Connect with Us

All posts tagged "de rossi"

Seria A 18:20 - 29 Janar, 2020

Ish-kapiteni i Romës maskohet dhe futet mes tifozëve/ Arsyeja? Do të befasoheni

Ish-mesfushori i Romës, Daniele de Rossi ka realizuar ëndrrën e tij për të shkuar dhe për të parë derbin me tifozët. Edhe pse u largua nga...

Seria A 18:51 - 6 Janar, 2020

Fitoi Botërorin me Italinë në 2006, sot merr vendimin më të dhimbshëm të jetës

Daniele De Rossi pas aventurës me Boca Juniors pritet të të tërhiqet nga futbolli për arsye personale. Mesfushori “axurr” në karrierën e tij ka fituar Botërorin...

Sport 09:42 - 14 Maj, 2019

Erdhi edhe kjo ditë/ Legjenda i thotë lamtumirë Serisë A

Roma ka konfirmuar që legjenda Daniele de Rossi do të largohet nga klubi në përfundim të këtij edicioni dhe do të vazhdojë karrierën diku tjetër. 35...

Sport 11:06 - 26 Dhjetor, 2018

Panucci drejt stolit të Romës/ Dy legjendat e Italisë futen mik për të

Tekniku italian që drejton Kombëtaren e Shqipërisë mund të ketë mundësinë e jetës dhe shansin e artë për t’u konfirmuar dhe në arenën ndërkombëtare. Krishtlindjet kanë...

Sport 19:00 - 30 Shtator, 2018

Ylli i serie A lëshon deklaratën tronditëse/ Vuaj prej dy vitesh nga…

Roma ditën e djeshme ka fituar derbin e kryeqytetit italian, kundër Lazios me rezultat të thellë 3-1. Por pas kësaj fitorje lideri i “Romakëve”, Daniele De...

Sport 13:46 - 20 Gusht, 2018

Shkeli rregullin e ri në Serie A/ Kapiteni De Rossi do të dënohet

Daniele De Rossi do të dënohet nga komisioni i disiplinës si pasojë e shiritit të kapitenit. Ndryshe nga sezonet e tjera, këtë vit është vendosur që...

Sport 11:58 - 24 Korrik, 2018

De Rossi nuk i friket Juves dhe “CR7”: Kampionatin e nisim të barabartë!

Mesfushori dhe kapiteni i Romës, Danielle De Rossi mbush sot 35-vjeç dhe është lojtari më i vjetër te klubi romak. Veterani me shumë eksperiencë mbi supe...

Sport 16:23 - 16 Korrik, 2018

Mesfushori De Rossi optimist për sezonin e ri: Roma do të fitojë…

Kapiteni i Romës, Daniele De Rossi mezi po pret startin e sezonit të ri dhe beson se Roma e tij do të bëjë shumë më mirë...

Sport 21:28 - 4 Prill, 2018

Zhbllokohet sfida në Camp Nou/ De Rossi ndëshkon skuadrën e tij

Është dashur të kalojnë 38 minuta lojë në Camp Nou, që vendasit e Barcelonës të gjejnë rrugën e golit, madje këtë herë me një lojtarë të...

Sport 11:07 - 25 Shkurt, 2018

Milani kundër Romës për ëndrrën Champions

Roma dukej se kishte dalë nga kriza me tri fitoret radhazi të marra në kampionatin italian, por do të paraqitet në ndeshjen e mbrëmjes së sotme...

Sport 12:58 - 15 Maj, 2017

De Rossi surprizon të gjithë / “Juventusi toleroi ndaj nesh”

Daniele De Rossi nuk do t’ia dijë për kritikat apo polemikat. Ai thotë atë që mendon. Pas fitores ndaj Juventusit, dje mesfushori i Romës pranoi se fitorja ishte...

Sport 13:19 - 19 Shtator, 2015

Barcelona kërkon De Rossin

Barcelona ka shprehur interesim për transferimin e mesfushorit të Romës, Danielle De Rossi. Sipas mediave spanjolle, lojtari  italian kërkohet nga Barcelona  për të zvendësuar Rafinhan, i...

Sport 17:35 - 6 Mars, 2015

De Rosi nuk rinovon, mendon largimin

Mesfushori i Romës, Daniele De Rosi, po e mendon seriozisht largimin e tij nga Roma në përfundim të kontratës. De Rosi është një nga figurat më...