Connect with Us

All posts tagged "Cristiano Ronaldo"

Seria A 17:15 - 30 Mars, 2020

Koronavirusi ka gjunjëzuar botën/ Cristiano Ronaldo ka një mesazh

Cristiano Ronaldo ka dhënë një mesazh ditën e sotme në lidhje me situatën që po kalon e gjithë Bota për shkak të pandemisë së Coronavirusit. Portugezi...

Seria A 15:06 - 23 Mars, 2020

E bujshme/ Cristiano Ronaldo lodhet me Juventusin, gati transferimi te një super klub

Cristiano Ronaldo dhe Juventusi mund të ndahen në fund të këtij sezoni. Lajmi i bujshëm në lidhje me të ardhmen e yllit portugez vjen nga Spanja....

Seria A 16:43 - 21 Mars, 2020

E gjithë bota në luftë ndaj koronavirusit/ Cristiano Ronaldo jep mesazhin drithërues

Italia po kalon ditë shumë të vështira. Alarmi Coronavirus po bëhet gjithnjë dhe më i zhurmshëm, infektimet po rriten dhe kjo situatë ka vendosur në karantinë...

Sport 16:11 - 15 Mars, 2020

Ronaldo do të kthejë hotelet e tij në spitale për të prekurit nga koronavirusi? Do zhgënjeheni me lajmin e fundit

Ditën e sotme është duke qarkulluar lajmi, se Cristiano Ronaldo ka vendosur që hotelet e tij që ka në Portugalu t’i kthejë në spitale, për shkak...

Sport 14:17 - 4 Mars, 2020

U shtrua me urgjencë në spital, pas goditjes në tru/ Ronaldo tregon gjendjen shëndetësore të nënës së tij

Mamaja e Cristiano Ronaldos është mirë. Këtë gjë e ka konfirmuar edhe vetë ylli portugez, duke thënë: “Faleminderit të gjithë atyre që më kanë dërguar mesazhe...

Seria A 11:59 - 3 Mars, 2020

Cristiano Ronaldo merr lajmin e hidhur, nëna e tij është në rrezik për jetën

Pas luftës me kancerin e gjirit, nëna e Cristiano Ronaldos duhet të përballojë një tjetër sëmundje të rëndë. Dolores Aveiro ka pësuar goditje në tru (iktus,...

Seria A 12:14 - 29 Janar, 2020

E jashtëzakonshme/ Cristiano Ronaldo është personi i vetëm në botë me këtë rekord

Cristiano Ronaldo vendos rekorde jo vetëm në fushën e lojës, por edhe jashtë saj. Portugezi është bërë personi i parë në botë që ka arritur 200...

Sport 14:36 - 28 Janar, 2020

Vdekja e Kobe Bryant fut në “sherr” tifozët e Cristiano Ronaldos me legjendën portugeze

Një mori personalitetesh anembanë botës reaguan në rrjet sociale në kujtim të legjendës së basketbollit amerikan Kobe Bryant. Mes tyre ngushëllime për familjen e 41-vjeçarit kanë...

Seria A 21:35 - 24 Dhjetor, 2019

Cristiano Ronaldo ndryshon “look”, ja si duket tani portugezi (foto)

Cristian Ronaldo është një nga futbollistët më të mirë në botë. Portugezi është po ashtu edhe një personazh i njohur sa i takon rrjeteve sociale dhe...

Seria A 16:56 - 8 Dhjetor, 2019

Është i pakënaqur te Juventusi, gati shitja e tij për 140 milionë euro

Juventus nuk po kalon një moment të mirë. Pas barazimit 2-2 në shtëpi kundër Sassuolos, bardhezinjtë janë mundur 3-1 në fushën e Lazios. Një humbje që...

Sport 11:05 - 28 Tetor, 2019

E zbulojnë mediat italiane/ Ja kush do ta fitojë “Topin e Artë”

Më 2 dhjetor në një ceremoni gjigande në Paris do të zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për këtë sezon. 3 janë emrat favoritë: Virgil van...

Sport 23:01 - 14 Tetor, 2019

Portugalia humbet, Cristiano Ronaldo shkruan historinë

Portugalia është mundur 2-1 në Kiev nga Ukraina, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Golin e vetëm për portugezët e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e...

Sport 14:00 - 12 Tetor, 2019

E bujshme/ Stadiumi i ekipit të njohur do të mbajë emrin e Cristiano Ronaldos

Sporting Lisbona, klub nga i cili doli CR7, e vlerëson aq shumë talentin e dalë nga akademia e tyre dhe që ka bërë histori në botën...

Sport 16:35 - 22 Gusht, 2019

Ronaldo mund të transferohej te Arsenali ose Barcelona/ Ja çfarë ndodhi

Para se të transferohej nga Sporting Lisbona te Man. United në vitin 2003, Cristiano Ronaldo mund të përfundonte tek Arsenali apo Barcelona. Këtë prapaskenë e ka...

Sport 20:56 - 30 Maj, 2019

Mourinho zbulon sekretin e Ronaldos/ Ja çfarë ka të veçantë ai

Jose Mourinho, në një intervistë të dhënë për “Eleven Sports”, ka folur për Cristiano Ronaldon dhe sekretin e suksesit të tij. “Është gjithçka në kokën e...