Connect with Us

All posts tagged "coronavirusi"

La Liga 16:18 - 23 Mars, 2020

Sulmuesi i prekur nga koronavirusi rrëfen tmerrin që ka përjetuar/ Tani jam mirë, por…

Rrëfim rrëqethës i Jonathas Cristian de Jesus, i njohur shkurt me emrin Jonathas, sulmuesit të Elches në Spanjë, i cili kaloi një përvojë të keqe për...

Premier Liga 16:51 - 15 Mars, 2020

Ylli i Liverpool-it përdor mënyrën më orgjinale për të ndaluar Coronavirus-in (foto)

Emergjenca Coronavirus i ka prekur të gjithë. Edhe bota e futbollit është tronditur nga pandemia që rrezikon të ndryshojë zakonet dhe të ardhmen e gjithë popullsisë...

Sport 16:48 - 15 Mars, 2020

Lojtarët e Superiores në ajër, shumë ekipe mund të mos zbresin në fushë nesër

Skuadrat e Superiores tashmë janë në “ajër” për shkak se po përhapet edhe në Shqipëri “COVID-19”. Në fakt nga masat paraprake shumë ekipe duke qenë se...

Seria A 20:12 - 14 Mars, 2020

I prekur nga coronavirusi/ Flet sulmuesi italian: Jam mirë, por…

As Patrick Cutrone nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19. Sulmuesi Vlaovic ishte i pari që u prek te Fiorentina dhe më pas dolën pozitiv me...

Premier Liga 17:55 - 7 Mars, 2020

Coronavirusi ka ndryshuar rregullat e futbollit, ja çfarë ndodh në Angli

Frika nga përhapja e “Coronavirusit” ka ndryshuar momentalisht rregullat e futbollit. Një gjë e tillë shikohet edhe në sfidën mes Liverpool dhe Bournemouth e mbyllur me...

Seria A 16:58 - 26 Shkurt, 2020

I ka zënë frika nga coronavirusi/ Video: Kundërshtarët e Interit vijnë me masa mbrojtëse në Milano

Skuadra bullgare Ludogorets ka mbërritur sot në Milano për të përgatitur ndeshjen ndaj Interit në “San Siro” e vlefshme për Europa League, teksa ajo që ka...

Seria A 19:05 - 14 Shkurt, 2020

Video/ Buffon i thotë tifozit: “A ke ti coronavirus?”

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka dhuruar një skenë fantastike pas ndeshjes së barazuar kundër Milanit me rezultatin 1-1. Ai po jepte autografe pas sfidës kur...

Premier Liga 15:49 - 14 Shkurt, 2020

Ofendoi kinezët për Coronaviursin/ Mourinho zbulon bisedën që bëri me yllin e ekipit

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, zbulon se ka patur një bisedë kokë me kokë me Dele Alli. Ky i fundit publikoi një video ofenduese në Snapchat...

La Liga 19:23 - 13 Shkurt, 2020

Ishte gati për të firmosur kontratën e jetës/ Coronavirus i bën gjëmën mbrojtësit të njohur

Mbrojtësi i Sevillas Daniel Carrico ishte gati për të firmosur kontratën e jetës me ekipin e Ëuhan Zall, por ëndrra duket se është shuar tashmë. 31-vjeçari...