Connect with Us

All posts tagged "Dele Alli"

Premier Liga 15:49 - 14 Shkurt, 2020

Ofendoi kinezët për Coronaviursin/ Mourinho zbulon bisedën që bëri me yllin e ekipit

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, zbulon se ka patur një bisedë kokë me kokë me Dele Alli. Ky i fundit publikoi një video ofenduese në Snapchat...

Premier Liga 15:10 - 11 Shkurt, 2020

Video: U tall me Coronavirusin/ Ylli anglez e pëson keq

Alarmi i koronavirusit është kthyer në një shqetësim global. Megjithatë, Dele Alli, futbollisti i Tottenham, ka zgjedhur të argëtohet me të. Ylli anglez i futbollit ka...

Premier Liga 18:56 - 18 Janar, 2020

Video/ Mourinho e zëvendëson, lojtari bën gjestin e çuditshëm

Tottenhami barazoi pa gola sot ndaj Watfordit për javën e 23-të të Premier League. Momenti më i veçantë i ndeshjes ishte në minutën e 73′, kur...

Premier Liga 21:25 - 30 Nentor, 2019

Ja lojtari i Tottenham që e ka befasuar më shumë Mourinhon/ Ai është fenomenal

Tottenhami ka marrë fitoren e tretë rresht m në krye Jose Mourinhon. “Gjelat e Londrës” fituan sot në fushën e tyre 3-2 ndaj Bournemouth dhe tani...

Sport 11:39 - 5 Korrik, 2019

Po kalon pushimet në ishujt grekë/ Ylli i Anglisë humb ndjenjat për shkak të vapës

Momente paniku në ishullin grek të Mikonos, ku është duke kaluar pushimet “ylli” i Totenhemit, Dele Alli, së bashku me të dashurën e tij seksi, Ruby...

Sport 17:07 - 9 Mars, 2019

Sulmuesi anglez shënon golin e 200-të/ Por kishim kohë pa parë një asist të tillë (Video)

Tottenham po fiton 1-0 në fushën e Southampton falë një goli të Harry Kane në minutën e 26-të. Ky është goli numër 200 i sulmuesit anglez...

Sport 14:06 - 4 Shtator, 2018

Është bërë hit/ Festimi i Dele Alli “është shenjë e Dexhallit”

Gjesti misterioz me dorë i yllit të Tottenham, Dele Alli, debutoi muajin e kaluar dhe është bërë hit nëpër botë, përderisa sfidat në internet po vazhdojnë...

Sport 22:05 - 1 Nentor, 2017

Dele Alli sërish gol / Tottenham po “shemb” Real Madridin (VIDEO)

Mesfushori Dele Alli nuk njeh kufij. Mesfushori anglez sapo i ka shënuar golin e dytë Real Madridit në Champions League dhe Tottenham po fiton 2-0 në...

Sport 21:16 - 1 Nentor, 2017

Tottenham e nis me golin e anglezit Dele Alli / Shtanget Real Madridi

Tottenham sapo ka shënuar golin e parë në shtëpi kundër Real Madridit në ndeshjen e vlefshme për Champions League. Anglezët i ndihmoi mesfushori Dele Alli me...

Sport 22:07 - 29 Shtator, 2017

Bëri gjestin e pahijshëm gjatë lojës / Një ndeshje pezullim për Dele Alli

Mesfushori i kombëtares angleze Dele Alli do të mungojë në takimin e radhës që “Tre luanët” do të zhvillojnë në tetor kundër Sllovenisë i vlefshëm për...

Sport 11:57 - 18 Shtator, 2017

Merkatoja e bujshme nga Reali / Perez do mesfushorin më të mirë në Angli

Real Madrid mund edhe ta pushtojë botën, por blerjet nuk do të përfundojnë kurrë. Florentino Perez raportohet se po planifikon një ndërhyrje “big” për verën e ardhshme....

Sport 19:29 - 6 Gusht, 2017

Coutinho nuk mjafton në merkato / Barcelona tenton mesfushorin më të talentuar të Premier League

Me shitjen e Neymarit te PSG-ja për 222 milionë euro, Barcelona ka fond të mjaftueshëm për merkaton dhe madje me lojtarë të cilët kërkojnë paga shumë...