Connect with Us

All posts tagged "Çalhanoglu"

Seria A 15:55 - 17 Shkurt, 2020

Pak orë para ndeshjes së sotme, Milani merr lajmin e keq/ Mungesë e madhe ndaj Torinos

Hakan Calhanoglu është një nga lojtarët e rilindur me uljen e Stefano Piolit në pankinën e Milanit dhe këtë e ka treguar qartazi veçanërisht në sfidat...

Seria A 15:51 - 23 Janar, 2020

E çuditshme/ UEFA “detyron” Milanin t’i japë yllin e madh Interit

Interi po vazhdon të punojë me merkaton e janarit në Itali, teksa mbetet ende në pritje të një përgjigje nga Giroud dhe Eriksen. Por sipas asaj...

Seria A 21:17 - 20 Tetor, 2019

Video: Futbollisti më i kritikuar nga tifozët shënon supergol për Milanin

Pas 20 minutave lojë, Milani ka zhbllokuar takimin kundër Lecce-s në “San Siro”. Ishte Hakan Calhanoglu që dërgoi topin në rrjetë me një goditjeje fluturimthi, pas...

Sport 18:36 - 11 Dhjetor, 2018

U transferua me shumë bujë te Milani/ E pabesueshme se çfarë ka ndodhur me “yllin e madh”

Duket se ka ardhur koha që lojtari i Milanit, Çalhanoglu ti japë duart ekipit të Milanit. 8 gola dhe 13 asiste në 45 ndeshje vitin e...

Sport 22:04 - 4 Tetor, 2018

Video e ditës/ Momenti kur Gattusos i ikën truri me futbollistin e tij

Ishte një mbrëmje e mbushur me emocione për Milan. Pas një starti të keq, Kuqezinjtë kanë përmbysur gjithçka brenda nëntë minutave ndaj Olympiacos. Por ndeshja kishte...

Sport 19:29 - 3 Gusht, 2018

Ylli i Milanit e akuzoi për tradhti / Gruaja reagon: Kurrë jo, jam shtatzënë!

Hakan Calhanoglu dhe gruaja e tij Sinem Gündoğdu vazhdojnë me telashe. Ylli i Milanit të mërkurën njoftoi divorcin me të në “Instagram”: “Vendimi është i parevokueshëm...

Sport 11:07 - 25 Shkurt, 2018

Milani kundër Romës për ëndrrën Champions

Roma dukej se kishte dalë nga kriza me tri fitoret radhazi të marra në kampionatin italian, por do të paraqitet në ndeshjen e mbrëmjes së sotme...

Sport 21:45 - 3 Korrik, 2017

Më në fund prezantohet zyrtarisht / Ja fjalët e para të Calhanoglut si milanist

Mesfushori Hakan Çalhanoglu është zyrtarisht lojtar i Milanit. Kjo dihej prej ditësh, por sot pasdite u bë prezantimi. Klubi kuqezi për turkun ka paguar 20 milionë euro, plus...

Sport 21:09 - 3 Korrik, 2017

Marketingu i Bundesligës është thuajse zero / Na e dëshmon Calhanoglu

Marketingu i Bundesligës është shumë i dobët. Përjashto lidhjen e Bayern-it me sajtin Goal.com, shumë pak reklamë u bëhet skuadrave gjermane. Normalisht, jo pa arsye, sepse...

Sport 19:20 - 6 Nentor, 2015

Calhanoglu: S’mund të refuzoj Barcën ose Man United

E ardhmja e Hakan Calhanoglu mund të jetë në një klub të madh europian. Mesfushori turk i Bayer Leverkusen-it në një prononcim për mediat ka nënvizuar...

Sport 11:41 - 2 Tetor, 2015

Manchester United i pari në garë për shërbimet e Calhanoglu

Hakan Calhanoglu mund të transferohet në Premierligë. Manchester United është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Bayer Leverkusenit, raportojnë mediat britanike. 21-vjeçari ka shkëlqyer me...

Sport 16:51 - 11 Mars, 2015

Çalhanoglu, pas Gjermanisë refuzon edhe Barcelonën

Hakan Calhanoglu është zblulimi më i bukur i Bundesligës gjatë këtyre dy sezoneve të fundit. 21-vjecari në verë la Hamburgun për tu transferuar te Bayer Leverkusen...