Connect with Us

All posts tagged "Camp Nou"

La Liga 15:19 - 19 Dhjetor, 2019

El Clasico/ Ja çfarë kuptimi kishin parullat që u shpalosën mbrëmë në “Camp Nou”

Dy parulla politike u shpalosën mbrëmë në “Camp Nou” në barazimin pa gola mes Barcelonës dhe Realit. Parullat ishin të vendosura në nivelin e dytë të...

La Liga 21:56 - 18 Dhjetor, 2019

Përfundon El Clasico/ Spektakël, polemika pa fund, mungon goli

El Clasico e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit ka përfunduar në barazim të bardhë. Një super ndeshje në “Camp Nou” nga minuta e...

La Liga 21:36 - 18 Dhjetor, 2019

El Clasico/ E pabesueshme se çfarë ka humbur Messi (video)

Kanë kaluar 75 minuta në “Camp Nou” në El Clasicon e parë të këtij sezoni dhe rezultati vazhdon të jetë 0-0. Në minutën e 64′, Leo...

La Liga 21:04 - 18 Dhjetor, 2019

El Clasico/ Ja sa tifozë janë të pranishëm sot në “Camp Nou”, shifër e pabesueshme

Ka filluar pjesa e dytë e El Clasicos që po luhet në “Camp Nou”. Rezultati vazhdon të ejtë 0-0. Një përballje si kjo ka interes të...

La Liga 20:48 - 18 Dhjetor, 2019

El Clasico/ Ja çfarë ndodhi në 45 minutat e para

Sapo është mbyllur pjesa e parë 0-0 në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Realit, “El Clasico” e parë e këtij sezoni. Edhe pse mungoi goli ishte...

La Liga 22:07 - 29 Tetor, 2019

Messi është mbreti i goditjeve të dënimit/ Shijoni perlën e radhës nga argjentinasi

Barcelona po fiton 3-1 ndaj Valladolid në “Camp Nou” për javën e 11-të të La Ligës. Katalanasit shënuan që pas 120 sekondave lojë më Lenglet, miqtë...

La Liga 21:47 - 29 Tetor, 2019

Barazim në “Camp Nou”/ E pëson Barcelona, gabon Ter Stegen

Valladolid ka barazuar shifrat 1-1 në “Camp Nou” ndaj Barcelonës për javën e 11-të të La Ligës. Vendasit kaluan të parët në avantazh me golin e...

Sport 21:48 - 2 Tetor, 2019

45-minutat e para, 11 gola të shënuar/ Interi surprizon Barcelonën, shpërthen Liverpooli

Janë mbyllur 45 minutat e para të takimeve të darkës në Champions League. Në “Camp Nou”, Interi fiton 0-1 me golin e shënuar që në minutën...

La Liga 22:42 - 4 Gusht, 2019

Messi paralajmëron rivalët/ Ja çfarë do të bëjmë këtë sezon

Barcelona mundi 2-1 Arsenalin, duke fituar trofeun “Joan Gamper”. Kapiteni i skuadrës, Lionel Messi, ka mbajtur një fjalim të shkurtër para fillimit të kësaj ndeshjeje. Ai...

Sport 09:13 - 10 Korrik, 2019

Çfarë po ndodh me “Camp Nou”-n/ Stadiumi mitik kthehet në kantier ndërtimi

Ndërsa yjet e Barcelonës ende nuk i kanë mbyllur pushimet e verës, stadiumi “Camp Nou” është shndërruar në një kantier ndërtimi. Në fotot e publikuara nga...

Sport 09:48 - 17 Maj, 2019

E kërkojnë të gjitha ekipet e mëdha/ Kampioni i botës: Nuk mund t’i thuash jo Messit

Antoine Griezmann do të jetë emri më i përfolur i kësaj vere. Kampioni i botës e zyrtarizoi vetë dy ditë më parë largimin nga Atletico Madrid...

Sport 22:22 - 2 Maj, 2019

32 ndeshje në Champions League pa humbje/ Ky është ekipi i fundit që ka mundur Barcelonën në “Camp Nou”

Barcelona mundi mbrëmjen e djeshme Liverpuloon, me rezultatin 3-0 dhe tashmë është me një këmbë e gjysmë në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Ishte ndeshja e...

Sport 10:37 - 1 Maj, 2019

Në “Camp Nou” luhet finalja e parakohshme/ Statistikat dhe kuriozitetet që duhet të dini për këtë supersfidë

Sot në orën 21:00, sytë e të gjithë tifozëve do të jenë te supersfida që do të luhet në “Camp Nou”, mes Barcelonës dhe Liverpoolit. Me...

Sport 22:14 - 27 Prill, 2019

Messi shënon golin e titullit/ Shpërthen “Camp Nou” (video)

Barcelona-Levante, ndeshje e vlefshme për javën e 35-të të La Liga-s, është zhbllokuar në minutën e 62-të. Goli është shënuar nga Leo Messi, i cili është...

Sport 09:31 - 17 Prill, 2019

Ajaxi shënoi golin e dytë ndaj Juventusit/ E pabesueshme se çfarë ndodhi në Barcelonë! (video)

Barcelona siguroi kualifikimin për në fazën gjysmëfinale të Champions League duke fituar me rezultatin e përgjithshëm 4-0 ndaj Manchester United. Kualifikim siguroi edhe Ajax që mundi...