Connect with Us

All posts tagged "carabao cup"

Premier Liga 23:02 - 29 Janar, 2020

United fiton derbin ndaj Cityt, por Guardiola siguron finalen e parë të sezonit

Manchester United arriti të mposhtë me rezultatin 0-1 rivalët e Manchester City në gjysmëfinalen e dytë të Carabao Cup, por “Qytetarët” e Pep Guardiolës arrijnë finalen...

Premier Liga 19:35 - 5 Nentor, 2019

E pabesueshme por e vërtetë/ Konfirmohet, Liverpooli do të luajë dy ndeshje brenda 24 orësh

Kalendari i muajit dhjetor është aq shumë i ngjeshur për Liverpoolin, saqë do të duhet të luajë dy ndeshje brenda 24 orësh. Më 17 dhjetor, Liverpooli...

Premier Liga 16:22 - 1 Nentor, 2019

Do luajnë me gjigantët e Europës/ Futbollistët e klubit të vogël festojnë si të çmendur

Dje u hodh shorti për çerekfinalet e Carabao Cup në Angli, ku nuk pati përballje ems ekipeve të mëdha. Kjo është një lajm i mirë për...

Premier Liga 10:47 - 1 Nentor, 2019

E pabesueshme/ Liverpooli do të luajë dy ndeshje brenda një dite

Muaji dhejtor do të jetë shumë i ngjeshur për Liverpoolin, saqë mund të detyrohet të luajë dy ndeshje brenda një dite. Përveç ndeshjeve në Champions dhe...

Premier Liga 14:59 - 31 Tetor, 2019

Acarohet Klopp/ Paralajmëron tërheqjen e Liverpoolit nga kompeticioni i madh, ja arsyeja

Liverpooli preu mbrëmë biletën për në çerekfinalet e Carabao Cup, pas një ndeshjeje spektakolare në “Anfield” kundër Arsenalit. Koha e rregullt përfundoi në shifrat 5-5, ndërsa...

Premier Liga 10:27 - 31 Tetor, 2019

Carabao Cup, çerekfinale/ Short me fat për ekipet e mëdha

Është hedhur shorti për çerekfinalet e Carabao Cup, apo siç mund ta quajmë ndryshe Kupa e Anglisë. Me përfundimin mbrëmë të raundit të katërt ku u...

Premier Liga 22:39 - 30 Tetor, 2019

Ndeshja më e çmendur e vitit/ 10 gola në “Anfield”, Liverpooli eliminon Arsenalin

Liverpooli dhe Arsenali na dhuruan ndeshjen më të bukur të këtij viti, që u luajt në “Anfield” dhe ishte e vlefshme për një biletë për në...

Premier Liga 21:22 - 30 Tetor, 2019

Spektakël në “Anfield”/ Liverpool-Arsenal: 5 gola në 45 minutat e para

Liverpooli dhe Arsenali po na dhurojnë një ndeshje spektakolare në “Anfield” për Carabao Caup. Vendasit kaluan në avantazh pas autogolit të Mustafit në minutën e 5′,...

Sport 21:31 - 24 Shkurt, 2019

Sarri u tërbua me portierin, por pendohet / Shpjegimi pas ndeshjes është qesharak

Maurizio Sarri është penduar për sjelljen e tij në minutat e fundit të finales së Carabao Cup me Manchester City. Sot portieri Kepa Arrizabalaga nuk pranoi...