Connect with Us

All posts tagged "Chelsea"

Premier Liga 17:46 - 18 Gusht, 2019

Video: Chelsea kalon direkt në avantazh/ Fiksojeni mirë këtë djalosh

Chelseas i është dashur vetëm 7 minuta të gjejë golin e avantazhit kundër Leicesterit në duelin që po luhet në “Stamford Bridge”. Autor i golit është...

Premier Liga 23:45 - 14 Gusht, 2019

Liverpooli fiton Superkupën e Europës/ Vendos “ruleta ruse”

Sapo është mbyllur finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas që u luajt në Stamboll, ku nuk mjaftuan as 120 minuta për të përcaktuar...

Sport 22:10 - 14 Gusht, 2019

Live, Finalja e Superkupës së Europës/ Pjesa e dytë nis me gol në Stamboll (video)

Liverpooli ka barazuar shifrat në 1-1 kundër Chelseas, në finalen e Superkupës së Europës që po luhet në Stamboll. Djemtë e Klopp e mbyllën pjesën e...

Premier Liga 21:42 - 14 Gusht, 2019

Superkupa e Europës/ “Blutë e Londrës” surprizojnë Liverpoolin në Stamboll (Video)

Po luhet në “Vodafone Park” të Stambollit finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas. U desh të kalonin 36 minuta që të shënohej goli...

Sport 09:32 - 14 Gusht, 2019

Sot luhet finalja e Superkupës së Europës/ “Drejtësia” në duart e një femre

Sot në orën 21:00, në stadiumin “Vodafone Park” të Stambollit, do të luhet finalja e Superkupës së Europës mes Liverpoolit dhe Chelseas. Fituesi i Champions League...

Premier Liga 19:23 - 11 Gusht, 2019

Spektakël në “Old Trafford”/ Man. United i papërmbajtshëm, Chelsea për turp (video)

Java e parë e Premier League filloi direkt me një supersfidë mes Man. United dhe Chelseas që u luajt në “Old Trafford”. “Djajtë e Kuq” dominuan...

Premier Liga 13:17 - 8 Gusht, 2019

Zyrtare/ Ylli i Chelseas transferohet te rivalët e Arsenalit

David Luiz është lojtari më i ri i Arsenalit. Mbrojtësi brazilian u bashkua sot me skuadrën e Emery, në ditën e fundit të merkatos në Angli....

Sport 14:29 - 23 Korrik, 2019

Griezmann debuton me humbje/ “Blutë e Londrës” i japin leksione Barcelonës (video)

Barcelona dhe Chelsea kanë kanë zhvilluar në Japoni një miqësore në kuadër të turneut “Rakuten Cup”. Skuadra e Frank Lampard i ka ndaluar festën në debutim...

Sport 15:16 - 14 Korrik, 2019

Bayerni nuk heq dorë nga fiksimi i vjetër/ Rrit ofertën me 10 milionë paundë

Bayern Munich nuk heq dorë nga Callum Hudson-Odoi. Kampionët e Gjermanisë janë të gatshëm të bëjnë një tjetër ofertë në drejtim të Chelseas, për t’i bindur...

Sport 19:11 - 6 Korrik, 2019

PSG gjen pasardhësin e Buffon/ Transferon portierin e Chelseas

PSG vijon të operojë në merkaton me kosto të ulët, madje në atë pa kosto fare, sepse pasi “rrëmbeu” Ander Herrerën nga Manchester United (i kishte...

Sport 10:27 - 4 Korrik, 2019

Zyrtare/ Legjenda emërohet trajneri i ri i Chelseas

Chelsea ka vendosur të caktojë ish-lojtarin dhe legjendën e klubit, Frank Lampard, si trajnerin e ri të skuadrës pas nënshkrimit të një kontrate trevjeçare. 41-vjeçari largohet...

Sport 11:36 - 27 Qershor, 2019

Inter & Milan mbeten me “gisht në gojë”/ Nënkampioni i botës do të luajë në Londër

Mateo Kovacic nuk do të rikthehet në Serie A. Edhe pse u fol për një rikthim te Interi apo edhe për një kalim të mundshëm te...

Sport 12:30 - 22 Qershor, 2019

Sarri do “djalin” e tij te Juventusi/ Fillojnë bisedimet me Chelsean

Jorge Luiz Frello Filho i njohur nga të gjithë si Jorginho, është një nga lojtarët më besnikë të Maurizio Sarrit dhe nuk do të habiteshim aspak...

Sport 22:02 - 15 Qershor, 2019

Dikur e vidhnin dhe merrte 20 euro në javë/ Sot është ndër më të mirët në botë dhe super i paguar

Shumë futbollistë marrin miliona euro fitime në vit, por sigurisht rruga për të arritur deri në majat e futbollit nuk ka qenë e lehtë për ta....

Sport 14:35 - 14 Qershor, 2019

Ikën Sarri/ Një legjendë do të marrë drejtimin e Chelseas

Chelsea do të kërkojë të nisë bisedimet zyrtare me trajnerin e Derbyt, Frank Lampard, në përpjekje për ta bindur që të marrë drejtimin e Chelseas, pas...