Connect with Us

All posts tagged "demi"

Sport 10:36 - 19 Janar, 2020

Gaz Demi: Cigaren nuk e lë dot, Reginaldon nuk e duam

Gaz Demi është në një lidhje të drejtpërdrejtë në “Zona Gol”, atje ku po flet për merkaton e Partizanit. Për ta nisur që me një detaj,...

Sport 13:21 - 6 Janar, 2020

Gaz Demi: Ja pse riktheva në ekip Sormanin

Rikthimi i Adolfo Sormanit në krye të Partizanit ishte një “fiksim” i vjetër i presidentit Gaz Demi, gjë e cila u realizua në ditët e para...

Sport 09:59 - 20 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Te Partizani nuk ndalen, Demi do patjetër Ilir Dajën si trajner

Humbjet në derbi kushtojnë shumë te Partizani i epokës “Demi”, pasi në dy raste që ka ndodhur kjo gjë, në shtatë sezonet e fundit, trajneri e...

Sport 21:49 - 13 Dhjetor, 2019

“Tirana nuk fiton derbi sa të jem unë president”, Demi i habit të gjithë pas humbjes së sotme

Gjithmonë profecia e Demit se sa të drejtonte ai Partizanin nuk do të fitonte kurrë Tirana një derbi, është thyer pas 5 vitesh. Në lidhje me...

Sport 20:37 - 25 Nentor, 2019

Plas te Partizani, Gaz Demi: Nuk doja unë sot që Mala të luante

Esat Mala është kthyer në një çështje te Partizani. Futbollisti nuk u grumbullua në sfidën e sotme ndaj Laçit, pasi nuk pranon të rinovojë kontratën me...

Sport 21:12 - 5 Nentor, 2019

Live, Champions/ Interi e nis vrullshëm në Dortmund, “Demi” shënon gol spektakolar për zikaltrit

Supersfida e mbrëmjes mes Dortmundit dhe Interit ka nisur direkt me gol. Zikaltrit kanë kaluar në avantazh që në minutën e 5′, pas golit të “Demit”,...

Seria A 21:37 - 29 Tetor, 2019

Live, Brescia-Inter/ “Demi” kalon në avantazh zikaltrit, i ndihmuar edhe nga fati

Interi ka kaluar në avantazh në “Mario Rigamonti” ndaj Brescia-s, për javën e 10-të të Serisë A. Ishte “Demi” Lautaro Martinez që shënoi për zikaltrit pas...

Sport 21:29 - 29 Mars, 2019

Demi flet me matematikë / “Shpresojmë titullin, merituam fitoren”

Numri një i Partizanit, Gazmend Demi është shumë pranë objektivit madhor të tij, të fitojë titullin kampion në Shqipëri. Presidenti i “Demave” ishte i pranishëm sot...

Sport 23:35 - 7 Janar, 2018

Moxhi nxit Demin / Në janar duhen përforcime!

Partizani po kërkon dëshpërimisht që në merkaton e janarit të përforcojë skuadrën me elementë cilësorë, pasi shumica e atyre që u afruan gjatë verës rezultuan dështime...

Sport 19:54 - 31 Tetor, 2017

Reagimi zyrtar / “Guerrils” tani sulmojnë edhe presidentin e Partizanit

Ultras Guerrils nuk ngopen me akuza dhe “ngacmime”. Të zhgënjyer nga një sezon që duket sërish dështim, tani i drejtohen edhe presidentit Gaz Demi, i cili...

Sport 11:26 - 26 Korrik, 2017

Demi befason gazetarët në konferencë / “Iuliano, më simpatik se italianët e tjerë”

Sot Partizani po prezanton trajnerin e ri, Mark Iuliano. Presidenti Gaz Demi u shpreh mjaft i ekzaltuar për nisjen e sezonit të ri dhe uroi që...

Sport 11:27 - 10 Korrik, 2017

Moggi feston 80-vjetorin si “dem” / Në festë merr pjesë edhe presidenti Demi

Dikur ai ishte thuajse në majën e botës. Lucciano Moggi, ish-drejtori sportiv i Juventusit, sot do të festojë 80-vjetorin e lindjes. Ai ka lindur më 10 korrik...

Sport 22:15 - 18 Maj, 2017

Presidenti Demi flet sërish për arbitrat / “Nuk dua të dëgjoj …”

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, ka folur për çështjen e arbitrave dhe të aleancave në futbollin shqiptar, duke kritikuar sërish FSHF-në. I pyetur mbi deklaratën e...

Sport 17:52 - 3 Maj, 2017

Demi bëhet “supersticioz” / Përsërit “ritualin” si me Tiranën

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, duket se është supersticioz. Ndoshta, ë, nuk po themi se është fakt. Meqë kur i bëri vizitë skuadrës para derbit me...