Connect with Us

All posts tagged "brescia"

Seria A 16:44 - 16 Shkurt, 2020

Video: Aksion model, Cuadrado i jep qetësinë e duhur Juventusit

Juventusi ka shënuar golin e dytë ndaj Brescia në “Allianz Stadium”. Pas golit të parë të shënuar nga goditja e dënimit nga Dybala 38′, goli i...

Seria A 15:55 - 16 Shkurt, 2020

Mungon Ronaldo, por është Dybala/ Video: Argjentinasi kalon në avantazh Juventusin me një perlë të vërtetë

Juventusi e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 1-0 ndaj Brescia në “Allianz Stadium”. “Zonja” ka lënë pushim sot Ronaldon, duke i dhënë mundësinë Paulo...

Seria A 15:45 - 5 Shkurt, 2020

Njësoj si në Shqipëri/ Klubi i Serisë A e shkarkon, e rikthen dhe në fund e shkarkon sërish

Massimo Cellino është gjithmonë një personazh karizmatik por i ngjan shumë Zamparinit të famshëm, që dikur udhëhiqte Palermon… Dhe, ccmenduria e radhës po konfirmohet këtë sezon....

Seria A 22:44 - 24 Janar, 2020

Milani nuk di të ndalet, merr fitoren e radhës

Milani merr fitoren e tretë radhazi në kampionat dhe të katërtën radhazi duke llogaritur edhe suksesin 3-0 në Kupën e Italisë kundër Spal. Ekipi i Stefano...

Seria A 21:45 - 24 Janar, 2020

Video: E pabesueshme, Ibra bën gafën e vitit

Zlatan Ibrahimovic kishte shansin të zhbllokonte ndeshjen ndaj Brescias. Suedezi ka gabuar nga 5 metra larg duke mos i besuar syve. Gjiganti ishte krejtësisht i lirë...

Seria A 20:01 - 24 Janar, 2020

Brescia-Milan, formacionet zyrtare/ Pioli ul në stol heroin e ndeshjes së fundit

Brescia-Milan do të hapë javën e 21-të të Serisë A. Trajneri i vendasve, Corini, ka zgjedhur Aye si zëvendësuesin e Balotellit të skualifikuar. Pioli, nga ana...

Seria A 16:27 - 8 Dhjetor, 2019

Video: Berisha bën dy super pritje, por te e treta dorëzohet ndaj Balotellit

Brescia ka kaluar në avantazh në transfertën ndaj Spal për javën e 15-të të Serisë A. Pas një aksioni të shpejtë të ekipit të “dallandysheve”, ishte...

Seria A 17:08 - 30 Nentor, 2019

Atalanta e Gjimshitit kap zonën Champions dhe zhyt në fund “dallandyshet”/ Ndoj luan për 64 minuta

Atalanta ka fituar 0-3 në transfertë ndaj Brescia, për javën e 14-të të Serisë A. Dominim total dhe fitore e pastër për bluzninjtë. Gjimshiti titullar i...

Seria A 18:03 - 28 Nentor, 2019

Befason ish-partnerja, ka një kërkesë interesante për Balotellin

Prej kohësh ata kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në mediat Europiane dhe më gjerë. Raffaella Fico, ish-partnerja e Mario Balotellit dhe mamaja e...

Seria A 10:23 - 23 Nentor, 2019

Brescia lodhet me Balotellin, sulmuesi italian do të transferohet tek ekipi i flaktë

Aventura e Mario Balotellit te Brescia do të mbylelt shumë më shpejt nga sa pritej. Sulmuesi u transferua këtë verë tek ekipi i sapongjitur në Serie...

Seria A 19:34 - 21 Nentor, 2019

Çfarë bëri këtë herë?/ Balotelli nuk zë mend, trajneri e largon nga stërvitja

Mario Balotelli nuk zë mend dhe me sa duket te Brescia nuk e ka të gjatë, ai ose trajneri Fabio Grosso me të cilin nuk ka...

Seria A 19:07 - 5 Nentor, 2019

Dikur kampion bote me Italinë/ Sot merr drejtimin e klubit të Serie A, aty ku luan edhe ylli shqiptar

Drejtuesit e Brescia-s vendosën të shkarkojnë trajnerin Eugenio Corini për rezultate të dobëta në këtë nisje të sezonit në Serie A, humbja e fundit në fundjavë...

Seria A 22:59 - 29 Tetor, 2019

Interi fiton ndaj Brescia-s dhe merr vendin e parë/ Debuton edhe ylli i ri i Shqipërisë

Interi ka marrë një fitore të rëndësishme 1-2 në Brescia për javën e 10-të të Serie A. Golat për zikaltrit u shënuan nga Lautaro Martinez 23′...

Seria A 22:36 - 29 Tetor, 2019

Interi dyfishon rezultatin, Lukaku bombardon portën e Brescia-s

Interi ka dyfishuar rezultatin në transfertën ndaj Brescia për javën e 10-të të Serie A. Goli i parë u shënua nga Lautaro Martinez në minutën e...

Seria A 21:34 - 26 Tetor, 2019

Futbollisti 300 milionë eurosh e bën sëfte në Serie A/ Ky është gol që të lë pa fjalë

Sandro Tonali ka shënuar golin e parë në Serie A për Brescian, në ndeshjen që po luhet aktualisht në “Luigi Ferraris” ndaj Genoas. 19-vjeçari shënoi një...