Connect with Us

All posts tagged "Cungu"

Sport 17:29 - 28 Mars, 2020

“Titulli i takon Tiranës”/ Cungu rrëfen pengun e jetës

Në këto ditë të vështira izolimi që po kalon Shqipëria, Armando Cungu po i merr më të mirën kësaj të keqe duke qendruar pak kohë më...

Sport 19:25 - 8 Mars, 2020

Meritonim një pikë sot/ Ja me kë e ka “inatin” Cungun pas humbjes ndaj Tiranës

Laçi u mund minalisht ditën e sotme 1-0 nga Tirana. Një gol i Ngoo i dha fitoren e radhës bardhebluve që vazhdojnë marshimin për titull. Në...

Sport 16:28 - 16 Shkurt, 2020

Cungu “fiksohet” me lojtarin e tij: Nuk do e ketë më të lehtë të shënojë

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas humbjes së ekipit të tij nga Partizani në shtëpi. Tekniku i kurbinasve ka thënë...

Sport 19:18 - 21 Janar, 2020

Cungu pas fitores në Durrës/ Tani nuk më dhëmb koka…

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shpreh shumë i kënaqur me të tijtë pas fitores 0-1 kundër Teutës. Menjëherë pas ndeshjes, numri një i stolit kurbinas...

Sport 13:57 - 16 Janar, 2020

Godet edhe Laçi në merkato, Cungu merr në ekip sulmuesin shkodran

Sulmuesi shkodran, Uendi Vecaj, është goditja e dytë e Laçit në merkaton e janarit, pas Bedri Grecës. 22-vjeçari në gjysmën e parë të sezonit ishte pjesë...

Sport 15:03 - 17 Dhjetor, 2019

Cungu po i udhëheq drejt kreut, Strarova: Kur thoja unë Laçi është për titull, nuk më besonit

Sulejman Starova u shpreh para nisjes së kampionatit shqiptar se Laçi kishte si objektiv të fitonte Superioren. Një stekë e lartë u vendos për kurbinasit, që...

Sport 15:26 - 14 Dhjetor, 2019

Shkatërroi me 4 gola Luftëtarin, Cungu i habit të gjithë me deklaratën e tij

Laçi mposhti me rezultatin 4-0 Luftëtarin, në një ndeshje që u dominua plotësisht nga kurbinasit. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, për mikrofonat e “Supersport” ka folur...

Sport 15:54 - 8 Dhjetor, 2019

Cungu ka krijuar një Laç të frikshëm: Ja pse kishte ardhur Flamurtari sot

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shpreh i kënaqur me fitoren që ekipi i tij arriti ndaj Flamurtarit në shtëpi. Cungu e pranoi në intervistën për...

Sport 20:41 - 25 Nentor, 2019

Cungu i habit të gjithë me deklaratën e tij: Ja pse na mundi sot Partizani

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, foli pas humbjes me Partizanin, në mikrofonin e “Supersport”. Cungu e pranoi se ekipit të tij i mungoi besimi në fushë,...

Sport 13:19 - 21 Mars, 2019

A do të rikthehet te Vllaznia?/ Ja çfarë thotë Armando Cungu

Armando Cungu nuk arriti të përfundonte sezonin me Kukësin, trajneri shkodran u largua nga verilindorët për shkakto rezultateve, ndërsa pas rikthimit në qytetin e tij, Cungu...

Sport 20:52 - 19 Mars, 2019

Shkarkoi Cungun, tifozët i kundërvihen Gjicit/ “Të duhen lekët për fushatë…”

Armando Cungu nuk është më në krye të Kukësit dhe këtë herë askush nuk aludoi për largimin e tij dhe për këtë presidenti i verilindorëve duhet...

Sport 13:01 - 19 Mars, 2019

Kukësi e shkarkoi në mënyrë të papritur/ Reagon Cungu: Nuk besoj se lojtarët…

Tetë muaj ka zgjatur aventura e Armando Cungut te Kukësi. Një rikthim për trajnerin shkodran, pasi shkruajti faqet më të bukura të historisë verilindore, në Europa...

Sport 11:40 - 19 Mars, 2019

Zyrtare, Cungu largohet nga Kukësi/ Ja cili do të jetë trajneri i ri

Lajm i bujshëm nga Kukësi: Armando Cungu nuk është më trajner i verilindorëve! Lajmin e ka dhënë vetë klubi, me një njoftim të shkurtër në Facebook,...

Sport 23:15 - 10 Mars, 2019

Cungu ka një problem me mbrojtjen, rikuperohet kapiteni

Mendohej se shtyrja e kampionatit do të favorizonte skuadrën e Kukësit, për shkak të numrit të shumtë të lojtarëve të dëmtuar. Gjithsesi verilindorët nuk do të...

Sport 19:57 - 15 Shkurt, 2019

Teuta përmbys Kukësin / Cungu rrezikon stolin më shumë se kurrë

Tre gola dhe emocione përgjatë gjithë takimit, pretendime për penallti, përmbysje, duele të luftuara dhe gjithçka tjetër. Kështu ishte ndeshja Teuta-Kukësi sot, e mbyllur me fitoren...