Connect with Us

All posts tagged "de biasi"

Sport 17:55 - 29 Mars, 2020

30 mjekë shqiptarë shkuan për të ndihmuar Italinë/ Emocionohet De Biasi, ja postimi i tij

Italia është një nga vendet më të prekura nga coronavirusi. Shteti italian është kthyer në epiqendrën e këtij virusi duke marrë me qindra jetë njerëzit në...

Kombëtare 16:39 - 5 Mars, 2020

De Biasi i rikthehet suksesit me Shqipërinë/ Ishte hakmarraje personale

Xhani De Biasi arriti atë që askush më parë nuk e realizoi dot në stolin e Shqipërisë, duke i dërguar kuqezinjtë në finalet e Euro 2016....

Seria A 14:04 - 4 Shkurt, 2020

De Biasi mbetet me “gisht në gojë”/ Klubi i Serisë A zgjedh trajnerin e ri

Moreno Longo kthehet përsëri në stolin e Torinos, këtë herë si trajner i ekipit të parë. “Presidenti Urbano Cairo, – lexohet në faqen e internetit të...

Seria A 17:30 - 25 Janar, 2020

De Biasi jep parashikimin e tij/ Juventus apo Inter? Ja kush e fiton titullin në Serie A

E ardhmja e tij duket se është në krye të kombëtares së Iranit, por për momentin, Gianni De Biasi e shijon futbollin si spektator. Duke folur...

Sport 21:24 - 23 Janar, 2020

A do të donte të drejtonte Kosovën një ditë?/ De Biasi jep përgjigjen e papritur

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka shprehur hapur dëshirën që një ditë të drejtojë kombëtaren e Kosovës… “Kurrë mos thuaj kurrë!”, ka qenë komenti i...

Sport 18:29 - 22 Janar, 2020

E fundit/ De Biasi i befason të gjithë me ekipin e ri, merr kombëtaren e njohur

Pas dy vitesh, Gianni de Biasi pritet të rikthehet në stol dhe ta bëjë në një kombëtare, që kur udhëhoqi Shqipërinë për pesë vite dhe arriti...

Sport 21:06 - 5 Janar, 2020

De Biasi merr drejtimin e kombëtares së Italisë/ Do të luajë ndaj Shqipërisë

Gianni de Biasi do të jetë trajneri i Italisë. Ish tekniku i kombëtares shqiptare do të drejtojë ekipin në ndeshjen e solidaritetit, programuar për në datën...

Seria A 11:09 - 8 Nentor, 2019

De Biasi gati të marrë drejtimin e gjigantit të Serisë A, do bashkohet me të preferuarin e tij

Situata e fundit te Napoli është shumë e tensionuar mes drejtuesve dhe lojtarëve, përfshirë edhe trajnerin. Madje, ky i fundit pritet të jetë njeriu që do...

Seria A 14:07 - 1 Nentor, 2019

Pësoi 11 gola në dy ndeshje/ Klubi i Serie A shkarkon trajnerin, në skenë del emri i De Biazit

Humbjet në dy ndeshjet e fundit 7-1 kundër Atalantës dhe 4-0 kundër Romës i kanë kushtuar shtrenjtë trajnerit kroat të Udineses, Igor Tudor. Udinese ka njoftuar...

Seria A 11:49 - 11 Tetor, 2019

De Biasi mbetet sërish thatë/ Trajneri i mrekullisë së vitit 2016 i zë vendin në Serie A

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ishte një nga kandidatët për të marrë drejtimin e Sampdorias, pas shkarkimit fundjavën që kaloi të Eusebio Di Francesco. De...

Sport 14:12 - 22 Qershor, 2019

E la jashtë Europianit/ De Biasi çudit me atë që thotë për mbrojtësin shqiptar, i sapo transferuar në Serie A

Amir Rrahmani ishte shumë pranë transferimit te Standard Liege, por gjërat ndryshuan në momentin e fundit dhe me shumë gjasa, mbrojtësi shqiptar do të aktivizohet në...

Sport 21:52 - 29 Maj, 2019

De Biasi këshillon Milanin/ Merrni këtë trajner!

“Dorëheqja e Gattusos dëshmon koherencë dhe pasion. Nuk pati një situatë të lehtë për të menaxhuar. Ka patur shumë presione të mëdha nga brenda. Ai u...

Sport 11:19 - 2 Maj, 2019

Ekipi i njohur italian shkarkon trajnerin/ Gianni de Biasi bëhet gati

Humbja 3-2 ndaj Livornos i ka kushtuar shtrenjtë ish-mbrojtësit të Juventusit, Fabio Grosso, i cili nuk është më trajner i Hellas Verona. Vendimi është marrë menjëherë...

Sport 15:28 - 26 Prill, 2019

De Biasi do të zërë vendin e kampionit të botës/ Pret ndihmën e mesfushorit vlonjat

Gianni De Biasi duket se do të rikthehet pas shumë kohësh të trajnojë sërish një skuadër. Pas shkëlqimit të tij te Shqipëria dhe një aventure jo...

Sport 16:38 - 24 Prill, 2019

De Biasi me mision të veçantë drejt Lisbonës/ Do të marrë drejtimin e ndonjë ekipi?

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi do të jetë i pranishëm në Lisbonë për eventin e organizuar nga Shoqata Europiane e Trajnerëve që do të...