Connect with Us

All posts tagged "Casemiro"

La Liga 19:13 - 18 Janar, 2020

Zidane flet pas fitores së vështirë/ Ai lojtar më ka çuditur

Real Madrid mori një fitore mjaft të rëndësishme pasditen e sotme ndaj Sevillas në shtëpi me shifrat 2-1. Një ndeshje që nuk ishte aspak e lehtë...

La Liga 17:53 - 18 Janar, 2020

3 gola në pjesën e dytë/ Video: Reali fiton ndaj Sevilla-s dhe merr vendin e parë

Real Madrid ka fituar 2-1 ndaj Sevilla-s në “Santiago Bernabeu” për javën e 20-të të La Ligës. Pjesa e parë u mbyll në barazim të bardhë....

La Liga 12:39 - 28 Dhjetor, 2019

Casemiro zgjedh lojtarin më të rëndësishëm të Barcelonës, bashkë me Messin

Mesfushori brazilian i Real Madridit, Carlos Casemiro, theksoi rolin kryesor të homologut të tij në skuadrën katalanase, Sergio Busquets. Në një intervistë për revistën “Líbero”, ai...

La Liga 20:38 - 18 Dhjetor, 2019

El Clasico/ Barça shpëton për mrekulli, e pabesueshme si e heq golin Pique (video)

Po luhet në këto momente në “Camp Nou”, El Clasico, e para për këtë sezon. Deri tani ka munguar goli, por jo spektakli dhe rastet e...

La Liga 14:36 - 15 Dhjetor, 2019

Casemiro zbulon komandantin e Realit/ “Bëjmë gjithçka që thotë ai”

Casemiro është njeriu që vrapon për të gjithë shokët te Real Madrid. Mesfushori lufton, përplaset, rikuperon dhe bën presing, ndërsa emrat e tjerë si Modriç dhe...

La Liga 13:50 - 29 Shtator, 2019

Ylli i madh po luante në derbin e Madridit/ Hajdutët bënë namin në shtëpinë e tij

Vjedhja e shtëpive të futbollistëve është kthyer në një problem madhor në Spanjë. Viktima e fundit është braziliani i Realit, Casemiro, shtëpia e të cilit është...

Sport 12:27 - 3 Korrik, 2019

Ja pse është më i miri/ Messi bën “për të vjellë” dy yjet e Brazilit (video)

Argjentina u skualifikua nga Brazili dhe humbi mundësinë të shkonte në finale të “Kupës së Amerikës”. Dy golat e “Selecaos” hodhën në tapet argjentinasit, që për...

Sport 20:35 - 4 Mars, 2019

Zhgënjimi më i madh i sezonit/ Reali përzë yllin brazilian

Referuar raportimeve nga Spanja nëpërmjet “Don Balon”, në fakt, në fund të sezonit, Real Madrid i Florentino Perez mund të shesë disa nga gurët e çmuar...

Sport 15:05 - 28 Shkurt, 2019

A ndjehet mungesa e Ronaldos te Reali? Mesfushori madrilen lëshon deklaratën bombë

Casemiro tha se nuk kishte asnjë dëshirë për të diskutuar sërish mbi ndikimin e largimit të Cristiano Ronaldos, pas humbjes 3-0 të Real Madridit në gjysmëfinalen...

Sport 16:44 - 9 Shkurt, 2019

Zhbllokohet derbi i Madridit/ Ylli brazilian shënon një super gol

Real Madrid ka kaluar në avantazh kundër Atletico Madrid falë një supergoli të shënuar nga Casemiro në minutën e 16’-të. Ka qenë një aksion i nisur...

Sport 18:12 - 19 Janar, 2019

Reali vuan, por fiton në fund/ Ylli brazilian shënon super gol

Real Madrid ka mposhtur 2-0 Sevillan duke  e parakaluar edhe në renditjen e La Ligas. Los Blancos tani ndodhen në vend të tretë me 36 pikë,...

Sport 17:22 - 20 Shtator, 2018

Ylli i madh i Realit “tradhton” Modric / Ja kush e meriton “Topin e Artë”

Cristiano Ronaldo duhet të fitojë “Topin e Artë” këtë vit në vend të Luka Modric. Këtë e thotë spanjolli i Real Madridit, Casemiro, bashkëlojtar i yllit...

Sport 19:21 - 5 Shtator, 2018

E thotë Zidane/ Ronaldo? Jo, ky ka qenë lojtari kyc në sukseset e Realit

Tre tituj të Ligës së Kampionëve në dy vite e gjysmë, këto janë rezultatet e Zinedine Zidane në krye të Real Madridit. Francezi që pati një...

Sport 19:41 - 24 Tetor, 2017

Mourinho do mesfushorin e Realit / I ofron pagën që ka edhe Pogba

Casemiro duket se mund të provojë një aventurë në Premier League. “Don Balon” raporton se për të ka interes Manchester United. Braziliani është një nga arsyet...

Sport 22:48 - 12 Gusht, 2017

VIDEO: Casemiro i pamëshirshëm / I tregon vendin edhe Ronaldos

Pas një goli dhe një tjetër performance spektakolare në Superkupën e Europës, mesfushori Casemiro tashmë ka fituar autoritet te Real Madrid. I fortë fizikisht dhe shumë...