Connect with Us

All posts tagged "coronavirus"

Sport 15:52 - 26 Mars, 2020

Coronavirusi i prish shumë punë Skënder Gegës, ikën nga Arabia Saudite

Ende pa nisur mirë aventurën, Skënder Gega është detyruar të largohet nga Arabia Saudite. Newsport.al mëson se trajneri tropojan në konsensus të plotë me drejtuesit e...

Seria A 19:20 - 22 Mars, 2020

Mjeku i njohur italian flet pa doreza/ Ja çfarë do të ndodhë me futbollin!

Coronavirusi ka krijuar kaos dhe alarm në të gjithë Botën dhe futbolli normalisht që ka kaluar në plan të dytë prej kohësh tashmë. Së fundmi, vjen...

Sport 16:06 - 21 Mars, 2020

Koronavirusi/ FSHF bën gati njoftimin e radhës për klubet

Kampionati u pezullua, por në situatën në të cilën ndodhet vendi pritet që të ketë një shtyrje të afatit për të ristartuar më vonë, ashtu Siç...

Sport 15:28 - 21 Mars, 2020

Çfarë do të ndodhë me Superioren pas koronavirusit?/ Ja varianti më i mirë i mundshëm për të gjithë

Shumë vënde në Europë janë duke përjetuar kaosin dhe panikun nga Koronavirusi, me një numër që shtohet dita-ditës dhe nuk ka rënie. Kjo ka bllokuar gjithçka,...

Sport 15:09 - 21 Mars, 2020

Dyshohet pozitiv me coronavirus/ Piloti i njohur refuzon të bëjë testin, për një arsye të madhe

Lewis Hamilton, përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ka bërë me dije se është në formë të mirë dhe nuk është prekur nga coronavirus. Ai ka...

Sport 17:45 - 19 Mars, 2020

Koronavirusi i bën gjëmën Ronaldinhos, vazhdon akoma në burg

Pandemia e koronavirusrit mund të shtyjë edhe më shumë qëndrimin në burg të Ronaldinhos sipas asaj që ka sjellë “O Globo”. Ish-asi brazilian është arrestuar, bashkë...

Sport 16:01 - 19 Mars, 2020

(Foto) Sulmuesi i Tiranës përfundon duke larë enët, fajin e ka koronavirusi

Të gjithë të mbyllur në shtëpi për shkak të coranavirusit. Qeveria në Shqipëri ka dhënë urdhër që të gjithë njerëzit të mos dalin madje ka vendosur...

Sport 15:40 - 19 Mars, 2020

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po...

Sport 15:30 - 19 Mars, 2020

Coronavirusi gjunjëzon botën e futbollit, kostot janë kolosale

Futbolli është cilësuar një fabrikë ku qarkullojnë miliarda euro dhe ndërprerja e aktivitetit ka një faturë shumë të lartë financiare. Vetëm pesë kampionatet më të mëdhenj...

BundesLiga 17:31 - 18 Mars, 2020

Kombëtarja e Gjermanisë me gjest të madh, ja sa milionë euro jep për luftën ndaj “coronavirus”

Lufta ndaj Coronavirusit është gjëja kryesore tashmë dhe të gjithë, sidomos në botën e futbollit po solidarizohen, duke dhënë edhe kontribut monetar për spitalet. Shumë klube...

Sport 16:26 - 18 Mars, 2020

Ekipi shqiptar bën kërkesën e veçantë për tifozët/ Mos dilni nga shtëpia, po ju kapi virusi nuk vini dot në derbi

Koronavirusi tashmë është kthyer në një realitet të frikshëm edhe në Shqipëri. Në vend janë marrë masat për të mos përhapur virusin famëkeq, ndërsa aktivitet janë...

Seria A 15:38 - 18 Mars, 2020

U diagnostikua me “Coronavirus”/ Ylli i Juventusit reagon tamam si një kampion bote

Pas lajmit për “pozitivitetin” e tij ndaj “Coronavirus”, Blaise Matuidi bën që zëri i tij të dëgjohet përmes rrjeteve sociale, me një mesazh shprese. Mesfushori francez,...

Seria A 15:01 - 18 Mars, 2020

Ibrahimovic nis betejën e madhe/ “Coronavirus”, vij unë te ti

Zlatan Ibrahimovic vihet bë lëvizje. Italia është nj shtëpi e dytë për të dhe tani po vuan. Mijëra të prekur nga Coronavirusi dhe më shumë se...

BundesLiga 17:48 - 17 Mars, 2020

“Coronavirus” ka gjunjëzuar botën e futbollit, Bayerni ka një thirrje për të gjithë

“Coronavirus” ka gjunjëzuar botën e futbollit, pasi shumica e kampionateve janë ndërprerë përkohësisht dhe ende nuk dihet se kur do të fillojnë. Shumë futbollistë dhe klube,...

La Liga 15:56 - 17 Mars, 2020

Ylli i Realit i izoluar në shtëpi/ Jam mirë, fatmirësisht kam shumë letra tualeti

Coronavirusi ka mbëthyer tashmë mbarë globin dhe Spanja është një nga shtetet që ka marë masat më të ashpra për të parandaluar përhapjen e virusit. Edhe...