Connect with Us

All posts tagged "conte"

Seria A 17:22 - 14 Shkurt, 2020

Conte bëhet me dhimbje koke/ “Xhuxhi” magjik dëmtohet sërish, mungon ndaj Lazios

Tjetër dëmtim për Stefano Sensin, që detyrohet të mungojë në ndeshjen e së dielës përballë Lazios. Mesfushori zikaltër ka marrë një goditje në kyçin e këmbës...

Seria A 12:53 - 30 Janar, 2020

Interi me bilanc lufte, Conten e zë koka

Interi që kalon raundin në Kupën e Italisë dhe i dhuron debutimin si Eriksenit ashtu dhe Moses nuk e lë plotësisht të qetë Antonio Conten, që...

Seria A 16:47 - 26 Janar, 2020

Conte tërbohet pas barazimit të sotëm, shkel rregullat e Serisë A

Trajneri i Interit, Antonio Conte, është i paparashikueshëm. Ai u tërbua pas barazimit të tretë radhazi që skuadra e tij mori ndaj Cagliarit me rezultatin 1-1....

Seria A 14:47 - 21 Janar, 2020

Merkato/ Interi godet sërish, transferon “dashurinë” e vjetër të Conte-s

Inter vazhdon afrimet në merkaton e janarit. Pas zyrtarizimit të Ashley Young nga Manchester United, tashmë klubi zikaltër është shumë pranë mesfushorit, Victor Moses. Futbollisti me...

Seria A 19:47 - 19 Janar, 2020

Conte shpërthen pas barazimit ndaj Lecce-s/ Nëse nuk ecim me 150 km në orë…

Trajneri i Interit, Antonio Conte, pas barazimit në Leçe u duk mjaft i zhgënjyer dhe komentoi 90 minutat që prodhuan dy gola në total. “Situata e...

Seria A 18:23 - 19 Janar, 2020

Tifozët shpërthejnë ndaj trajnerit të Interit/ Je m*** i qytetit

Tifozët e Leçes nuk i falin të shkuarën Antonio Contes, që ka drejtuar ekipin e Barit. Duke qenë se trajneri është nga Salento dhe më parë...

Seria A 15:04 - 18 Janar, 2020

Conte lodhet nga Eriksen, hedh sytë tek ëndrra e vjetër e tifozëve të Interit

I lodhur nga mos arritja e marrëveshjes me Tottenhamin për transferimin në Milano të Christian Erikse, ka detyruar Conte-n të mendojë për një emër tjetër në...

Seria A 22:20 - 21 Dhjetor, 2019

A do të bëjë Interi merkato?/ Conte jep përgjigjen që nuk e priste njeri

Trajneri i Interit, Antonio Conte, foli për mediet italiane pas fitores kundër Genoas. Strategu i zikaltërve i thuri elozhe të tijve për rezultatin e arritur, si...

Seria A 19:57 - 21 Dhjetor, 2019

Interi shtyp Genoan, shkëlqen Lukaku/ E bën sefte dhe e ardhmja e ziklatërve

Interi kalon pengesën e radhës dhe merr kryesimin e Serisë A, edhe pse me pikë të plota me Juventusin, 42, por zikaltrit kanë golavarazh më të...

Premier Liga 20:36 - 20 Dhjetor, 2019

Ylli i United i shkel syrin Interit/ Lojtari që fitoi respektin e të gjithë shqiptarëve gjatë tërmetit

Nemanja Matic është në vitin e fundit të kontratës me Man. United, por mesfushori serb mund të largohet nga “Djajtë” që në merkaton e janarit. Matic...

Seria A 16:21 - 18 Dhjetor, 2019

Conte e ka ndarë mendjen/ Ja sa milionë euro do të shpenzojë Interi në merkaton e janarit

Trajneri i Interit, Antonio Conte, është ankuar në vazhdimësi që ka një organikë të kufizuar, kështu që drejtuesit zikaltër po presin merkaton e janarit për të...

Seria A 22:55 - 15 Dhjetor, 2019

Interi i pafat, e pëson në fund/ Tërbohet Conte

Është mbyllur takimi i Serie A mes Fiorentinës dhe Interit, i vlefshëm për javën e 16-të në Serie A. Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin e...

Seria A 12:30 - 15 Dhjetor, 2019

Fiorentina-Inter/ Conte befason me vendimin e tij, ul në stol titullarin e padiskutueshëm

Interi do të luajë një transfertë mjaft delikatë mbrëmjen e sotme, teksa do të përballet me Fiorentinën, me qëllim ruajtjen e vendit të parë dhe diferencës...

Seria A 22:23 - 13 Dhjetor, 2019

Interi hyn në garë për sulmuesin më të kërkuar në Europë

Humbja me Barcelonën në Champions, e cila solli dhe eliminimin e Interit, i shokoi të gjithë tifozët interistë që besonin shumë tek ekipi i tyre i...

Seria A 14:36 - 11 Dhjetor, 2019

Interi u eliminua nga Championsi/ Conte i pikëlluar: Ja çfarë duhët të bëjmë tani

Zhgënjim dhe keqardhje. Jo vetëm në fytyrë por këto ishin edhe fjalët e trajnerit të Inter, Antonio Conte që qan rastet e shpërdoruara nga zikaltërit. “Më...