Connect with Us

All posts tagged "Del Piero"

Seria A 20:59 - 18 Janar, 2020

Legjenda e Juventusit provokon Interin/ Nuk do të rezistojë dot…

Ish-ylli i Juventus-it, Alessandro Del Piero, ka analizuar luftën për titull në Serinë A në një intervistë të dhënë për ESPN. “Juventus është padyshim skuadra më...

Seria A 11:59 - 9 Janar, 2020

FOTO: Vivien Rubin, fansja e zjarrtë e Juventusit/ Zbulon futbollistin që ka idhull

Vivien Rubin, modelja gjysmë ruse e gjysmë gjermane, një pjesë të zemrës së saj e ka bardhezi. Ajo gjithmonë e ka theksuar se është e apasionuar...

Seria A 16:44 - 12 Tetor, 2019

Legjenda e Juves hap restorant në Milano/ Nuk jam ngopur me ushqim gjatë gjithë jetës, ndërsa tani…

“Unë kam qenë gjithmonë numri 10 në fushë. Me këtë numër jam identifikuar në ekipin kombëtar dhe te Juventusi, skuadrën time për 16 vite. Është një...

Seria A 11:54 - 17 Shtator, 2019

Del Piero zbulon ekipin që do të fitojë Champions League/ Juventus? Jo, jo!

Alessandro Del Piero ka parashikuar skuadrat favorite për të fituar trofeun e Champions League në këtë sezon, që fillon sot. Legjenda e Juventusit nuk beson se...

Sport 17:00 - 13 Shkurt, 2019

Kriza ekonomike godet edhe Alex Del Pieron/ Ai dhe bashkëshortja e tij marrin vendimin e papritur

Kriza ekonomike nuk ka kursyer as ish-kapitenin e Juventusit, Alex Del Piero. “Statu”, dyqani i veshjeve në Torino në pronësi të ish-lojtarit të Juves dhe i...

Sport 11:43 - 19 Korrik, 2018

“CR7” te Juve pritet t’i marrë “gjithçka” Del Pieros / Madje edhe…

Alessandro Del Piero është padiskutim një nga futbollistë më të mëdhenj që ka veshur fanellën e “Zonjës së Vjetër” dhe cilësohet si një legjendë e Juventusit....

Sport 21:51 - 13 Qershor, 2018

Legjenda e Juventusit ndahet pas 19-vjetësh martesë

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero dhe bashkëshortja e tij Sonia Amoruso i kanë dhënë fund martesës 19-vjeçare. Lajmi i divorcit të tyre u konfirmua nga...

Sport 15:15 - 14 Korrik, 2017

Bonucci te Milan / Del Piero mendon se ishte një shaka

Legjenda e Juventusit dhe futbollit italian, Alessandro Del Piero, është shprehur tërësisht i surprizuar për kalimin e mbrojtësit Leonardo Bonucci te Milan: “Nuk e prisja. Jo,...

Sport 12:20 - 7 Janar, 2016

Del Piero drejt Mallorca-s

Alessandro Del Piero është i gatshëm të rikthehet në futboll, por në një rol të ri. Ish kapiteni i Juventusit është shumë pranë arritjes së marrëveshjes...

Sport 10:12 - 9 Mars, 2015

Del Piero: Do të bëhem trajner

Alessandro Del Piero është duke konsideruar përfundimin e karrierës si futbollist për të filluar një të re. Jo në rolin e zyrtarit të ndonjë klubi, ose...

Sport 10:15 - 9 Janar, 2015

Del Piero “voton” Neuer për Topin e Artë

Ish kapiteni i Juventusit, Alessandro Del Piero foli për Fifa.com mbi çështjen më të nxehtë të momentit, Topin e Artë 2014. 40-vjecari dha mendimin e tij...