Connect with Us

All posts tagged "Debutim"

Kombëtare 16:46 - 9 Mars, 2020

Armando Broja debutoi me Chelsean, por në fund rrezikoi seriozisht sezonin (video)

Armando Broja debutoi dje me ekipin e parë të Chelsea. Frank Lampard i besoi djaloshit shqiptar disa minuta në fundin e takimit që Chelsea fitoi 4-0...

Premier Liga 16:55 - 8 Mars, 2020

Fantastike/ Armando Broja debuton me Chelsean

Armando Broja debuton me Chelsean. Sulmuesi shqiptar ka zbritur në fushën e lojës në minutën e 86′. Trajneri Frank Lampard e hodhi në fushë për t’i...

La Liga 19:21 - 22 Shkurt, 2020

Debutoi sot me Barcelonën, sulmuesi bën deklaratën epike

Martin Braithwaite debutoi me fanellën e Barcelonës në La Liga pasditen e sotme. Danezi u fut në minutën e 72-të në fushë dhe la shenjën e...

Sport 17:38 - 28 Janar, 2020

E trishtë/ Video: 17 vjeçari debuton me ekipin e zemrës, por thyen këmbën

Eugenio Pizzuto është vetëm 17 vjeç, luan në rolin e mesfushorit dhe dy ditë më parë plotësoi ëndrrën për të debutuar si profesionist me ekipin e...

Seria A 20:45 - 6 Janar, 2020

Ibra flet pas ndeshjes së parë/ Ja çfarë do të bëja nëse do të shënoja

Zlatan Ibrahimovic nuk arriti të linte gjurmë në debutimin e tij me Milanin, me kuqezinjtë që nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola ndaj...

Seria A 16:35 - 6 Janar, 2020

Ibrahimovic debuton me Milanin/ Video: “Shpërthen” San Siro

Zlatan Ibrahimovic ka debutuar me Milanin në ndeshjen që po luhet në këto momente ndaj Sampdorias. Suedezi u fut në fushë në minutën e 55′, duke...

Seria A 19:35 - 3 Janar, 2020

Debutim i jashtëzakonshëm/ Ibra shënon gol dhe jep asist në ndeshjen e parë me Milanin

Zlatan Ibrahimovic është gjithnjë i njëjtë. Mosha për të është thjeshtë një numër pasi sulmuesi më i ri Milanit e ka nisur në mënyrën më të...

BundesLiga 14:57 - 26 Dhjetor, 2019

Talenti shqiptar flet pas debutimit me Bayernin/ Askush nuk e besonte…

Një ëndërr e bërë realitet. Fundjava e kaluar ishte vërtetë e veçantë për Leon Dajakun, 18-vjeçarin kosovar i cili në minutat shtesë të sfidës mes Bayern...

Seria A 20:02 - 24 Nentor, 2019

Bëmë baba të të ngjaj/ Djali i mesfushorit të bardhezinjve debuton me Juventusin

Një tjetër Pjanic është gati të veshë fanellën e Juventusit. I biri i Miralem, Edin, ka debutuar me “Piccoli Amici della Juventus”, dhe më poshtë keni...

La Liga 13:31 - 16 Tetor, 2019

A e dini se çfarë ka ndodhur si sot 15 vite më parë?

16 tetori është “dita e Messit”. Si sot 15 vite më parë, pra 16 tetor 2004, një djalosh i imët, me numrin 30 në fanellë debutoi...

Seria A 19:16 - 28 Shtator, 2019

Blerja e bujshme “tradhton” Interin, merr karton të kuq

Interi e mbylli pjesën e parë në avantazhin e dy golave ndaj Sampdorias. Protagonist në të dy golat ishte Alexis Sanchez. Tek i pari devijoi në...

Sport 21:18 - 23 Korrik, 2019

Video: Debutim magjik/ Ylli holandez bën për vete katalanasit në pak minuta

Frenkie de Jong debutoi sot me Barcelonën në takimin kundër Chelseas. 22-vjeçari u aktivizua në fillim të pjesës së dytë dhe bëri 45 minuta të shkëlqyera,...

Sport 18:42 - 1 Qershor, 2019

FSHF del blof/ Shtyhet debutimi i Rejas

Kushtet atmosferike të papërshtatshme kanë detyruar zyrtarët e FSHF-së që të anulojnë takimin miqësor mes kombëtares A dhe kombëtares së 21-vjeçarëve. Vendimi u mor pasi gjatë...

Sport 09:49 - 24 Prill, 2019

A do të bëhet si i ati?/ Djali i legjendës botërore debuton në futbollin profesionist

Shprehja “bëmë baba të të ngjaj” po merr formë edhe në familjen Gulit. Djali i legjendës holandeze, Ruud Gulit, Maxim ka bërë debutimin e tij në...

Sport 17:29 - 1 Prill, 2019

Mick Schumacher debuton në Formula 2/ Gara e parë nuk shkoi siç pritej

Mick Schumacher, djali i Michael Schumacher, ka debutuar në Botërorin e Formula 2, ku në garën e zhvilluar të shtunën në Bahrein është renditur në vendin...