Connect with Us

All posts tagged "Cikalleshi"

Sport 15:38 - 31 Mars, 2020

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni...

Sport 15:40 - 19 Mars, 2020

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po...

Kombëtare 17:18 - 15 Mars, 2020

Futbolli i izoluar nga koronavirusi, dy futbollistë të kombëtares zbresin sot në fushë

Futbolli është në një kolaps, për shkak të përhapjes së Koronavirusit, ku shumë kampionate janë pezulluar. Megjithatë në Turqi futbolli vazhdon të luhet rregullisht, ndonëse pa...

Kombëtare 20:22 - 15 Shtator, 2019

Cikalleshi nuk ndalet/ Shënon edhe në kampionat, ndaj portierit të kombëtares

Pas golave ndaj Francës dhe Islandës me Kombëtaren, Sokol Cikalleshi vazhdon me formën fantastike. Ditën e sotme, në ligën e dytë turke me ekipin e Akhisarsporit,...

Sport 22:10 - 11 Qershor, 2019

Shqipëri-Moldavi/ Cikalleshi zhbllokon rezultatin (video)

Shqipëria ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Moldavisë. Uzuni fut një top në zonë për Roshin, ky i fundit depërtoi mes mbrojtjes së Moldavisë dhe...

Sport 19:31 - 7 Shkurt, 2019

Sulmuesi i Kombëtares shënon super gol në Turqi/ I gjithë stadiumi në këmbë për të

Sokol Cikalleshi sapo ka shënuar në Kupën e Turqisë, me skuadrën e Akhisarit, përballë Kasimpasa, në fitoren momentale 1-0 të skuadrës vendase. Sulmuesi ka shfrytëzuar më...

Sport 22:03 - 15 Shtator, 2018

Sokol Cikalleshi debuton tek ekipi i ri/ Më mirë se kaq nuk mund të ndodhte

Sokol Cikalleshi ka debutuar sot në Superligën turke, ku kavajasi është pjesë e skuadrës së njohur të Goztepesë. Sokol Cikalleshi pak ditë më parë u rikthye...

Sport 17:26 - 10 Shkurt, 2018

Cikalleshi hero në Turqi / Dopjeta e tij shpëton Osmanlisporin

Sokol Cikalleshi ka shënuar një dygolësh në kampionat për skuadrën e Osmanlisporit, duke e ndihmuar këtë të fundit të marrë një barazim mjaft të vlefshëm në...

Sport 14:35 - 10 Dhjetor, 2017

VIDEO: Cikalleshi gol në Turqi / Osmanlispori vijon ngjitjen

Sokol Cikalleshi shënon, Osmanlispori feston dhe ngjitet në renditje. Skuadra nga Ankaraja arriti një fitore të pastër 3-0 që në pjesën e parë, me tre penallti,...

Sport 20:34 - 7 Nentor, 2017

VIDEO: Cikalleshi në formë super / Shënon një gol thuajse të pamundur

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, duket më në formë se kurrë. I kthyer në stërvitje me klubin turk të Osmanlisporit, ish-“bomberi” i Kukësi ka shënuar...

Sport 16:45 - 9 Tetor, 2017

Tare zgjedh të preferuarin e tij te kombëtarja / “Nuk e kuptoj si luan në Turqi”

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, nuk ka bërë ndonjë përpjekje për ta marrë Sokol Cikalleshin në ekipin kryeqytetas në Serie A, por mendoka se sulmuesi...

Sport 17:26 - 4 Tetor, 2017

Jo vetëm Strakosha / Kombëtares i dëmtohet edhe sulmuesi kryesor

Sulmuesi Sokol Cikalleshi do të jetë mungesa e madhe e Kombëtares kuqezi për dy ndeshjet me Spanjën dhe Italinë. Ai është dëmtuar ditën e sotme dhe nga...

Sport 09:15 - 29 Gusht, 2017

Cikalleshi ndryshon skuadër / Ja çfarë thotë për dënimin e trajnerit Panucci

Christian Panucci dje njoftoi se ka lënë jashtë kombëtares sulmuesin Sokol Cikalleshi. 27-vjeçari ndryshoi skuadër dhe i kishte telefonuar teknikut italian për t’i kërkuar disa orë...

Sport 00:10 - 3 Shkurt, 2016

Cikalleshi shënon sërish në Kupën e Turqisë

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare realizoi golin e tij të 7-të në këtë kompeticion duke ndihmuar Istanbul Basaksehir të kualifikohej në fazën çerekfinale. Edhe pse hyri në...

Sport 19:25 - 13 Janar, 2016

Cikalleshi nuk di të ndalet, përsëri dy gola në kupë

Sulmuesi kavajas shënoi një dygolësh duke rezultuar protagonisti absolut në fitoren 0-2 të skuadrës së tij Istanbul Basaksehir në fushën e Bandirmaspor në Kupën e Turqisë,...