Connect with Us

All posts tagged "Dembele"

La Liga 16:20 - 15 Shkurt, 2020

Yjet e Barcelonës me mesazh të madh, mbështesin shokun e tyre në një moment tepër të vështirë (foto)

Barcelona po luan kundër Getafes në kampionat. Ekipi kampion i Spanjës ka dalë në fushë me fanellën e Ousmane Dembelesë të kthyer mbrapsht. Shokët e ekipit...

La Liga 14:51 - 6 Shkurt, 2020

Lajmi i fundit/ Barcelona del me komunikatë zyrtare për lojtarin e “kristaltë”

Barcelona ka dalë sot me qëndrim zyrtar për Ousmane Dembele. Ylli francez javën e kaluar pësoi një lëndim të ri, derisa po stërvitej për t’u rikuperuar...

BundesLiga 08:02 - 6 Shkurt, 2020

Dëmtimi i yllit të Barcelonës i kushton 5 milionë euro… Dortmundit

Nuk ka paqe për Ousmane Dembele. Në verën e 2017-ës, francezi u largua nga Dortmund dhe u transferua në Katalonjë për 105 milionë euro, plus 40...

La Liga 12:34 - 4 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ “Kristali” i Barcelonës dëmtohet sërish

Pas më shumë se dy muajsh në infermieri, francezi Ousmane Dembélé kishte kaluar disa ditë stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të ekipit të...

La Liga 18:39 - 15 Janar, 2020

Lajm i mirë për Barcelonën, rikthehet i “pafati”

Barcelona ka marrë një lajm të mirë më në fund. Pas dëmtimit të Suarez, i cili do të mungojë për 4 muaj dhe “stuhisë” që shkaktoi...

La Liga 13:54 - 12 Janar, 2020

Klopp i çudit të gjithë/ Kërkon problematikun e Barcelonës

Jurgen Klopp po mendon të nënshkruajë me Ousmane Dembelen. Sulmuesi francez ka dështuar te kampionët e Spanjës, pasi nuk ka arritur të bëjë diferencën. Ai ka...

La Liga 11:42 - 6 Dhjetor, 2019

Guardiola i bën nder të madh Barelonës, i ofron 95 milionë euro për futbollistin problematik

Pep Guardiola është gati të bëjë një marrëveshje të bujshme me ish-klubin e tij, Barcelonën. Drejtuesit e Manchester City janë takuar me agjentin e Ousmane Dembele...

La Liga 19:22 - 29 Nentor, 2019

Tronditet Barcelona/ Lojtari prej “xhami” do të mungojë 10 javë

Dëmtimet e shpeshta të Ousmane Dembele janë kthyer në një makth për vetë lojtarin por edhe Barcelonën. Francezi pësoi një tjetër dëmtim në mesjavë në Champions...

La Liga 09:46 - 2 Nentor, 2019

Tjetër goditje për 120 milionëshin e Barcelonës/ Mbetet jashtë për ndeshjen e sotme

Ousmane Dembélé nuk është përfshirë në listën e të thirrurve për ndeshjen e sotme të Barcelonës kundër Levante në qytetin e Valèncias. Sulmuesi francez e ka...

La Liga 14:31 - 9 Tetor, 2019

Shau arbitrin/ E pëson keq ylli i Barcelonës, do të mungojë në “El Clasico”

Ylli i Barcelonës, Ousmane Dembele është dënuar me dy ndeshje pezullim, gjë që do të thotë se ai nuk do të jetë në fushë më 26...

La Liga 11:23 - 20 Gusht, 2019

Injoroi stafin mjekësor/ “Problematiku” i Barcelonës do të mungojë 5 javë

Sezon i ri, avaz i vjetër. Ousmane Dembele pësoi një dëmtimin në bicepsin femoral në ndeshjen e parë të La Ligas kundër Atheltic Bilbaos dhe do...

Sport 21:22 - 28 Qershor, 2019

Kjo është çmenduri/ Barça kërkon 400 milionë euro për këtë lojtar

Një nga futbollistët më të lakuar në këtë merkato është francezi Ousmane Dembele, i cili nuk ka dhënë atë që pritej me fanellën e Barcelonës, ndaj...

Sport 10:09 - 26 Qershor, 2019

Bayern heq dorë nga Sane/ Hedh sytë te ‘problematiku’ i Barcelonës

Bayern Munich nuk po arrin dot të bindë Man. Cityn për të transferuar Leroy Sane. Kampionët e Bundesligës kanë qenë të lidhur ngushtë me mesfushorin e...

Sport 14:50 - 29 Maj, 2019

Bomba e merkatos verore/ Neymar-Dembele, përgatitet lëvizja e bujshme

Emri i Neymar lidhet ngushtë me kalimin tek Real Madrid, ose në një rast tjetër do të vijojë të qëndrojë tek PSG. Gjithsesi një skenar tjetër...

Sport 11:35 - 10 Mars, 2019

Frikë te Barcelona / Ylli i sulmit mungon kundër Lyonit

Ousmane Dembele rrezikon të mos luajë ditën e mërkurë (më 13 mars) në ndeshjen e kthimit të Champions League mes Barcelonës dhe Lyon (sfida e parë...