Connect with Us

All posts tagged "Cavani"

Seria A 17:20 - 3 Nentor, 2019

Juventus hedh grepat te PSG-ja/ Kërkon lojtarin e madh që nuk kushton asnjë euro

Fundi i sezonit do të sjellë edhe “divorcin” mes Edinson Cavanit dhe Paris Saint Germain. Sulmuesit uruguajan i skadon kontrata në qershorin e vitit të ardhshëm...

Sport 12:12 - 1 Nentor, 2019

Plas te PSG-ja/ Ylli i madh kërkon largimin për “fajiin” e Icardit

Kur duket se gjërat po ecnin mirë te PSG-ja, pas rezultateve pozitive të ndeshjeve të fundit, ka dalë një problem i madh. Sipas “L’Equipe”, Edinson Cavani...

La Liga 16:52 - 17 Tetor, 2019

Mirupafshim Paris/ Edinson Cavani i habit të gjithë me ekipin e ri

Edhe pse merkato e verës është mbyllur me kohë, që tani kanë filluar lëvizjet për merkaton e janarit dhe atë të verës së ardhshme. Sipas raportimeve...

Seria A 20:41 - 2 Gusht, 2019

Bomberi i njohur refuzon publikisht Interin/ Respektoj kontratën deri në fund

Edinson Cavani hedh poshtë çdo mundësi për transferimin e tij tek Interi në Serinë A. Në një intervistë për “Le Parisien”, “Matador” ka sqaruar një herë...

Sport 13:55 - 18 Korrik, 2019

Interi lodhet duke pritur Lukakun/ Marotta përgatit surprizën e madhe, një super sulmues

Merkato e Interit pas transferimeve të mesfushorëve Sensi dhe Barella, e anësorit Lazarro, është përqendruar në repartin e sulmit. Prej aty është i sigurt largimi i...

Sport 11:30 - 12 Korrik, 2019

Tërmet te PSG/ 4 yje bëjnë gati valixhet, përveç Neymar

Pas blerjeve të Marcin Bulka, Bakker, Herrera dhe Sarabria, PSG ka hedhur sytë nga akademia e saj. Kampionët e Ligue 1 po kërkojnë që të formojnë...

Sport 14:51 - 24 Prill, 2019

PSG hedh sytë nga bisha e Serisë A/ Ofron miliona euro dhe golashënuesin më të mirë në histori

Eliminimi i hershëm nga Liga e Kampionëve dhe dëmtimet e vazhdueshme që po pëson Neymar, kanë detyruar drejtuesit e PSG-së të mendojnë edhe njëherë tjetër për...

Sport 18:37 - 6 Prill, 2019

PSG-Cavani, kaq ishte / Sulmuesi rikthehet në Itali?

Paris Saint Germain ka vendosur të nxjerrë në shitje sulmuesin uruguaian Edinson Cavani. Sulmuesi 32-vjeçar ndodhet te skuadra kampione e Francës që prej vitit 2013, duke...

Sport 20:16 - 16 Mars, 2019

Ka shënuar 192 gola në Paris / Klubi heq dorë nga Cavani

Sipas medieve franceze, PSG është gati të heqë dorë nga sulmuesi uruguajan Edinson Cavani. Nëse në adresë të sulmuesit 32-vjeçar vjen një ofertë e mirë, atëherë...

Sport 13:33 - 14 Shkurt, 2019

Ylli i PSG-së feston ditëlindjen/ Kërcimi epik i tij po bën xhiron e rrjeteve sociale

Pas festës së fitores nga Manchester United, në shifrat 2-0 të martën në Champions League, dy yje të PSG-së kanë festuar ditëlindjet e tyre në një...

Sport 19:00 - 9 Shkurt, 2019

VIDEO: PSG fiton me vuajtje / Lojtari më i mirë i ndeshjes tremb tifozët

Fitore me vuajtje dhe me dëmtim. Ndoshta si ajo e Pirros! Kështu mund të quhet fitorja e sotme e Paris Saint-Germain ndaj Bordeaux me rezultatin 1-0...

Sport 21:49 - 14 Janar, 2019

31-vjeçari i PSG-së i befason të gjithë/ Mund të mbyll karrierën pas një viti

Sulmuesi uruguajan Edinson Cavani i ka premtuar besnikëri ekipit të PSG-së. “Unë do ta respektoj kontratën që kam me skuadrën pariziene, me të cilën do të...

Sport 12:30 - 25 Dhjetor, 2018

Ylli i PSG-së paguhet 13 milionë euro në sezon/ Ndryshe nga futbollistët e tjerë, ai bën një jetë të thjeshtë larg luksit

Pjesa më e madhe e futbollistëve janë të rrethuar gjatë gjithë kohës nga luksi, teksa preferojnë të bëjnë shpenzime të shumta, por kjo gjë nuk vlen...

Sport 12:10 - 17 Nentor, 2018

Neymar & Cavani këtë herë e tepërojnë/ Zihen në ndeshjen miqësore

Neymar & Cavani edhe pse luajnë te i njëjti ekip, duket hapur që nuk e durojnë dot njëri-tjetrin. Gjatë gjithë kohës tek PSG-ja kanë pasur përplasje...

Sport 21:59 - 9 Nentor, 2018

Kjo është oferta e çmendur e Napolit për yllin e madh/ Do të pritej si Maradona

Ylli uruguajan, Edinson Cavani, nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën për t’u rikthyer aty ku u bë i famshëm, vetëm se duhet të arrijë marrëveshjen ekonomike...