Connect with Us

All posts tagged "burg"

Të tjera 16:37 - 28 Mars, 2020

“I tha burgut hapu”, ja bukuroshja që tërboi yllin e Realit (foto)

Sofija Milo, bukuroshja serbe, është prej disa kohësh në krah të sulmuesit të Real Madrid, Luka Jovic. Në Instagram, fotot e saj janë shumë hot dhe...

Sport 17:51 - 21 Mars, 2020

Fati i keq i Ronaldinhos, e feston ditëlindjen e 40-të në… burg

Dikur “ndriçonte” stadiumet e Europës dhe botës me klasin e tij të padiskutueshëm në sportin më popullor në botë, futbollin, ndërsa sot braziliani Ronaldinho është “një...

Sport 17:45 - 19 Mars, 2020

Koronavirusi i bën gjëmën Ronaldinhos, vazhdon akoma në burg

Pandemia e koronavirusrit mund të shtyjë edhe më shumë qëndrimin në burg të Ronaldinhos sipas asaj që ka sjellë “O Globo”. Ish-asi brazilian është arrestuar, bashkë...

Sport 17:25 - 17 Mars, 2020

Nuk është vetëm pasaporta e falsifikuar, zbulohet akuza e rëndë/ Ronaldinho rrezikon të qëndrojë në burg për një kohë të gjatë

Rëndohet pozicioni i ish-futbollistit brazilian, Ronaldinho, i arrestuar në Paraguaji pasi ka hyrë në këtë vend me dokumenta false: hetimi i këtyre javëve hyn në një...

Sport 20:42 - 11 Mars, 2020

Të burgosurit ftojnë Ronaldinhon në kampionatin e burgut, por vetëm me një kusht

Ronaldinho do të vazhdojë të qëndrojë në burg (Paraguaji) në një kohë të pacaktuar, teksa të burgosurit, që organizojnë edhe një kampionat brenda ambjenteve të rrethuara,...

Sport 14:40 - 7 Mars, 2020

Ronaldinho vendos rekord, arrestohet dy herë brenda 48 orëve

Nëse dikur vendoste rekorde pozitive në fushën e lojës dhe klasin dhe madhështinë e tij kur kishte topin në këmbë, tashmë Ronaldinho ka dalë nga rruga...

Seria A 19:17 - 8 Janar, 2020

E bujshme/ Ish-ylli i Serisë A dënohet me 3 vite dhe 6 muaj burg

Probleme serioze për Fabrizio Miccoli-n. Gjykata e Apelit e Palermos ka pranuar kërkesën e akuzës dhe ka dënuar me 3 vite e 6 muaj burg për...

Seria A 12:28 - 4 Dhjetor, 2019

Vjen propozimi i bujshëm, burg për tifozët që bëjnë thirrje raciste

Ish-trajneri i Brescias, Gigi Cagni, ka thënë se zgjidhja ndaj incidenteve raciste nëpër stadiume do të ishte burgosja e tifozëve që i bëjnë ato thirrje dhe...

Premier Liga 20:09 - 27 Nentor, 2019

Xhaka na përlot me postimin për të prekurit nga tërmeti: Për Shqipërinë kemi bërë burg

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka mundur të qëndrojë larg ngjarjeve tragjike që kanë ndodhur orët e fundit në Shqipëri. Lojtari i Arsenalit ka...

BundesLiga 11:24 - 1 Nentor, 2019

Rrëfimi i presidentit të Bayernit/ Qava si fëmijë në qelinë time të burgut

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness, ka pranuar se “qau si fëmijë” për shkak të mbështetjes që mori gjatë kohës së burgut për evazion fiskal. Hoeness...

La Liga 14:50 - 4 Tetor, 2019

Diego Costa pranon fajin, ja sa do të dënohet

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa, sipas “El Mundo” ka pranuar fajësinë për shkeljen e taksave që kapin vlerën e 1.1 milionë eurove. Lojtari ka qenë...

Sport 09:19 - 23 Korrik, 2019

Dikur ishte ikona e Real Madridit/ Tani rrezikon 4 vite burg

Raúl González Blanco, ikona e Real Madridit dhe trajneri aktual i Real Madrid Castilla, është një hap larg që të gjykohet për krim ekonomik dhe do...

Sport 13:19 - 17 Korrik, 2019

Tani po që plasi keq/ PSG kërcënon Neymarin me “burg”

Neymar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve të pranojnë ofertat e katalanasve. Ai nuk ka ardhur në...

Sport 21:50 - 22 Qershor, 2019

Platini ‘harron’ burgun/ Shkon te Ferrari

Michel Platini ka qenë sot pasdite i pranishëm në pistën e Le Castellet, ku ditën e diel do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të...

Sport 13:52 - 30 Prill, 2019

Ekipi shqiptar me probleme të mëdha/ Dënohet me burg trajneri

Shkupi nuk po kalon në ditët më të mira duke qenë se këtë sezon eshke veten në vështirësi për të kapur Kupat e Europës dhe humbja...