Connect with Us

All posts tagged "ceremoni"

Sport 14:38 - 25 Shkurt, 2020

Legjenda e basketbollit nuk i mban dot lotët në ceremoninë e Kobe Bryant/ Një pjesë e imja vdiq bashkë me të

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjike pak javë më parë. Në...

Sport 13:25 - 7 Dhjetor, 2019

Rekord audience/ Ja sa milionë njerëz ndoqën live ceremoninë e Topit të Artë

Të hënën e dy dhjetorit u mbajt në Paris ceremonia madhështore e Topit të Artë, ku fitues u shpall Lionel Messi. Mbrëmja gala e të hënës...

Premier Liga 20:23 - 2 Dhjetor, 2019

Ronaldo mungon në ceremoninë e Topit të Artë, Van Dijk e injoron me stil

Virgil van Dijk ka mbërritur pak më parë në ceremoninë e Topit të Artë që po mbahet në Paris. Ndër të tjera, holandezi është pyetur edhe...

BundesLiga 20:12 - 2 Dhjetor, 2019

Lewandowski mbërrin në ceremoninë e Topit të Artë, e gjithë vëmendja shkon te partnerja e tij

Në mesin e shumë futbollistëve dhe yjeve të tjerë të futbollit të pranishëm në ceremoninë e “Topit të Artë” që po mbahet në Paris, është edhe...

Sport 10:23 - 2 Dhjetor, 2019

Sot mësohet fituesi i Topit të Artë/ Messi, Ronaldo apo Van Dijk?

Sot në mbrëmje në Paris do të mbahet një ceremoni madhështore ku do të bzulohet fituesi i Topit të Artë 2019, eveniment i organizuar nga France...

La Liga 14:58 - 28 Nentor, 2019

Ronaldo bojkoton sërish ceremoninë e Topit të Artë, arsyeja është qesharake

Të hënën me 2 dhejtor do të mbahet në Paris ceremonia e “Topit të Artë 2019”, ku sipas lajmeve që vijnë nga media të ndryshme spanjolle...

Seria A 22:36 - 23 Shtator, 2019

Ronaldo mungoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve/ Hakmerret FIFA

Ndryshe nga sa pritej, Cristiano Ronaldo mungoi në ceremoninë e FIFA-s, që u mbajt sot në Milano, ku u zgjodhën më të mirët e vitit të...

Sport 20:34 - 23 Shtator, 2019

Gati për ceremoninë ku do të zgjidhen më të mirët e vitit/ Ronaldo i befason të gjithë me vendimin e tij

Fillon pas pak minutash në “La Scala” të Milanos ceremonia e organizuar nga FIFA ku do të zgjidhen më të mirët e vitit të fundit, “FIFA...

Sport 10:08 - 23 Shtator, 2019

Ceremonia e FIFA Best Awards/ Ja kandidatët finalë dhe çmimet që do të jepen sot

Sot do të mbahet në Milano ceremonia e FIFA Best Awards, ku do të zgjidhen më të mirët e vitit sipas FIFA-s. Vëmendja kryesore do të...

Sport 13:03 - 19 Shtator, 2019

E fundit/ Zbulohet data kur do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”

Fituesi i “Topit të Artë” 2019 do të shpallet më 2 dhejtor në një ceremoni gjigande, që do të mbahet në Paris. Organizatori i këtij eventi...

Sport 22:21 - 17 Maj, 2019

Nuk kanë fund telashet për Neymar/ Nuk e lejojnë të festojë titullin me PSG-në

Neymar nuk do të lejohet në ceremoninë e dorëzimit të trofeut për titullin në Ligën 1 që PSG ka fituar në këtë sezon. Gjithçka për shkak...

Sport 10:55 - 4 Dhjetor, 2018

Prezantuesi lë nam me pyetjen që i bëri futbollistes më të mirë të vitit/ Të gjithë mbetën të shtangur

Prezantuesi i Ballon d’Or, Martin Solveig, ka guxuar më shumë seç duhej duke bërë një pyetje të pavend, futbollistes së vitit, Ada Hegerberg, nëse mund të...

Sport 16:15 - 25 Shtator, 2018

Allegri tregon shkakun/ Ja pse ai dhe Ronaldo munguan në “The Best” të FIFA-s

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka bërë avokatinë e mungesës së yllit të tij, Cristiano Ronaldo, në ceremoninë e çmimeve “The Best” të FIFA-s, të mbajtur...

Sport 20:30 - 24 Shtator, 2018

Panucci i ftuar special/ Mbërrin i pari në ceremoninë e “The Best”

Në Londër sot do të bëhet ndarja e çmiemve nga FIFA. Në mbrëmjen gala nuk do të mungojnë protagonistët, por dhe figurat e shquarat të futbollit...