Connect with Us

All posts tagged "dekade"

Sport 15:29 - 3 Janar, 2020

7 ekipet që kanë shënuar më shumë gola në dekadën e fundit/ E gjeni dot cili është në vend të parë?

Viti 2019 iku dhe bashkë me të u mbyll një dekadë. 2020-ta shënon startin e një dhjetëvjeçari të ri, me pritshmëri të larta, edhe në futboll....

Sport 16:09 - 29 Dhjetor, 2019

Ky është formacioni më i mirë i dekadës së fundit/ A jeni dakord?

Fundi i këtij viti mbyll edhe një dekadë tjetër të suksesshme të futbollit. Gjatë këtyre 10 viteve të fundit kemi parë gola nga më spektakolarët, arritjet...

Sport 15:54 - 28 Dhjetor, 2019

100 futbollistët më të mirë të dekadës/ Ja kush është “mbreti”

Me mbylljen e këtij viti, bëhet plot një dekadë e mbushur me spektakël në futboll dhe ku kanë dominuar ata dy: Messi dhe Ronaldo. “GIVEMESPORT” ka...

Sport 20:48 - 25 Dhjetor, 2019

Messi? Ronaldo? Jo, jo!/ Ja sportisti që ka fituar më shumë para në dekadën e fundit

As Lionel Messi as Cristiano Ronaldo por është Floyd Mayweather sportisti më i pasur i dekadës së fundit. Revista prestigjioze amerikane “Forbes” ka publikuar listën e...

La Liga 10:13 - 25 Dhjetor, 2019

Messi apo Ronaldo, kush ka shënuar më shumë gola në dekadën e fundit?

Rivalitet i ashpër mes tyre në nivelin e çmimeve personale, trofeve me klubet, golave të shënuar etj. Gjatë dekadës që do të përfundojë, të dy kanë...

Seria A 16:36 - 9 Tetor, 2019

Një super formacion/ Ja 11 lojtarët më të mirë të 10 viteve të fundit në Serie A

Edhe pse ka patur një rënie në vitet e fundit, Serie A sërish mbetet një nga pesë ligat kryesore të Europës. Në dekadën e fundit vihet...

La Liga 13:14 - 27 Shtator, 2019

Në Spanjë e teprojnë/ Ky është formacioni më i mirë sipas tyre për dekadën e fundit

Të hënën që shkoi, FIFA publikoi formacionin më të mirë të këtij viti dhe debatet ishin të mëdha. Edhe pse nuk fitoi asnjë trofe në sezonin...

Sport 21:38 - 8 Shkurt, 2019

Guardiola nuk heq dorë/ Ja pse Reali nuk është në tre ekipet më të mira të dekadës

Pep Guardiola vazhdon të këmbëngulë në idenë e tij se Real Madrid nuk është skuadra më e mirë e dekadës edhe pse ka fituar 4 Champions...

Sport 17:00 - 28 Janar, 2019

Guardiola tregon 3 ekipet më të mira në botë në 10 vitet e fundit/ Real Madrid nuk bën pjesë aty

Pep Guardiola thotë se Barcelona, Bayern Munich dhe Juventusi kanë qenë tri skuadrat më të mira të dekadës së fundit dhe e kanë sfiduar Manchester City...