Connect with Us

All posts tagged "demtim"

La Liga 16:08 - 16 Shkurt, 2020

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit...

La Liga 17:22 - 15 Shkurt, 2020

Tronditet Barcelona/ Humbet një tjetër titullar, ai shpërthen në lot

Barcelona po fiton 2-1 në “Camp Nou” ndaj Getafes, por ka marrë një ljam jo të mirë. Jordi Alba i shtohet listës së lojatërve të dëmtuar...

Seria A 17:22 - 14 Shkurt, 2020

Conte bëhet me dhimbje koke/ “Xhuxhi” magjik dëmtohet sërish, mungon ndaj Lazios

Tjetër dëmtim për Stefano Sensin, që detyrohet të mungojë në ndeshjen e së dielës përballë Lazios. Mesfushori zikaltër ka marrë një goditje në kyçin e këmbës...

La Liga 16:46 - 13 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ Lojtari prej xhami i Realit dëmtohet sërish

Gareth Bale duket se është i destinuar të dëmtohet thuajse në çdo ndeshje. Uellsiani është dëmtuar sërish dhe në sfidën kundër Osasunës. Ai e nisi si...

Seria A 15:03 - 11 Shkurt, 2020

Nuk po i ndahet tersi këtë sezon, sulmuesi i njohur dëmtohet në vendin e çuditshëm/ Tani e pret edhe gjoba

Një dëmtim i rëndë në fillim të kampionatit e detyroi që të operohej dhe që të qëndronte nën hekura për shumë kohë përpara se përpara disa...

Seria A 16:31 - 8 Shkurt, 2020

E fundit/ Tronditet Milani, merr goditjen e rëndë një ditë para derbit

Milan ka konfirmuar një lajm që ka prishur jo pak humorin në ambientin kuqezi. Rade Krunic do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën një muaj....

La Liga 14:51 - 6 Shkurt, 2020

Lajmi i fundit/ Barcelona del me komunikatë zyrtare për lojtarin e “kristaltë”

Barcelona ka dalë sot me qëndrim zyrtar për Ousmane Dembele. Ylli francez javën e kaluar pësoi një lëndim të ri, derisa po stërvitej për t’u rikuperuar...

La Liga 18:23 - 4 Shkurt, 2020

Messi nuk është në formë/ Zbulohet nga se vuan “Pleshti”

Lionel Messi nuk ka qenë ai i zakonshmi në ndeshjet e fundit me Barcelonën. Argjentinasi nuk po shënon rregullisht, pavarësisht se kontributi i tij mbetet shumë...

La Liga 12:49 - 4 Shkurt, 2020

Vjen lajmi i shumëpritur për tifozët e Realit/ Ylli i madh rikthehet pas 10 javëve

Pritja ka marrë fund. 10 javë pasi u dëmtua në Champions League në sfidën ndaj PSG-së, Eden Hazard është gati të rikthehet në fushë për “Los...

La Liga 12:34 - 4 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ “Kristali” i Barcelonës dëmtohet sërish

Pas më shumë se dy muajsh në infermieri, francezi Ousmane Dembélé kishte kaluar disa ditë stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të ekipit të...

Seria A 11:36 - 2 Shkurt, 2020

Tronditet Interi/ Humbet lojtarin kryesor për disa ndeshje

Lajme aspak të mira për Conten dhe Interin. Gardiani i zikaltërve, Samir Handanovic, do të mungojë për disa ndeshje pasi ka dëmtuar dorën. “Il Correire dello...

Premier Liga 14:33 - 17 Janar, 2020

Pësoi dëmtim të tmerrshëm disa muaj më parë, vjen lajmi i madh për futbollistin e njohur

Mesfushori i Everton, Andre Gomes, po vazhdon fazën e rikupermit nga ai dëmtim që pësoi në fillim të nëntorit. Në ndeshjen që Evertoni barazoi 1-1 në...

Premier Liga 21:39 - 16 Janar, 2020

Ky lojtar i tij nuk dëmtohet asnjëherë/ Guardiola zbulon arsyen e çuditshme

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka thënë se Riyad Mahrez nuk mund të dëmtohet sepse këmbët e tij “nuk kanë muskuj”. Spanjolli i ka thurur...

Seria A 16:22 - 15 Janar, 2020

U dëmtua rëndë ndeshjen e fundit/ Doktori i jep shpresa: Do jetë gati për EURO 2020

Mesfushori i Romës, Nicolo Zaniolo, kaloi me sukses ditën e hënë operacionin në gju. Italiani u dëmtua në minutën e 36-të në ndeshjen e kësaj fundjave,...

La Liga 15:36 - 12 Janar, 2020

Suarez do të mungojë për një kohë të gjatë, zbulohet zëvendësuesi i tij

Luis Suarez do të jetë mungesa e madhe e Barcelonës për ndeshjet e ardhshme. Uruguajani i është nënshtruar një operacioni ditën e sotme dhe do të...