Connect with Us

All posts tagged "de ligt"

Seria A 08:10 - 6 Shkurt, 2020

Tërbohen tifozët/ Ylli i Interit feston ditëlindjen duke darkuar me 75 milionëshin e Juventusit (foto)

Stefan De Vrij ka festuar ditën e djeshme 28-vjetorin e lindjes, edhe pse ka qenë një ditë stërvitje e zakonshme, ashtu si edhe për Cristiano Ronaldon...

Seria A 10:19 - 8 Janar, 2020

Zbulohet e vërteta/ Ja pse 75 milionëshi po ngroh stolin rezervë te Juventusi

Në mënyrë të habitshme, Matthijs de Ligt ka qëndruar në stolin rezervë në ndeshjet e fundit me Juventusin. Maurizio Sarri ka arsyetuar mungesën e holandezit me...

Seria A 19:53 - 7 Janar, 2020

Habiten tifozët/ “Zhduket” blerja e bujshme e Juventusit

U ble me bujë por Mathijs De Ligt nuk ka arritur ta shpërblej në fushën e lojës besimin e Juventusit. “Zonjën e vjetër” pagoi më tepër...

Seria A 10:39 - 2 Dhjetor, 2019

Pse Juventusin e ndihmojnë gjithmonë arbitrat? Video: Penallti e qartë e padhënë për Sassuolon

Juventusi mori një pikë dje pas barazimit 2-2 ndaj Sassuolos në “Allianz Stadium”, por mund të dilte edhe me zero pikë. Momenti më i diskutueshëm i...

Seria A 19:20 - 21 Nentor, 2019

Thonë se është penduar që refuzoi Barçën, flet 75 milionëshi i Juves

Barcelona dhe Juventus rivalizuan gjatë në merkaton e verës për shërbimet e Matthijs De Ligt. Mbrojtësi holandez zgjodhi bardhezinjtë italianë në fund, por aventura e tij...

Seria A 22:43 - 2 Nentor, 2019

Arbitri i jep një dorë/ Juventus fiton derbin dhe sposton Interin në renditje

Derbi i Torinos është mbyllur me fitoren 0-1 të Juventusit. Në minutat e para ndodhi një episod prej të cilit rezultati përfundimtar i ndeshjes mund të...

Seria A 22:25 - 2 Nentor, 2019

Zhbllokohet derbi i Torinos pas 70 minutash lojë/ Shënon futbollisti më i kritikuar i Juventusit

Zhbllokohet derbi Torino-Juve, pas 70 minutash lojë. Futbollisti më i kritikuar i Juventusit për këtë sezon, Matthijs de Ligt, ka shënuar golin e parë me fanellën...

Seria A 21:14 - 2 Nentor, 2019

75 milionëshi i Juves prek sërish topin me dorë/ Arbitri merr vendimin e çuditshëm

Vazhdon makthi për holandezin e Juves, Matthijs de Ligt, që janë prekjet e topit me dorë. Edhe në derbin e tanishëm ndaj Torino, sërish ’75 milionëshi’...

Seria A 20:08 - 30 Tetor, 2019

Juve-Genoa, formacionet zyrtare/ Sarri lë jashtë 75 milionëshin

Juventus do ta presë Genoan në “Allianz Stadium” për javën e 10-të të Serisë A. Bardhezinjtë duan me patjetër fitoren për t’i rimarrë Interit vendin e...

La Liga 22:24 - 27 Tetor, 2019

75 milionëshi po dështon te Juventusi/ Barcelona fërkon duart

Pavarësisht një starti jo pozitiv të aventurës së re në Seria A me Juventus, dhe performancës poshtë pritshmërive, qendërmbrojtësi holandez i bardhezinjve, Matthijs De Ligt vijon...

Seria A 16:34 - 26 Tetor, 2019

75 milionëshi i Juves lë nam/ Shkakton penalltinë e radhës brenda pak ndeshjeve

Juventusi po vuan shumë në transfertën që po luan në këto momente në “Via del Mare” ndaj Lecce-s. Bardhezinjtë kaluan të parët në avantazh, me golin...

Seria A 13:58 - 20 Tetor, 2019

A e mbajti arbitri me hatër Juventusin?/ Ja çfarë thotë rregullorja për prekjen me dorë të De Ligt

Një episod i ndodhur në fund të ndeshjes mes Juventusit dhe Bolonjës ka shkaktuar mjaft debate, sidomos në rrjetet sociale. Në fund të ndeshjes që mbaroi...

Seria A 10:39 - 11 Tetor, 2019

75 milionëshi i Juventusit bën dy gafa në 10 sekonda/ Tërbohen tifozët

Matthijs de Ligt ishte një nga mbrotësit më të mirë në Europë gjatë sezonit të kaluar, duke ngjallur kështu interesimin e shumë klubeve të mëdha. Në...

Seria A 21:10 - 6 Tetor, 2019

Live, Inter-Juve 1-1/ Blerja e bujshme shkakton penallti, Martinez dërgon topin në rrjetë

Interi ka barazuar shifrat në “San Siro” ndaj Juventusit në minutën e 17′. Bardhezinjtë shënuan të parët pas 4 minutave me Dybalan, por nuk vonoi kundërpërgjigjja...

La Liga 20:10 - 19 Shtator, 2019

Akuzon Barcelona/ De Ligt zgjodhi Juventusin për shkak të parave

Matthijs de Ligt ka qenë një nga personazher kryesorë të kësaj vere. Holandezi ishte shumë pranë transferimit te Barcelona, por në fund për habinë e të...