Connect with Us

All posts tagged "Champions"

Sport 16:31 - 14 Shkurt, 2020

Prag Champions League/ Neymar çmend PSG-në me veprimin e fundit

Neymar kthehet në qendër të vëmendjes për arsyet e gabuara. Ylli i PSG-së po rikuperohet nga dëmtimi që e ka detyruar të mungojë në në tri...

Seria A 15:38 - 6 Shkurt, 2020

A ka shanse Juventusi të fitojë Champions-in?/ Ronaldo tregohet i drejtpërdrejtë

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, beson se mund ta fitojë Champions League këtë sezon. Portugezi i cili po kalon një moment shumë të mirë, deklaron se...

Premier Liga 11:51 - 2 Shkurt, 2020

Habit Guardiola/ “Po nuk e bëra këtë gjë, do të jem dështak”

Pep Guardiola e di që njerëzit do ta quajnë dështak, nëse ai nuk fiton trofeun e Champions League as këtë sezon me Man. City-n. Sipas të...

Sport 15:51 - 19 Janar, 2020

PSG do me patjetër Championsin, përgatit një mega-ofertë për trajnerin më të mirë në botë

Aventurës së Pep Guardiola te Man. City po i vjen fundi. “Qytetarët” janë dorëzuar që tani ndaj Liverpoolit, në luftën për titullin kampion, ndërsa shanset për...

Seria A 19:47 - 26 Dhjetor, 2019

Ronaldo tregon golin më të bukur në karrierë/ Tifozëve të Juventusit nuk do t’u pëlqejë aspak

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetaren italiane të DAZN, Diletta Leotta, ku ka folur për gjithçka, Championsin, Serinë A dhe të ardhmen....

La Liga 13:15 - 16 Dhjetor, 2019

Napoli-Barcelona/ Gattuso kërcënon Messin me shokë, katalanasit i ka zënë frika

Napoli-Barcelona do të jetë një nga përballjet më interesante të fazës së 1/16-ve në Champions League. Menjëherë pas hedhjes së shortit ka ardhur edhe ragimi i...

Sport 10:14 - 16 Dhjetor, 2019

Parashikimi i analistëve të statistikave/ Ja kush e fiton Champions League këtë sezon

Sot në orën 12:00 do të hidhet shorti për fazën e 1/16-ve në Champions League. Ndërkohë analistët e statistikave në “FiveThirtyEight” kanë parashikuar se kush mund...

Seria A 20:30 - 12 Dhjetor, 2019

Atalanta e Gjimshitit bëri mrekullinë në Champions/ Tifozët i vënë “flakën” qytetit (video)

Mijëra tifozë të Atalantës kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Kalimi në fazën e 1/16-ave të UEFA Champions League është...

Sport 19:24 - 12 Dhjetor, 2019

Champions League: Formacioni më i mirë i javës/ Sa shumë surpriza

UEFA ka publikuar sot formacionin më të mirë të javës në Champions, që ishte njëkohësisht edhe java e fundit e fazës së grupeve. Vetëm 3 lojtarë...

Seria A 11:36 - 12 Dhjetor, 2019

Kapitenin e Juventusit e ka zënë frika/ “Nuk dua të përballem këtë ekip në Champions”

Tashmë janë mësuar 16 ekipet e kualifikuara për fazën tjetër të Championsit. Pikërisht në lidhje me këtë ka folur edhe kapiteni i Juventusit, Leonardo Bonucci, i...

Sport 22:55 - 11 Dhjetor, 2019

Champions: Natë me gola/ Fitore për Bayernin, Realin, Juven dhe PSG-në

Janë mbyllur ndeshjet e fundit të fazës me grupe dhe nuk ka pasur shumë surpriza, pasi të gjitha ekipet e mëdha kanë fituar. Atletico Madrid është...

Seria A 22:22 - 11 Dhjetor, 2019

Champions League: Buffon bëhet pjesë e historisë, i afrohet rekordit të paprekshëm

Në transfertën ndaj Leverkusen në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Champions League, Sarri ia ka besuar portën Gigi Buffonit. Portieri legjendar i “Zonjës”...

Premier Liga 20:55 - 11 Dhjetor, 2019

Champions League: Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë, City poker golash

Është e pabesueshme ajo që ka ndodhur në Grupin C në Champions League. Atalanta e nisi mbrëmjen e sotme në vend të fundit të këtij grupi,...

Sport 17:28 - 11 Dhjetor, 2019

Plas sherri në Champions/ Holandezi zihet me tifozin, i del në mbrojtje shokut

Lyoni arriti të kualifikohej në fazën e 1/16-tat e Champions League pasi në takimin e fundit kundër Laipzig sigloi një barazim 2-2. Më shumë sesa rezultati...

Seria A 14:36 - 11 Dhjetor, 2019

Interi u eliminua nga Championsi/ Conte i pikëlluar: Ja çfarë duhët të bëjmë tani

Zhgënjim dhe keqardhje. Jo vetëm në fytyrë por këto ishin edhe fjalët e trajnerit të Inter, Antonio Conte që qan rastet e shpërdoruara nga zikaltërit. “Më...