Connect with Us

All posts tagged "city"

La Liga 14:52 - 16 Shkurt, 2020

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës...

Premier Liga 14:35 - 15 Shkurt, 2020

Tronditja nuk ka fund për Man. Cityn/ Pas përjashtimit nga Champions, rrezikon një tjetër dënim të madh

Manchester City është i shokuar pas vendimit të UEFA-s. Qeveria europiane e futbollit përjashtoi “Cityzens” dy vjet nga kompeticionet europiane dhe i gjobiti me 30 milion...

Premier Liga 19:45 - 14 Shkurt, 2020

UEFA me dënim bombë/ Man. City përjashtohet dy vite nga Champions League

Manchester City është përjashtuar nga Champions League për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi...

La Liga 14:53 - 7 Shkurt, 2020

A do të donte Messin te City?/ Guardiola jep përgjigjen që nuk e imagjinoni dot

Pep Guardiola ka kërkuar t’i shuajë njëherë e mirë spekulimet lidhur me një transferim të mundshëm të Lionel Messit te Manchester City, me bekimin e tij....

Premier Liga 21:43 - 2 Shkurt, 2020

Video: Mourinho është thjesht gjigant, shihni se çfarë ka bërë sot

Jose Mourinho arriti të mposhtë edhe njëherë tjetër rivalin e tij Pep Guardiola, pasi Tottenhami fitoi 2-0 kundër Manchester Cityt. Në pjesën e parë, City humbi...

Premier Liga 19:50 - 2 Shkurt, 2020

Mourinho i jep leksione Guardiolës, Man. City ndahet me titullin

Jose Mourinho i jep “shuplakë” Pep Guardiolës, në Permier League, teksa Tottenhami i drejtuar nga portugezi mposhti me rezultatin 2-0 Manchester City-n e spanjollit, që pavarësisht...

Premier Liga 19:08 - 2 Shkurt, 2020

Video: Debutim i jashtëzakonshëm i blerjes së Mourinhos, i shënon Cityt

Steven Bergwijn debutoi sot me Tottenham dhe sapo ka zhbllokuar ndeshjen me Manchester City. Sulmuesi holandez mori një pasim nga Lucas Moura, stopoi bukur topin me...

Premier Liga 18:30 - 2 Shkurt, 2020

Tottenham-Man. City, mungon goli në Londër/ Djemtë e Guardiolës nuk dinë të gjuajnë penallti

Penalltitë po kthehen në makth te Manchester City. Gabriel Jesus humbi tre penalltitë e fundit dhe Pep Guardiola vendosi t’ia kalonte Ilkay Gundogan këtë përgjegjësi. Gjithsesi,...

Premier Liga 12:28 - 30 Janar, 2020

Video: Reagimi brilant i yllit të Man. City-t, pasi shoku i tij i fali një goditje dënimi Man. United

Man. City u mund 0-1 nga rivali historik, Man. United, mbrëmë në “Etihad Stadium” në gjysmëfinalen e Kupës Carabao, por ekipi i Guardiolës shkoi në finale...

Premier Liga 23:02 - 29 Janar, 2020

United fiton derbin ndaj Cityt, por Guardiola siguron finalen e parë të sezonit

Manchester United arriti të mposhtë me rezultatin 0-1 rivalët e Manchester City në gjysmëfinalen e dytë të Carabao Cup, por “Qytetarët” e Pep Guardiolës arrijnë finalen...

Premier Liga 18:15 - 28 Janar, 2020

Plas keq te Man. City/ Tifozët shpërthejnë kundër Guardiolës, pas deklaratës së tij

Distanca me kreun dhe loja aspak tërheqëse duket se ka prishur marrëdhëniet mes Pep Guardiolës dhe drejtuesve të Cityt. Diçka të tillë e konfirmon ky reagim...

Premier Liga 18:03 - 18 Janar, 2020

Man. City bën vetëvrasje, Guardiola i jep duart titullit/ Arsenali vazhdon tatëpjetën

Java e 23-të e Premier League ka dhuruar disa rezultate surprizë. Pas barazimit të Tottenhamit 0-0 ndaj Watford, edhe dy ekipet e tjera të mëdha, Man....

Premier Liga 09:49 - 15 Janar, 2020

Guardiola pranon të rinovojë kontratën me City-n, vetëm nëse i plotësohet ky kusht

Kontrata e Pep Guardiolës me Man. Cityn skadon në verën e vitit 2021, por spanjolli mund të largohet në fund të këtij sezoni duke parë ecurinë...

Premier Liga 13:10 - 20 Dhjetor, 2019

Guardiola do të qëndrojë te Man. City vetëm nëse i plotësohen këto 3 kërkesa

Duke qenë se lufta për titullin e Premier League mund të quhet e mbyllur këtë sezon, Pep Guardiola është në dyshim nëse do të vazhdojë akoma...

BundesLiga 21:32 - 19 Dhjetor, 2019

Bayerni bën pazar te City, por nuk është Leroy Sane

Bayern Munchen është vënë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe alternativa kryesore është Joao Cancelo. Sipas medieve gjermane, drejtuesit e bavarezëve kanë filluar bisedimet...