Connect with Us

All posts tagged "Cancelo"

Seria A 14:24 - 5 Shkurt, 2020

E zbulon “The Sun”/ Interi përgatit rikthimin e bujshëm

Dy vite më parë Joao Cancelo la interin edhe pse shkëlqeu me zikaltrit kjo për shkak se Juventusi ofroi më shumë para Valencias që zotëronte kartonin...

Seria A 15:20 - 19 Janar, 2020

Guardiola ka fiksim “murin” e Inerit/ Ofron 60 milionëshin në këmbim

Alessandro Bastoni po i bind të gjithë te Interi dhe pas disa javësh në pankinë, tani ka ndërruar vendet me një emër të madh të futbollit...

BundesLiga 21:32 - 19 Dhjetor, 2019

Bayerni bën pazar te City, por nuk është Leroy Sane

Bayern Munchen është vënë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe alternativa kryesore është Joao Cancelo. Sipas medieve gjermane, drejtuesit e bavarezëve kanë filluar bisedimet...

Premier Liga 16:41 - 15 Nentor, 2019

Guardiola e transferoi me shumë bujë këtë verë, e pabesueshme ajo që po ndodh me zotërinë 65 milionë euro

Ish-mbrojtësi i krahut i Interit dhe Juventusit, i cili u transferua këtë verë te Mancester City, po kalon një moment negativ. 25-vjeçari i kërkuar me ngulm...

Premier Liga 22:46 - 16 Shtator, 2019

Guardiola bëri të pamundurën për ta transferuar/ Blerja e bujshme aktivizohet vetëm për 60 sekonda

Edhe pse skuadra e Manchester City vuan për mbrojtës trajneri Pep Guardiola nuk e aktivizon portugezin Joao Cancelo (luan në krahun e djathtë), që erdhi këtë...

Sport 11:55 - 3 Korrik, 2019

Bayerni nxjerr blof Guardiolën/ Gati akordi me yllin e Juventusit

Bayern Munich prezantoi gjatë ditës së djeshme Benjamin Pavard. Mbrojtësi francez do të vijojë karrierën në Bavari, ndërsa drejtuesit e klubit gjerman po përgatisin goditjen e...

Sport 21:45 - 29 Qershor, 2019

Bayern surprizon Guardiolën/ Futet në garë për të ‘padëshiruarin’ e Juventusit

Bayern Munich ka hedhur sytë tek Joao Cancelo i Juventus teksa është në kërkim të një “rakete” për krahun e djathtë. Siç raporton italiania “Tuttosport”, Joao...

Sport 18:18 - 6 Qershor, 2019

Arrihet marrëveshja/ Ylli i Juves transferohet te Man. City

Aventura e Joao Cancelos te Juventusi zgjati vetëm një sezon, pasi largimi i tij tashmë është vendosur. Mbrojtësi i krahut të djathtë i cili zhvilloi një...

Sport 16:07 - 30 Maj, 2019

Guardiola nuk dorëzohet/ 60 milionë euro për shokun e Cristiano Ronaldos

Së pari, çështja për t’u zgjidhur te Juventusi është ajo e trajnerit të ri (pritet të jetë Sarri), pastaj merkatoja do të vijojë në drejtime të...

Sport 12:08 - 14 Maj, 2019

Zbulohet dhuarata e parë për Guardiolën/ 60 milionë euro për “dështakun” e Juventusit

Pasi u shpall kampion i Premier League për të dytin sezon rresht, Pep Guardiola ka filluar nga puna për sezonin e ri. Sheikët e “Qytetarëve” kanë...

Sport 13:59 - 5 Maj, 2019

Nuk po bind te Juventusi/ Ylli portugez bën gati valixhet

Sezoni i Joao Cancelos te Juventus nuk ishte në lartësinë e duhur dhe krahas kësaj raportet e portugezit me Allegrin nuk janë të mira çka e...

Sport 11:13 - 26 Shkurt, 2019

Ylli portugez i Juventusit zihet me tifozin/ Ik q**, nuk më plas fare…

Situata te Juventusi nuk është e qetë, pas humbjes 2-0 në “Wanda Metropolitano”. Menjëherë janë intensifikuar zërat se trajneri Allegri do të largohet në fund të...

Sport 20:58 - 25 Shkurt, 2019

FOTO: Lojtari i Juventusit zihet me tifozin / E kritikon pse merr kartonë

Mbrojtësi i Juventusit, Joao Cancelo, ka pasur një debat në Instagram me një tifoz, i cili e kritikonte me një mesazh privat. Tifozi, i fiksuar pas...

Sport 21:33 - 24 Janar, 2019

Tifozët e Juventusit në ankth/ Barcelona e ka seriozisht për yllin e tyre

Joao Cancelo mund të ndryshojë përsëri ekip. Pas huazimit nga Valencia tek Inter dhe transferimit tek Juventus, që ka ardhur pasi zikaltrit nuk kanë patur paratë...

Sport 19:54 - 14 Dhjetor, 2018

Shokohen bardhezinjtë/ Futbollisti më i mirë i Juventusit duhet të operohet

Atëherë kur dukej se çdo gjë po shkonte në rrugën e duhur për Juventusin, ka arhdur goditja e rëndë. Në momentin më të mirë të tij,...