Connect with Us

All posts tagged "Dani Alves"

La Liga 18:22 - 25 Janar, 2020

Arrihet marrëveshja, Barcelona gjen Dani Alvesin e ri

Barcelona ka gjetur Dani Alvesin e ri. Klubi katalanas ka përforcuar krahun e djathtë të mbrojtjes me një brazilian. Globoesporte raporton se kampionët e Spanjës kanë...

Sport 12:40 - 16 Tetor, 2019

Luajti për dy sezone me PSG-në/ Shpërthen ylli i madh: Francezët janë racistë m***

Pas dy sezonesh te PSG-ja, Dani Alves vendosi të largohej si lojtar i lirë dhe zgjodhi të rikthehej në vendlindje, në Brazil, te Sao Paulo. Në...

Sport 20:20 - 7 Tetor, 2019

Bletët pushtojnë fushën e futbollit, pickohet Dani Alves

Futbolli është një sport mjaft tërheqës në Brazil, ku shpesh tërheq vëmendjen edhe të insekteve. Së fundmi, një tufë bletësh janë bërë protagoniste në ndeshjen e...

Sport 20:23 - 7 Shtator, 2019

Do shkriheni së qeshuri/ Video e javës: Neymar bën gjestin “heroik” ndaj Dani Alves

Brazili dhe Kolumbia u ndanë në barazim 2-2 në miqësoren e luajtur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Momenti më interesant nga kjo ndeshje,...

Sport 11:28 - 6 Gusht, 2019

Ylli brazilian mbërrin tek ekipi i ri/ Pritje spektakolare nga tifozët (video)

Dani Alves mbërriti mbrëmë në Brazil, ku do të nisë një aventurë të re, ndoshta e fundit e karrierës së tij, me Sao Paulon. Futbollisti i...

Sport 19:33 - 12 Korrik, 2019

Çfarë po ndodh kështu?/ Pas Buffonit, një tjetër yll kërkon rikthimin te Juve

Pas Buffonit i cili vetëm pas një viti tek PSG, u rikthye tek Juventusi, tani një tjetër lojtar kërkon të rikthehet tek bardhezinjtë. Bëhet fjalë për...

Sport 22:12 - 11 Korrik, 2019

E duan shumë ekipe të mëdha/ Zbulohet kushti kryesor i Dani Alves

Dani Alves është një nga emrat më të kërkuar në këtë merkato, pas largimit nga PSG. Për mbrojtësin brazilian interesohen të gjithë skuadrat e mëdha, dhe...

Sport 16:15 - 9 Korrik, 2019

Ja kush janë 10 futbollistët me më shumë trofe të fituar/ Vendin e parë e mban një i panjohur

Të dielën në mbrëmje Dani Alves fitoi titullin e tij të 40 në karrierë, pasi ngriti Kupën e Amerikës me Brazilin. Mbrojtësi i djathtë i ka...

Sport 11:38 - 9 Korrik, 2019

Futbollisti i njohur i kthehet keq Messit pas akuzave të rënda/ Je miku im, por ki respekt

Në momentin që flet një njeri si Lionel Messi aq ashpër e gjithë bota gumëzhin nga diskutimet. Messi lëshoi akuza të rënda për favorizimin e Brazilit...

Sport 09:52 - 25 Qershor, 2019

Askush nuk e priste këtë lëvizje/ Ylli i madh brazilian rikthehet në Serie A

Vetëm dy ditë më parë Dani Alves njoftoi se nuk do të rinovojë kontratën me Paris Saint Germain, duke dalë tashmë një lojtar i lirë, ndërsa...

Sport 10:15 - 28 Maj, 2019

Plas keq te Brazili/ Trajneri merr vendimin surprizë për Neymar

Brazili po përgatitet për “Copa America”, e cila starton në 14 qershor, teksa prej disa ditësh trajneri Tite ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve. Gjatë prezantimit...

Sport 16:21 - 24 Maj, 2019

Ylli i madh akuzon Juventusin/ Ata më tradhtuan!

Aventura e Dani Alves te Juventusi zgjati shumë më pak nga sa pritej dhe ajo nuk ka qenë farë e mirë. Ylli brazilian nuk ruan kujtime...

Sport 13:39 - 18 Maj, 2019

Ylli brazilian refuzon rinovimin me PSG-në/ I shkel syrin Guardiolës

Dani Alves ka refuzuar vazhdimin e kontratës me PSG-në, duke shpresuar për një transferim drejt Premier League. 36-vjeçari nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për të...

Sport 21:17 - 13 Maj, 2019

A do të transferohet Neymar te Reali?/ Ja çfarë thotë shoku i tij i ngushtë

Sezoni që po mbyllet ka qenë i tmerrshëm për Realin, duke u eliminuar nga të gjitha garat që nga muaji mars, me tre trajnerë të ndërruar...

Sport 12:22 - 22 Prill, 2019

Ka fituar me Barçën, Juven dhe PSG-në/ Ja kush është futbollisti me më shumë trofe në histori

PSG festoi titullin një natë më parë, teksa u kurorëzua kampione e Francës për herë të tetë. Trofeu i gëzoi të gjithë, por në veçanti një...