Connect with Us

All posts tagged "busquets"

La Liga 22:24 - 25 Shkurt, 2020

Video: Barazim në “San Paolo”, gjithçka nis nga këmbët e mjeshtrit Busquets

Pushimi i ka bërë mirë Barcelonës dhe djemtë e Setien kanë gjetur golin e barazimit ndaj Napolit. Vendasit kishin kaluar në avantazh në pjesën e parë...

La Liga 21:03 - 8 Janar, 2020

Çudia vetë/ Trajneri dhe mesfushori i Barcelonës humbin para konferencës për shtyp

Një ngjarje sa komike aq edhe e çuditshme ka ndodhur ditën e sotme me Barcelonën. Ekipi katalanas ndodhet në Arabinë Saudite, ku do të luajë Superkupën...

La Liga 12:39 - 28 Dhjetor, 2019

Casemiro zgjedh lojtarin më të rëndësishëm të Barcelonës, bashkë me Messin

Mesfushori brazilian i Real Madridit, Carlos Casemiro, theksoi rolin kryesor të homologut të tij në skuadrën katalanase, Sergio Busquets. Në një intervistë për revistën “Líbero”, ai...

La Liga 10:42 - 20 Dhjetor, 2019

Sa herë që ky futbollist nuk luan, Barça nuk fiton/ Messi? Jo, jo!

Që Messi është futbollisti më i rëndësishëm i Barcelonës, këtë e dinë të gjithë, por është dikush tjetër që ndikon shumë në lojën e katalanasve dhe...

Sport 10:52 - 19 Shkurt, 2019

Tefik Osmani nuk ka për të ndryshuar kurrë/ “Kur luaja te Barcelona, faleminderit që më kujton vëlla”

Tefik Osmani vazhdon të jetë shumë aktiv në rrjetet sociale dhe tregon edhe njëherë tjetër se shakatë janë pjesë e pandarë e tij. Pas ngacmimeve brenda...

Sport 10:25 - 11 Janar, 2019

Dy yjet e Barcelonës lënë nam/ Simulimi i tyre është i denjë për “Oskar”

Barcelona u mund 2-1 nga Levante në ndeshjen e parë për 1/8-at e Copa del Rey. Cabaco dhe Mayoral shënuan në pjesën e parë për vendasit,...

Sport 12:09 - 15 Shtator, 2018

Guardiola e zbulon pas kaq shumë kohësh/ Ja çfarë më tha Messi pas dy ditësh stërvitje

Pep Guardiola ka zbuluar se Lionel Messi ishte tejet i mahnitur me Sergio Busquetsin pas vetëm dy seancave të para stërvitore së bashku. Pep e kishte...

Sport 20:43 - 1 Shkurt, 2018

Barça – Valencia/ Formacionet zyrtare të ndeshjes

Barcelona dhe Valencia kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshje gjysmëfinale të Copa del Rey e njohur ndryshe si Kupa e Mbretit. Gjiganti katalunas është nikoqir...

Sport 16:15 - 26 Shkurt, 2015

Barcelona rinovon me Buskets deri në 2019-ën

Barcelona ka bërë me dije se ka arritur akordin me mesfushorin Serxhio Buskets. Ky lajm u bë i ditur vetëm pak minuta më parë në faqen...

Sport 20:00 - 20 Shkurt, 2015

Barcelona/ Psg-ja ofroi 75 milionë euro për Buskets

Skuadra e PSG-së ka ofruar 75 milionë euro për ti marrë Barcelonës mesfushorin , Buskets. Ky është informacioni që vjen nga mediat e huaja lidhur me...

Sport 15:19 - 18 Shkurt, 2015

Barcelona rinovon me Busquets

Barcelona ka arritur marrëveshjen me mesfushorin Sergio Busquets për vazhdimin e kontratës së tij në Camp Nou deri më 2019. Këtë e ka bërë të ditur...