Connect with Us

All posts tagged "Coutinho"

BundesLiga 10:22 - 10 Shtator, 2019

Zbulohet prapaskena/ Klopp e këshilloi Coutinhon të transferohej te Bayerni, ja pse

Një nga lëvizjet më të bujshme të merkatos verore ishte padyshim dhe ajo e Philippe Coutinho nga Barcelona te Bayern Munich. Braziliani është huazuar me të...

BundesLiga 17:30 - 24 Gusht, 2019

Schalke-Bayern Munich/ Transferimi i bujshëm e nis nga stoli

Në orën 18:30 në Gelsenkirchen luhet supersfida kryesore e javës së dytë të Bundesligës, Schalke-Bayern Munich. Bavarezët e nisën me një pikë javën e parë dhe...

BundesLiga 11:05 - 21 Gusht, 2019

Super formacion/ Ja si ndryshon Bayerni pas ardhjes së Coutinhos

Një nga surprizat më të mëdha të kësaj merkatoje është huazimi i Coutinhos te Bayerni. Bavarezët janë forcuar ndjeshëm për sezonin e ri dhe tashmë pretendojnë...

BundesLiga 21:37 - 18 Gusht, 2019

Liverpooli fërkon duart/ Ja sa milionë euro do të fitojë nga shitja e Coutinho te Bayern

Philippe Coutinho është huazuar për një sezon te Bayerni me të drejtë blerje në fund të tij. Në rast se do të ndodhë shitja përfundimtare, Bayerni...

BundesLiga 14:21 - 18 Gusht, 2019

Coutinho zbarkon në Mynih/ Zbulohet numri që do të mbajë te Bayerni

Philippe Coutinho ka zbarkuar në Mynih për testet mjekësore përpara se të prezantohet zyrtarisht te Bayerni. Braziliani dukej i qeshur dhe nuk ngurroi të bënte foto...

La Liga 14:32 - 17 Gusht, 2019

Bale shpresonte të largohej nga Reali/ Barcelona shkatërron ëndrrën e uellsianit

Edhe pse Gareth Bale do të qëndrojë sezonin e ri te Reali, situata e uellsianit në Madrid nuk është fare e lumtur. Ai është pjesë e...

BundesLiga 12:11 - 17 Gusht, 2019

E kofirmon edhe Bayerni/ Braziliani është ylli më i ri i bavarezëve

Tashmë është zyrtare. Philippe Coutinho do të huazohet te Bayerni për një sezon me të drejtë blerje në fund të tij. Konfirmimi ka ardhur edhe nga...

BundesLiga 11:06 - 13 Gusht, 2019

Po kjo ç’ishte?/ Ylli brazilian i Barcelonës niset drejt Bayernit

Merkato ka hyrë në fazën e saj më të nxehtë pasi është në ditët e fundit. Ka kohë që përflitet për largimin e Coutinhos nga Barcelona,...

Premier Liga 15:37 - 7 Gusht, 2019

Çmenduria e merkatos/ Dybala & Coutinho pranë ekipit të madh

Çështja për transferimin e Paulo Dybala tek Manchester United mori fund shpejt, pasi argjentinasi refuzoi ofertën e tyre. Por në ndjekje të tij është Tottenham Hotspur...

La Liga 15:42 - 6 Gusht, 2019

Coutinho ndahet me Barcelonën/ Nuk do ta besoni dot se ku do të transferohet braziliani

Një nga dilemet më të mëdha të kësaj merkatoje verore është drejt fundit. Philipe Coutinho do të transferohet tek Arsenali këtë merkato vere. Mesfushori me tipare...

Sport 12:27 - 3 Korrik, 2019

Ja pse është më i miri/ Messi bën “për të vjellë” dy yjet e Brazilit (video)

Argjentina u skualifikua nga Brazili dhe humbi mundësinë të shkonte në finale të “Kupës së Amerikës”. Dy golat e “Selecaos” hodhën në tapet argjentinasit, që për...

Sport 16:46 - 30 Qershor, 2019

Klopp është ndryshe nga të tjerët/ E fal “tradhtarin” dhe i kërkon të rikthehet në Angli

Liverpooli arriti të mbyllte sezonin në mënyrën më të mirë ku pasi dështoi të fitonte titullin kampion edhe pse kishte 97 pikë, arriti të triumfonte në...

Sport 21:39 - 19 Qershor, 2019

Ylli i madh plas ‘bombën’/ Nuk e di nëse do të luaj më te Barça

Sulmuesi brazilian Philippe Coutinho ka folur nga grumbullimi i ekipit kombëtar në lidhje me të ardhmen e tij. Sulmuesi 27-vjeçar ka konfirmuar se e ardhmja e...

Sport 09:09 - 15 Qershor, 2019

Kupa e Amerikës/ Brazili e nis me spektakël, shkëlqen Coutinho (video)

Brazili e ka nisur me këmbën e mbarë edicionin e 46 të Kupës së Amerikës, ku është edhe vend mikpritës, pasi arriti të fitojë me rezultatin...

Sport 14:48 - 11 Qershor, 2019

Neymar kërkon largimin nga PSG/ Projektohet shkëmbimi i bujshëm me shokun e tij

Braziliani Neymar ka prishur çdo raport me drejtuesit e PSG-së dhe e ardhmja e tij me shumë gjasa nuk do të vazhdojë të jetë në Ligue...