Connect with Us

All posts tagged "CAS"

Premier Liga 15:40 - 26 Shkurt, 2020

UEFA e përjashtoi 2 vite nga Championsi/ MAn. City ndjek rrugën e Skënderbeut

Ishte diçka e pritshme, por tashmë është bërë zyrtare. Manchester City ka ankimuar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Në Lozanë të Zvicrës, vendimit e UEFA që...

Premier Liga 12:34 - 6 Dhjetor, 2019

Zyrtare: CAS i redukton dënimin gjigantit të Europës, ka të drejtë të hyjë në merkato

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) i ka reduktuar dënimin e mëparshëm Chelseas, ku ndalohej të bënte transferime për merkaton e verës 2019 dhe merkaton e janarit...

Sport 12:33 - 17 Shtator, 2019

Ndërhyn CAS/ PSG nuk e priste, merret vendimi i papritur për Neymarin

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) i ka dhënë sot PSG-së një lajm të mirë në lidhje me dënimin e Neymar. Në sezonin e kaluar të Champions...

Sport 19:14 - 13 Korrik, 2019

Vendimi i CAS/ Reagimi i tifozëve korçarë të lë pa fjalë

Skënderbeu u njoh ditën e djeshme zyrtarisht me vendimin e CAS-it që vendosi të linte në fuqi përjashtimin 10-vjeçar nga Kupat e Europës dhe gjobën e...

Sport 15:32 - 13 Korrik, 2019

Vendimi i CAS/ Vjen reagimi zyrtar i Skënderbeut

Pasi kanë kaluar më shumë se 24 orë nga vendimi final i CAS që la në fuqi dënimin e UEFA-s për 10 vite jashtë Kupave të...

Sport 13:59 - 13 Korrik, 2019

Kanë kaluar mbi 24 orë nga vendimi i CAS për Skënderbeun/ FSHF akoma në gjumë

Në mesditën e djeshme, CAS-i vendosi të konfirmonte dënimin 10-vjeçar nga ana e UEFA-s për Skënderbeun. Një goditje e rëndë për skuadrën korçare, të cilët besonin...

Sport 13:13 - 12 Korrik, 2019

CAS godet ashpër Skëndërbeun/ Zbardhet vendimi fatal

CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe...

Sport 09:35 - 19 Qershor, 2019

Shokuese/ Kampione në disiplinën e femrave, por biologjikisht është burrë

Vjen kundërpërgjigjja shokuese e Federatës Ndërkombëtare të Atletikës për rastin “Semenya”. Organi më i lartë i atletikës, në argumentet e paraqitur në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv...

Sport 21:16 - 5 Qershor, 2019

Edhe Milani si Skënderbeu/ Në pritje të vendimit të CAS

UEFA ka analizuar shkeljet e Fair Play-t Financiar nga ana e Milanit, por ka vendosur të shtyjë vendimin final, në pritje që të përfundojë edhe gjyqi...

Sport 10:37 - 22 Maj, 2019

“Panorama Sport” kapet duke vjedhur

Redaksia sportive e CNA.al, një sektor modest në faqen tonë online, dje ka raportuar një lajm ekskluziv në lidhje me ekipin e Skëndërbeut dhe çështjen e...

Sport 14:57 - 1 Maj, 2019

CAS del kundër sportistes së njohur/ Kurohu, të bëhesh femër, ndryshe…

Caster Semenya nuk do të arrijë më të garojë në atletikë nëse nuk trajtohet për të ulur nivelin e hormoneve mashkullore të injektuara në trupin e...

Sport 16:12 - 19 Prill, 2019

Skënderbeu me 2 mungesa ndaj Laçit/ Shehi: Gjyqi në CAS, si të operosh një familjar!

kënderbeu kërkon pikët maksimale në Laç. Trajneri Orges Shehi thekson se skuadra e tij me këtë ide në kokë është përgatitur gjatë gjithë javës. “Po punojmë...

Sport 21:54 - 17 Prill, 2019

Letra zyrtare nga mbrojtja / Gjyqi i Skënderbeut bëhet telenovelë

Në Korçë presin me ankth përfundimin e gjyqit në CAS, me klubin korçar që ka apeluar kundër dënimit prej 10 vitesh me mospjesëmarrje në kompeticionet e...

Sport 18:05 - 16 Prill, 2019

E FUNDIT: Mbaron gjykimi / Ja kur merret vendimi për Skënderbeun

Sot CAS ka shqyrtuar në Lozanë provat e të dyja palëve për cështjen “Skënderbeu”, duke marrë në konsideratë të gjitha argumentet. Pra, tani gjykimi në CAS...

Sport 15:06 - 16 Prill, 2019

Seanca dëgjimore në CAS për Skënderbeun/ Ja çfarë po ndodh tani

CAS ka filluar shqyrtimin e çështjes së Skëndërbeut, sot në mesditë. Sipas informacioneve që vijnë live për CNA.al nga salla e gjyqit në Lozanë, ku po...