Connect with Us

All posts tagged "bylis"

Sport 10:40 - 18 Shtator, 2019

E nisi nga Ballshi 7 vite më parë me vetëm 800 euro/ Historia e sulmuesit që shtangu Interin

Edhe pse Interi ishte super favorit, të paktën në letër, nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj çekëve të Slavia Prague. Miqtë shënuan të parët...

Sporti Kryesore 18:02 - 15 Shtator, 2019

Pas Skënderbeut, Bylis i bën “gropën” edhe Kukësit

Bylisi arrin një fitore të madhe me shifrat 2-1 përballë Kukësit, madje edhe me përmbysje. Në “Adush Muça” të qytetit të Ballshit, sfida u zhbllokua që...

Sport 16:49 - 15 Shtator, 2019

Mbyllen 45 minutat e para/ Barazim në të dy sfidat, Hidi i shënon Kukësit

Sapo kanë përfunduar 45 minutat e para në dy ndeshjet e fundit të javës së katërt në Superiore. Në Mallakastër, Bylis-Kukësi mbyllet në barazim 1-1. Verilindorët...

Sport 15:32 - 15 Shtator, 2019

Bylis-Kukësi, formacionet zyrtare/ 3 mungesa të mëdha për Duron

Bylisi pret Kukësin në stadiumin Adush Muça. Ballshiotët kërkojnë pikët e radhës, pas triumfit në Korçë, ndërsa skuadra është e plotë me përjashtim të sulmuesit Bej...

Sport 19:22 - 29 Qershor, 2019

Enea Koliçi i befason të gjithë me ekipin e ri/ Skënderbeu? Jo, jo!

Bylisi nuk ndalet ndërsa duket se synon një portier, një mesfushë dhe një sulmues që do të jetë i një kombëtareje të njohur afrikane. Enea Koliçi...

Sport 16:50 - 29 Prill, 2019

Ky është ekipi i vetëm shqiptar që ka 7 muaj pa humbje/ Do të luajë në Superiore sezonin e ri

Humbja e fundit në Kategorinë e Parë ndodhi më 30/09/2018 përballë Besës me rezultatin 2-0 dhe që prej asaj sfide ballshiotët kanë 18 fitore dhe 2...

Sport 20:03 - 27 Prill, 2019

Pas Vllaznisë, edhe ky ekip rikthehet zyrtarisht në Superiore/ Pas 3 sezonesh!

Pas Vllaznisë edhe Bylis siguron zyrtarisht rikthimin në elitën e futbollit shqiptar. Kompletohet kështu numri i 10 skuadrave që do të garojnë në Kategorinë Superiore sezonin...

Sport 17:15 - 13 Prill, 2019

Gjyqtarët nuk kthehen në fushë pas dhunës/ Mbyllet përfundimisht ndeshja në Kavajë (Video)

Është ndërprerë përfundimisht ndeshja mes Besës dhe Bylisit. Ky është vendimi i marrë nga zyrtarët e ndeshjes pas situatës tejet të tensionuar ku u goditën me...

Sport 13:30 - 29 Janar, 2019

Ekipi shqiptar përfundon në FIFA për sjellje jo njerëzore/ 20-vjeçari: Nëna ime po qante kur i tregova

Futbolli shqiptar nuk po kalon ditët më të mira dhe kjo tashmë dihet. Nëse në Kategorinë Superiore janë pagat e futbollistëve problemi më i madh në...

Sport 16:11 - 12 Janar, 2019

Skënderbeu tregon më në fund fytyrën e vërtetë/ Dhuron gola dhe spektakël

Skënderbeu mposhti Bylisin me rezultatin 4-1 në miqësoren e dytë të zhvilluar në “Tropikal Resort”. Një start mjaft i mirë për korçarët që arritën të shënonin...

Sport 17:05 - 28 Janar, 2018

Bylis fiton në transfertë/ Dhurata vjen nga Partizani

Bylisi ka marrë fitore bindëse, me rezultat 3-0 në fushën e Ilirisë. Golat janë shënuar nga Zisi dhe Mahmutaj. Pikërisht ky i fundit është prurje e...

Sport 16:34 - 28 Shkurt, 2016

Kategoria Superiore/ Bylis – Skënderbeu mbyllet 1-1

Barazim me nga një penallti dhe nga një gol për pjesë  për secilën skuadër për ta ulur siparin e javës së 23 me rezultatin 1-1 nëBylis-Skënderbeu,...

Sport 17:19 - 18 Nentor, 2015

Estradë Ballshi në Pukë, Tërbuni-Bylis 4-2

Tre muaj pritje për një fitore, por në një Estradë Ballshi të mirëfilltë që u vu në skenë në Pukë. Përballja ndërmjet Tërbunit dhe Bylisit duhej...

Sport 15:19 - 8 Nentor, 2015

Kukësi nuk shkon më larg se barazimi me Bylis

Kukësi rikthehet te rezultatet pozitive. Nënkampionët barazuan 1-1 në fushën e Bylisit dhe ngjiten përkohësisht në vendin e tretë në renditjen e Kategorisë Superiore. Megjithatë, skuadra...

Sport 16:11 - 31 Tetor, 2015

Kategoria Superiore/ Bylis – Vllaznia 3-1

Bylisi merr fitoren e parë sezonale dhe i largohet fundit të klasifikimit. Skuadra ballshiote fiton kuota në garën për mbijetesë falë suksesit 3-1 në javën e...