Connect with Us

All posts tagged "Courtois"

La Liga 10:53 - 31 Dhjetor, 2019

Plas skandali/ Ylli i Realit ka një djalë sekret me komshien, nuk pranon atësinë

Thibaut Courtois, edhe pse nuk po kalon një nga sezonet më të mira të karrierës së tij me fanellën e Real Madrid, mbetet një nga portierët...

Sport 22:22 - 22 Tetor, 2019

Portieri i Realit ua mbyll gojën kritikëve me dy super pritjet e tij

Thibaut Courtois ka qenë në qendër të kritikave kohët e fundit për shkak të shumë golave të pësuar, por edhe disa gafave nga ana e tij....

Sport 18:29 - 3 Prill, 2019

Courtois largohet për djalin e Zidane / Nepotizëm në mes të Europës?

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka vendosur që portieri belg Thibaut Courtois, i ardhur verën e kaluar te “los blancos” nga Chelsea, të largohet pas...

Sport 17:12 - 28 Mars, 2019

Messi apo Ronaldo / Courtois jep përgjigjen e tij

Thibaut Courtois, portieri belg i Real Madrid, ka dhënë një intervistë të gjatë dhe interesante për “El Transitor”. Ish-portieri i Atletico Madrid-it dhe Chelsea-t ka folur...

Sport 21:42 - 21 Mars, 2019

VIDEO: Luhen 45′ Belgjikë-Rusi / Cheryshev përfiton nga një gabim i Cortuois

Belgjika e ka mbyllur në fitore 2-1 pjesën e parë të ndeshjes që po luan në shtëpi, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-të. Vendasit kanë...

Sport 20:58 - 16 Mars, 2019

Ka dy portierë klasi / Zidane shpjegon planin e tij

Real Madrid sot 2-0 në rikthimin e Zinedine Zidane në stol. Ishin golat e Isco dhe Bale që i dhanë tre pikët Los Blancos dhe pas...

Sport 18:49 - 17 Shkurt, 2019

“Bale e ka mendjen te golfi, nuk është përshtatur” / Shoku i skuadrës na shtang të gjithëve

Thibaut Courtois ka sulmuar Gareth Bale, duke i vënë në dukje se nuk është ambientuar akoma te Real Madrid. Uellsiani është kritikuar nga tifozët dhe analistët...

Sport 20:36 - 2 Shtator, 2018

A ka inate mes dy portierëve të Realit? / Courtois ka një mesazh

Thibaut Courtois ka debutuar të shtunën me Real Madrid, në sfidën kundër Lerganes, e vlefshme për javën e tretë të La Liga-s. Ka qenë një debutim...

Sport 19:29 - 8 Gusht, 2018

Mori fund/ Real Madrid bën transferimin e madh

Portieri belg, Thibault Courtois, do të luajë te Reali sezonin e ri. “French Football News” bën të ditur që është arritur akordi mes palëve. Thuhet se...

Sporti Kryesore 21:46 - 6 Gusht, 2018

Chelsea shet Courtois/ Portieri i ri do të jetë më i shtrenjti në histori

Sipas lajmeve të fundit nga media spanjolle Mundo Deportivo, Chelsea duket e gatshme të lërë të lirë drejt Madridit, portierin belg Thibault Courtois dhe ta zëvendësojë...

Sport 12:42 - 25 Korrik, 2018

Chelsea po i mban me dhunë në ekip / Ja çfarë ka zbuluar ish-mbrojtësi i bluve

Ish-mbrojtësi i Chelsea, Melchiot ka folur për “TalkSport” gjatë ditës së sotme dhe është shprehur i bindur se Hazard dhe Courtois do të largohen nga blutë...

Sport 13:41 - 23 Korrik, 2018

10 portierët më të mirë në botë / Supriza nga vendi i parë deri në të fundit

“FourFourTwo” ka krijuar klasifikimin e vet universal të portierëve, duke pozicionuar të parin Jan Oblak, portierin slloven të Atlético Madrid. Marc-André ter Stegen, portieri i Barcelonës,...

Sport 12:19 - 21 Korrik, 2018

Courtois i larguar, Donarumma nuk vjen / Chelsea hedh sytë nga dy portierë të tjerë

Thibout Courtois gjithnjë e më shumë po i afrohet skuadrës së Real Madrid, që duket se ka bindur blutë e Londrës për ta lënë të lirë...

Sport 14:12 - 17 Korrik, 2018

La Liga / Reali gjen akordin me portierin e Chelsea, por Hazard…

Merkatoja e Real Madridit ka marrë një tjetër kthesë që pas largimin të Cristiano Ronaldos dhe përveç përforcimit të portës, madrilenët po kërkojnë edhe të gjejnë...

Sport 19:29 - 15 Korrik, 2018

Pak vend për surpriza / Shpallen dhe futbollistët më të mirë!

Pas mbylljes së finales, janë shpallur edhe lojtari i ri më i mirë i këtij botërori dhe lojtari më i mirë. Lojtari i ri më i...