Connect with Us

All posts tagged "cmim"

Premier Liga 15:55 - 19 Shkurt, 2020

Në 2018 kushtonte 180 milionë euro, nuk do ta besoni sa pak që kushton sot Paul Pogba

U projektua se do të ishte një nga më të mirët në botë, por Paul Pogba duket se nuk po respekton parashikimet. Francezi ka një ulje...

Sport 20:32 - 17 Shkurt, 2020

Messi lë pas Ronaldon dhe fiton një tjetër çmim/ E ndan me një britanik

Lionel Messi dhe Lewis Hamilton janë fituesit e “Sportistit të vitit” në çmimet “Laures”. Sportistë dhe ish-sportistë nga shumë fusha dhe disiplina bashkuan votat e tyre...

BundesLiga 14:16 - 3 Dhjetor, 2019

E duan shumë ekipe, Werder Bremen i vendos çmim të frikshëm Rashicës

Milot Rashica po shkëlqen këtë sezon me Werder Bremen. Në ndeshjen e fundit në Bundesligë, Rashica i dha fitoren 2-3 ekipit të tij me dy gola...

Seria A 15:10 - 29 Nentor, 2019

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ja lojtari më i mirë i sezonit në Serie A

“Corriere Dello Sport” i paraprin verdiktit final që do të jepet të hënën në mbrëmje. Cristiano Ronaldo do të shpallet lojtari më i mirë i sezonit...

Sport 22:05 - 17 Korrik, 2019

Realit i vijnë mendtë/ Ul çmimin e Bale, ja me sa kënaqet tani

Real Madrid është i hapur të dëgjojë të gjithë ofertat që vijnë në drejtim të Gareth Bale, duke filluar nga vlera prej 80 milionë euro. Më...

Sport 10:31 - 28 Qershor, 2019

PSG heq dorë nga 300 milionë euro dhe e ul shumë çmimin/ Ja sa kërkon tani për ta lënë të lirë brazilian

Telenovela kryesore e merkatos së kësaj vere quhet “Neymar”. Braziliani kërkon rikthimin te Barcelona, por këta të fundit nuk pranojnë çmimin që ka venosur PSG-ja. Kampionët...

Sport 15:39 - 13 Qershor, 2019

Bayerni bën gjestin e madh/ Ylli i njohur drejt Serisë A

Bayern Munich ka nxjerrë në merkato Jerome Boateng. Mbrojtësi 30-vjeçar ka humbur postin e titullarit dhe largimi është shpëtimi i vetëm. Trajneri Kovac nuk e ka...

Sport 14:33 - 30 Maj, 2019

Ylli i madh del kundër Barcelonës/ Çmimi që kërkojnë për të më lënë të lirë nuk është normal

Portieri i Barcelonës, Jasper Cillessen, e ka bërë të qartë se dëshiron të largohet nga Katalunja këtë verë. Portieri holandez nuk ka arritur të fitojë statusin...

Sport 17:50 - 4 Prill, 2019

Mancini mahnit italianët / Tani mposht Gattuso-n e Milanit

Roberto Mancini ka fituar çmimin Bearzot, duke mposhtur emra si Gasperini dhe Gattuso. Ai është bërë trajneri i parë i kombëtares që e fiton këtë çmim...

Sport 10:52 - 26 Mars, 2019

UEFA nderon me çmim kryesor Sergio Ramos/ Në Francë shpërthejnë polemikat

Sergio Ramos është renditur si lojtari më i mirë i këtij sezoni, sa i përket ndeshjeve ndërkombëtare. Ka qenë gazeta spanjolle “Marca” që ka zbuluar se...

Sport 16:50 - 14 Mars, 2019

Dalin biletat për ndeshjen ndaj Teutës/ Partizani “gjobë” tifozëve

Partizani vendosi të paguajë gjobën prej 5 milionë lekësh dhe të luajë me tifozë kundër Teutës të dielën. Në këtë mënyrë klubi tashmë ka dalë me...

Sport 10:19 - 7 Shtator, 2018

E zbulon vetë Modric/ Ky është mesazhi që i dërgoi Ronaldo pasi u shpall “Lojtari më i mirë i vitit”

Luka Modric vetëm pak javë më parë u shpall si “Lojtari më i mirë i vitit” nga UEFA duke lënë pas Ronaldon dhe Salah. Në ceremoninë...