Connect with Us

All posts tagged "cr7"

Seria A 19:18 - 24 Janar, 2020

“Monstra” Ronaldo vendos rekordin e radhës, Messi mbetet pas

Cristiano Ronaldo e ka nisur 2020 me shumë vrull. Ai ka shënuar në çdo ndeshje të këtij viti kalendarik duke patur një mesatare të frikshme. Portugezi...

Sport 16:31 - 8 Janar, 2020

Wanda Nara mposht të dashurën e Ronaldos dhe tërbon fansat me postimin e fundit (foto)

Ka mposhtur një konkurrencë të ashpër për të siguruar një vend në studion e Alfonso Signorinit. Një nga rivalet ka qenë edhe Georgina Rodriguez. Por në...

Sport 20:18 - 9 Tetor, 2019

Mourinho tregon futbollistin më të mirë që ka parë ndonjëherë/ Nuk është as Messi, as Ronaldo

Jose Mourinho nuk ka dyshime, braziliani Ronaldo, apo siç njihet ndryshe si Fenomeni, është lojtari më i mirë që trajneri portugez ka parë ndonjëherë. Mourinho nuk...

Seria A 13:32 - 2 Tetor, 2019

Doni të keni një trup si Cristiano Ronaldo?/ Ja çfarë programi duhet të ndiqni

Shumë njerëz pyesin sesi ia del Cristiano Ronaldo të ketë një trup kaq me muskuj, si të ishte bërë me dorë nga një skulptor. Përgjigjja është...

Sport 11:22 - 28 Gusht, 2019

Messi, apo Ronaldo?/ Kampioni i botës tregon kush është më i miri

Kampioni i botës me Brazilin në vitin 2002 dhe fituesi i “Topit të Artë” në vitin 1999, nuk ka dilema se kush është futbollisti më i...

Premier Liga 11:41 - 18 Gusht, 2019

E thotë ish-shoku i skuadrës/ Ronaldo ishte egoist, e kalonte ditën para pasqyrës

Shumica e lojtarëve që kanë luajtur me Cristiano Ronaldon thonë fjalët më të mira për të, por ka dhe nga ata që mendojnë ndryshe. Ish-sulmuesi uruguajan...

Sport 21:22 - 26 Qershor, 2019

E thotë ish-shoku i tij/ Ja çfarë ka Ibrahimovic më pak se Messi & Ronaldo

Ish-mbrojtësi i Inter-it, Marco Materazzi, ka folur për ish-shokun e tij të skuadrës, Zlatan Ibrahimovic, në një intervistë të dhënë për gazetarin Luigi Pardo me rastin...

Sport 15:07 - 23 Qershor, 2019

Ronaldo me pushime në Greqi/ Zbulohet bakshishi i majmë që i la stafit të hotelit

Kur bëhet fjalë për relaks, Cristiano Ronaldo nuk kursehet dhe e lëshon dorën, duke shpenzuar pafund. Pushimet që CR7 kaloi në Greqi i kanë kushtuar jo...

Sport 11:03 - 31 Maj, 2019

Fenomeni tregon 5 futbollistët që të kënaqin sytë në fushën e lojës/ Mungon Cristiano!

Ronaldo apo siç njihet ndryshe si Fenomeni, ka treguar 5 futbollistët që e kënaqin më shumë kur i sheh në fushën e lojës. Për habinë e...

Sport 19:31 - 18 Maj, 2019

Allegri ndahet me Juventusin/ CR7 ka dy fjalë për t’i thënë

Cristiano Ronaldo përmes një postimi në rrjetet sociale ka përshëndetur trajnerin Massimiliano Allegri, i cili sikurse u njoftua që mesditën e të premtes, nuk do të...

Sport 18:44 - 12 Prill, 2019

“Ju tregoj lojtarin që është më i mirë se Messi e CR7” / Klopp flet hapur

Jurgen Klopp i trembet sulmuesit belg Eden Hazard. Në prag të përballjes mes Liverpool dhe Chelsea, trajneri gjerman shprehet se Hazard mund të vendosë i vetëm...

Sport 20:55 - 18 Mars, 2019

Mourinho krahason yjet / “Më i kushtueshmi sot nuk është Messi apo CR7”

Pasi u përfol për një rikthim te Real Madrid, aty ku shkoi Zinedine Zidane, portugezi José Mourinho është rikthyer me daljet e tij publike. Në një...

Sport 11:19 - 25 Shkurt, 2019

Cristiano Ronaldo nuk ka të “ngopur” me para/ Ky është biznesi më i ri i yllit portugez

Nëse për të gjërat në fushë nuk po shkojnë siç pritej, në biznes Cristiano Ronaldo vazhdon të korrë sukses, duke parë se nga Spanja vjen lajmi...

Sport 22:06 - 20 Shkurt, 2019

Fotolajm nga ndeshja / Ronaldo provokon madrilenët me këtë gjest

Cristiano Ronaldo ka gjetur mënyrën më të thjeshtë të mundshme për të provokuar tifozët e Atletico Madrid-it. Sonte ai ka fanellën e Juventusit veshur në Champions...

Sport 17:46 - 22 Tetor, 2018

Ylli i Realit thumbon Ronaldon/ Nuk mund të qajmë për dikë, që nuk deshi të jetë këtu

Isco foli në konferencën për shtyp, në prag të ndeshjes së Champions-it, kundër Viktoria Plzen. Me skuadrën në krizë, me trajnerin e kryqëzuar, për të cilin...