Connect with Us

All posts tagged "buffon"

Seria A 16:13 - 24 Mars, 2020

A do ta ndërpresin këtu “martesën”/ Buffon dhe “Zonja” marrin vendimin e papritur

Portieri Gianluigi Buffon do të rinovojë me shumë mundësi me skuadrën e Juventusit. Ekipi italian po mendon që të zgjasë bashkëpunimin me portierin veteran. Shtatlarti me...

Seria A 19:05 - 14 Shkurt, 2020

Video/ Buffon i thotë tifozit: “A ke ti coronavirus?”

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka dhuruar një skenë fantastike pas ndeshjes së barazuar kundër Milanit me rezultatin 1-1. Ai po jepte autografe pas sfidës kur...

Seria A 22:12 - 13 Shkurt, 2020

“San Siro” në festë/ Video: Ylli i Milanit mposht Buffon

Pas 60 minutash është shënuar goli i parë në “San Siro” në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juves. Në minutën e 61′, sulmuesi...

Seria A 14:49 - 1 Shkurt, 2020

Buffon e ka ndarë mendjen, ja çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm

Gianluigi Buffon do të takohet me drejtuesit e Juventusit në mars për të diskutuar mbi të ardhmen e tij, sipas agjentit, Silvano Martina. Në moshën 42-vjeçare,...

Seria A 13:27 - 17 Janar, 2020

Buffon zbulon të vërtetën, ja pse vazhdon të luajë ende në këtë moshë

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Sampdorias, Gianluigi Buffon barazoi rekordin historik të Paolo Maldinit, për më shumë ndeshje të luajtura në Serie A. Në...

Seria A 18:12 - 29 Dhjetor, 2019

Konsiderohej si pasardhësi i Buffon/ Portieri i njohur përfundon tek ekipi i vendit të fundit

Mattia Perin është përfolur shumë në Itali, sidomos në vitin 2013, kur ishte pjesë e Pescaras në Serie A. Sezon fantastik në planin individual, me Perin...

Seria A 19:42 - 18 Dhjetor, 2019

Barazohet Maldini/ Buffon vendos rekord të ri në Serie A

Në transfertën që Juventusi po luan në këto momente ndaj Sampdorias për javën e 17-të të Serisë A, portën e “Zonjës” po e mbron Gigi Buffon....

Seria A 16:35 - 15 Dhjetor, 2019

Buffon i vë të gjithë në rresht, nuk ta besoni sa ndeshje ka luajtur deri më sot

Çmenduri! Gigi Buffon po luan ndeshjen e tij te 700 në kampionat në sfidën që Juventusi po zhvillon ndaj Udineses. Legjenda e Italisë ka luajtur me...

Seria A 19:58 - 13 Dhjetor, 2019

Rrëfehet Buffon/ U emocionova nga ajo që bëri Ronaldo

Gianluigi Buffon ka vetëm fjalë të mira për shokun e tij të skuadrës, Cristiano Ronaldon. Portieri veteran është i impresionuar se si ylli portugz që në...

Seria A 20:27 - 12 Dhjetor, 2019

Interi u eliminua nga Championsi/ Buffon befason me deklaratën për rivalin historik

Pavarësisht rivalitetit në Serie A, kur bëhet fjalë për Kupat e Europës, të gjithë italianët lënë pas mëritë dhe mbështesin ekipet e vendit të tyre. Rast...

Seria A 22:22 - 11 Dhjetor, 2019

Champions League: Buffon bëhet pjesë e historisë, i afrohet rekordit të paprekshëm

Në transfertën ndaj Leverkusen në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Champions League, Sarri ia ka besuar portën Gigi Buffonit. Portieri legjendar i “Zonjës”...

Sport 23:39 - 6 Dhjetor, 2019

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me...

Seria A 20:09 - 6 Dhjetor, 2019

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë,...

Seria A 14:43 - 1 Dhjetor, 2019

Video: Mosha bën të vetën, Buffon lë nam me gafën e tij

Juventusi barazoi 2-2 ndaj Sassuolos në “Allianz Stadium” në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Serie A. Dy golat e vendasve erdhën falë gabimeve...

Seria A 22:35 - 24 Nentor, 2019

Ish gruaja zbulon tradhëtinë e Buffon: Më bëri më të fortë!

Përpos karrierës pozitive në fushën e blertë, Gianluigi Buffon nuk e ka kaluar “vaj” jetën private. Gardiani aktual i portës së Juventusit është i njohur për...