Connect with Us

All posts tagged "cristano ronaldo"

La Liga 18:42 - 2 Mars, 2020

E pabesueshme ajo që ka ndodhur me Messin në “El Clasico”, pas largimit të Ronaldos nga Reali

Tjetër El Clasico për t’u harruar e Lionel Messit mbrëmë. Ylli argjentinas nuk arriti të shënojë ose të asistojë për shokët e skuadrës së tij, me...

Seria A 20:53 - 5 Shkurt, 2020

Një vit më parë i priti penalltinë Ronaldos, tani është sulmues tek ekipi i pronarit shqiptar

Fiks një vit më parë, me bluzën e Kievos, i priti një penallti Cristiano Ronaldos dhe aktualisht është portieri i fundit që ka bërë një gjë...

Seria A 14:31 - 2 Shkurt, 2020

Juve rikthehet te fitorja/ 2 penallti nga Ronaldo, shënon edhe “dështaku” 75 milionësh

Juventusi është rikthyer shumë shpejt te fitorja në kampionatin italian të futbollit duke mposhtur në ndeshjen e radhës ekipin e Fiorentinës 3-0, i cili gjatë këtij...

La Liga 11:57 - 29 Dhjetor, 2019

Tjetër rekord i Messit, i lë “targën” Ronaldos

Leo Messi vazhdon të konfirmohet si futbollisti më i mirë në botë dhe jo vetëm. “Pleshti” qëndron në majë prej vitesh dhe ia doli të fitonte...

Seria A 22:14 - 19 Dhjetor, 2019

Ish-mbrojtësi i Interit thumbon Ronaldon pas golit që po bën xhiron e botës

Goli spektakolar i Cristiano Ronaldos ndaj Sampdorias, i shënuar pas një kërcimi në lartësinë 2.56 metra, ka bërë xhiron e botës, duke sjellë konfirmime se ylli...

Sport 10:18 - 5 Dhjetor, 2019

Më e mira e femrave ka një lutje për Messin dhe Ronaldon/ Më ndihmoni…

Futbolli është duke u përballur me një nga “sëmundjet” që ka vënë në alarm disa institucione të këtij sporti. Racizimi dhe seksizmi po bëhën gjithnjë e...

La Liga 19:26 - 12 Nentor, 2019

Mos e beso po deshe/ Ky lojtar i Realit është më efikas se Messi dhe CR7

Largimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madridi në verën e vitit 2018, ka “zgjuar” Karim Benzema i cili ka koleksionuar shifra mbresëlënëse në aspektin personal. Francezi...

Sport 22:45 - 21 Qershor, 2019

Legjenda paralajmëron Hazardin/ Vendin e Ronaldos nuk e zë dot

Eden Hazard u mendua si futbollisti i duhur nga drejtuesit e Real Madrid-it për të mbushur hapësirën e lënë bosh nga Cristiano Ronaldo. Belgu mund të...

Sport 20:26 - 5 Qershor, 2019

Ronaldo sfidon shqiptarët e Zvicrës/ Këto janë formacionet zyrtare

Portugali-Zvicër është gjysëmfinalja e parë e Ligës së Kombëve, me dy skuadrat që kërkojnë biletën e parë për finalen e grupit A të kompeticionit. Luzitanët do...

Sport 17:02 - 26 Maj, 2019

Deklaratë e fortë e legjendës argjentinase/ Ronaldo luan për ekipin, Messi është individualist

Barcelona u mund 2-1 nga Valencia në finalen e “Copa Del Rey”, duke humbur sërish një trofe ku goli i argjentinasit nuk mjaftoi për ta fituar....

Sport 20:27 - 24 Maj, 2019

Ronaldo i bën vetes një dhuratë të vogël/ “Bisha” e fundit kushton 1 mln euro

Cristiano Ronaldo njihet për pasionin që ka për makinat sportive. Risia më e fundit e koleksionit të CR7 është një produkt i markës angleze “McLaren”. Me...

Sport 18:21 - 24 Maj, 2019

Rikthehet çështja “Mayorga”/ Ronaldo detyrohet të shkojë në gjykatë

Cristiano Ronaldo është i detyruar të paraqitet në gjykatë për akuza për përdhunim nga Kathryn Mayorga, që sipas akuzueses ka ndodhur para 10 vitesh në një...

Sport 17:12 - 19 Maj, 2019

Ronaldo del kundër trajnerit të madh/ Nuk e do atë te Juventusi

A do të jetë Antonio Conte trajneri i ardhshëm i Juventusit? Presidenti Andrea Agnelli u shpreh qartë: “Nuk dëshiroj të flas për të në këto momente”....

Sport 21:12 - 18 Maj, 2019

Klubet e mëdha nisin aksionin/ Pasardhësi i Ronaldos nuk rinovon kontratën

Prej kohësh u raportua se Benfica po negocion me agjentin e Joao Felix për të rinovuar kontratën e tij me klauzolë 200 milionë euro. Këtë hipotezë...

Sport 19:35 - 6 Janar, 2019

Ylli i Interit “kopjon” Cristiano Ronaldon/ Ja çfarë ka bërë këtë herë i “pandreqshmi”

Festat e fundvitit e kanë gjetur në Sardenja yllin e mesfushës së Interit, Radja Nainggolan. Belgu kishte zgjedhur pikërisht këtë qytet për të takuar miqtë e...