Connect with Us

All posts tagged "bregu"

Sport 18:34 - 9 Mars, 2020

Ka gol në Korçë, shënon i zakonshmi (video)

Po luhet në Korçë supersfida e javës së 26-të të Superiores, Skënderbeu-Kukësi, pa tifozë, për shkak të masave të marrë ndaj coronavirusit. 8′ Mundësi e shkëlqyer...

Sport 18:58 - 22 Shkurt, 2020

Super ndeshje në Korçë, fitore dramatike e Skënderbeut ndaj Teutës/ Bregu fantastik, Koliçi hero

Skënderbeu ka arritur të fitojë me rezultatin 3-2 ndaj Teutës, në ndeshjen që sapo është mbyllur. Tre herë kanë kaluar në avantazh korçarët, ndërsa ka pasur...

Sport 18:37 - 22 Shkurt, 2020

Video: Bregu është thjesht i jashtëzakonshëm, Skënderbeu shënon të tretin

Është duke u luajtur në Korçë, ndeshja mes Skënderbeut dhe Teutës, e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Pjesa e parë u mbyll 2-1...

Super Liga 17:24 - 22 Shkurt, 2020

Video: Shënohet goli i parë në Korçë, Bregu nuk të fal

Është duke u luajtur në Korçë, ndeshja mes Skënderbeut dhe Teutës, e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kronologjia e ndeshjes: 10′ Mensah tenton...

Sport 12:34 - 14 Shkurt, 2020

Flitet për largim, a do luajë Dejvi Bregu nesër ndaj Tiranës?

Mes mungesash dhe dilemash Skënderbeu do të udhëtojë në transfertën e së shtunës në kryeqytet ndaj Tiranës. Lajmi i mirë për të besuarit e Ilir Dajës...

Sport 15:53 - 25 Janar, 2020

Dejvi Bregu hero/ Skënderbeu fiton në frymën e fundit ndaj Flamurtarit

Skënderbeu ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 ndaj Flamurtarit, në një ndeshje që u vendos në minutat e fundit. Pikërisht në të 90, atje ku...

Super Liga 18:51 - 21 Janar, 2020

Skënderbeu-Partizani: Dejvi Bregu shënon supergol

Skënderbeu ka shënuar edhe golin e tretë në Korçë ndaj Partizanit. Kronologjia e ndeshjes: 71′ Penalltia e dytë në favor të skuadrës së Partizanit. Protestojnë ashpër...

Sport 20:58 - 6 Janar, 2020

Bregu vazhdon me avazin e vjetër: Dua të luaj jashtë

Dejvi Bregu mund të largohet nga Skënderbeu në merkaton e janarit, për të nisur një aventurë të re jashtë Shqipërisë. Kjo dëshirë konfirmohet edhe nga vetë...

Sport 22:43 - 29 Dhjetor, 2019

Bregu ngre peshë korçarët me deklaratën e tij: Në Superligë nuk luaj me asnjë veç Skënderbeut

I ftuar në “Rubrika Sportive”, Dejvi Bregu ka folur për vështirësitë që kishte në fillim të vitit aktual, por edhe për disa çështje të tjera, Golin...

Sport 16:08 - 29 Dhjetor, 2019

Zbulohet emri i ekipit europian që do shërbimet e lojtarit të Skënderbeut

Ekipi i Zilinës në Sllovaki, është në kontakt të vazhdueshëm për të marrë shërbimet e sulmuesit vlonjat të Skënderbeut, Dejvi Bregut, i cili gjithnjë e më...

Sport 10:02 - 29 Dhjetor, 2019

200 mijë euro ofertë për Dejvi Bregun, Skënderbeu merr vendimin e papritur

Skënderbeu e mbylli pjesën e parë të sezonit në vendin e tetë me 21 pikë, duke qenë 10 pikë larg Kukësit që kryeson Superioren. Gjithçka në...

Sport 18:37 - 20 Prill, 2019

Humbi penalltinë ndaj Laçit/ Shehi i del në krah sulmuesit

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, theksoi pas ndeshjes në Laç se i vjen keq për humbjen, por jo për lojën, pasi gjykon se lojtarët e tij...

Sport 19:28 - 17 Prill, 2019

Dejvi Bregu ka besim te vendimi pozitiv / “Po pret gjithë qyteti”

Dejvi Bregu, sulmuesi i Skënderbeut, duket se e ka lënë plotësisht mbrapa dëmtimin që pësoi në fillimi të këtij viti dhe forma e tij duket shumë...

Sport 17:32 - 15 Mars, 2019

Trajneri i Skënderbeut jep lajmin e mirë / Rikthehet Dejvi Bregu

Ecuria e Skënderbeut në javët e fundit ka qenë skandaloze, megjithatë barazimi ndaj Teutës në kampionat dhe kalimi në gjysmëfinalen e Kupës ka ngrohur paksa atmosferën....

Sport 22:05 - 12 Gusht, 2018

“E kam nisur nga zero dhe kapa majat” / Një mesazh i madh nga Bregu pas triumfit

Dejvi Bregu ishte padiskutim lojtari më i mirë i Skënderbeut në finalen e sotme të Superkupës. Një penallti e fituar dhe një gol personal. Debutim më...