Connect with Us

All posts tagged "champions league"

Sport 13:08 - 15 Gusht, 2019

Pas 23 viteve rresht/ Gjiganti i Europës do të mungojë në sezonin e ri të Champions League

Surpriza më e madhe e turit të tretë kualifikues të Champions League ishte eliminimi i Portos nga rusët e Krasnodar. Porto fitoi ndeshjen e parë në...

Sport 22:35 - 13 Gusht, 2019

Champions League/ Eliminohet ekipi që nxorri jashtë loje Partizanin, ja 10 ekipet e fazës play-off

Janë luajtur sot ndeshjet e kthimit të turit të tretë kualifikues të Champions League dhe surpizat kanë qenë të mëdha. Qarabagu që eliminoi Partizanin ka humbur...

Sport 20:53 - 13 Gusht, 2019

Historike/ Ekipi shqiptar i femrave kualifikohet për herë të parë në grupet e Champions League

Atë që nuk e kanë bërë dot ekipet e meshkujve prej kaq vitesh, e bën realitet ekipi i femrave të Vllaznisë. Ekipi shkodran kualifikohet për herë...

Sport 14:34 - 10 Gusht, 2019

Championsi i femrave/ Vllaznia drejt kualifikimit, fiton edhe ndeshjen e dytë

Vllaznia e femrave vijon me sukses ndeshjet kualifikuese në grupin 10 të Champions League. Sot, vajzat kuqeblu kanë siguruar fitoren e dytë në Lituani, 1-0 ndaj...

Sport 15:27 - 9 Gusht, 2019

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe/ Champions League, ky zgjidhet goli më i bukur i sezonit (video)

Goli i Lionel Messit me goditje dënimi, në ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër Liverpoolit, u vlerësua edhe si goli më i bukur i edicionit të kaluar...

Sport 14:55 - 8 Gusht, 2019

Humbi në ndeshjen e vlefshme për Champions League/ Shkarkohet trajneri shumë i dashur për shqiptarët

APOEL, klubi i njohur qipriot, ka zyrtarizuar ndarjen me trajnerin italian, Paolo Tramezzani. Një figurë e njohur dhe mjaft e dashur për shqiptarët, sepse ka qenë...

Sport 22:19 - 7 Gusht, 2019

Eliminatoret e Champions League/ Nuk mungojnë surprizat në ndeshjet e turit të tretë

Kanë përfunduar ndeshjet e para të raundit të tretë të eliminatoreve të Champions League. Celtic ka arritur të dalë me një pikë nga përballja me CFR...

Sport 21:29 - 17 Korrik, 2019

E tmerrshme/ Futbollisti serb i thyen këmbën kundërshtarit (video)

Asgjë tjetër përveçse ndërhyrje kriminale, përkufizohet ndërhyrja e një futbollisti serb të Crvena Zvezdës, Marko Gobeljicc, ndaj futbollistit lituanez, Vaidas Slavckas. Të dy ekipet luanin për...

Sport 13:56 - 9 Korrik, 2019

Champions League/ Dy ekipe italiane do të luajnë në “San Siro”, acarohen milanistët

Pas kualifikimit në Champions League, tek Atalanta tani po mendojnë pikërisht për këtë kompeticion. Drejtuesit bergamask duhet të zgjedhin stadiumin, ku do të luhen ndeshjet e...

Sport 15:38 - 6 Qershor, 2019

Finalja e Champions League do të përsëritet/ Ja pse

Finalja e Ligës së Kampionëve në Afrikë do të luhet sërish. Skuadrat e Esperance dhe Casablanca do të zbresin edhe njëherë në fushë pas përfundimit në...

Sport 21:59 - 1 Qershor, 2019

Video e javës/ Biondja seksi ‘ndërpret’ finalen e Champions League

Pjesa e parë e finales së Champions League mes Tottenhamit dhe Liverpoolit është mbyllur me rezultatin 0-1 për të kuqtë. Në minutën e 17′, ndodhi një...

Sport 21:49 - 1 Qershor, 2019

Finalja e Champions League/ Mbyllen 45 minutat e para, Liverpooli në avantazh (video)

Sapo kanë përfunduar 45 minutat e para në finalen e madhe të Champions League mes Tottenhamit dhe Liverpoolit, e cila po luhet në stadiumin “Wanda Metropolitano”...

Sport 14:56 - 30 Maj, 2019

Finalja e Champions League, Tottenham-Liverpool/ Fenomeni jep parashikimin e tij (foto)

Të shtunën zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e vitit në futbollin europian. E kemi fjalën për finalen e Champions League, mes Tottenhamit dhe Liverpoolit, që do...

Sport 12:52 - 24 Maj, 2019

“Djajtë e Kuq” hedhin sytë te futbollisti më i mirë i Milanit/ Po nuk u arrit kualifikimi në Champions…

Fatet e Milanit janë të varura nga rrugëtimi i saj në Kupat e Europës dhe një mos-kualifikim në Champions League do të sillte shumë pasoja tek...

Sport 22:24 - 19 Maj, 2019

Napoli turpëron Interin/ Zikaltrit në rrezik të madh për zonën Champions (video)

Napoli ka mundur Interin në “San Paolo” me rezultatin 4-1. Me këtë rezultat, djemtë e Spallettit rrezikojnë shumë vendin e katërt dhe ju duhet me patjetër...