Connect with Us

All posts tagged "denim"

La Liga 18:53 - 21 Gusht, 2019

Zyrtare/ Federata spanjolle dënon “Topin e Artë”

Luka Modric do të mungojë për Realin në ndeshjen e të shtunës kundër Valladolidit. Mesfushori kroat është dënuar me një ndeshje moslojë nga Federata Spanjolle pas...

Premier Liga 21:03 - 13 Gusht, 2019

Shkeli rregullat e transferimeve/ FIFA dënon Man. Cityn

Man. City është shpallur fajtor për shkeljen e rregullave të transferimeve për lojtarët nën 18 vjeç, sipas nenit 19 në rregulloren e FIFA-s. Klubi anglez ka...

Sport 22:02 - 8 Gusht, 2019

“Goditi” VAR-in/ Dënohet sulmuesi brazilian

Sulmuesi brazilian, Gabriel Jesus, është pezulluar për dy muaj nga Conmebol, Konfederata e Futbollit Amerikanojugor, pas kartonit të kuq të marrë gjatë Kupës së Amerikës të...

Sport 09:05 - 3 Gusht, 2019

Akuzoi “Copa America” për korrupsion/ Messi e pëson rëndë

Lionel Messi është dënuar me tre muaj pezullim dhe 50 mijë euro gjobë nga CONMEBOL, pas akuzave të tij për korrupsion në “Kupën e Amerikës”. Ylli...

Sport 16:58 - 23 Korrik, 2019

Ibrahimovic e tepron/ Godet me bërryl kundërshtarin, e pret dënimi i rëndë (video)

Zlatan Ibrahimovic ishte fenomenal në ndeshjen e fundit. Suedezi realizoi një tripletë personale në fitoren 3-2 që skuadra e tij, LA Galaxy mori ndaj rivalëve të...

Sport 21:30 - 19 Korrik, 2019

Groposi klubin historik italian/ Merret vendimi për presidentin e njohur

Ndëshkimi i Palermos për të luajtur në Serie D është një nga njollat e fundit të futbollit në Itali. Borxhet e mëdha financiare dhe bilancet negative...

Sport 15:32 - 13 Korrik, 2019

Vendimi i CAS/ Vjen reagimi zyrtar i Skënderbeut

Pasi kanë kaluar më shumë se 24 orë nga vendimi final i CAS që la në fuqi dënimin e UEFA-s për 10 vite jashtë Kupave të...

Sport 13:59 - 13 Korrik, 2019

Kanë kaluar mbi 24 orë nga vendimi i CAS për Skënderbeun/ FSHF akoma në gjumë

Në mesditën e djeshme, CAS-i vendosi të konfirmonte dënimin 10-vjeçar nga ana e UEFA-s për Skënderbeun. Një goditje e rëndë për skuadrën korçare, të cilët besonin...

Sport 09:35 - 13 Korrik, 2019

Dënimi i Skënderbeut/ Ja kush u bëri gjëmën korçarëve

“Ata që e nisën atë punë me Skënderbeun, edhe pse nuk janë tashmë pjesë e kësaj çështjeje, me sa duket, qenkan shumë të fortë, kështu që...

Sport 18:48 - 9 Korrik, 2019

Kritikoi arbitrat/ Dënim shembullor për presidentin e “dragonjve” të Europës

Bordi disiplinor i federatës portugeze të futbollit ka marrë masa kundër presidentit të Portos. “Dragonjtë” rivalizuan deri javën e fundit për titullin kampion me Benfikën, por...

Sport 23:06 - 7 Korrik, 2019

Lëshoi akuza të rënda/ Gati dënimi shembullor për Messin

Deklaratat e njëpasnjëshme kundër organizatorëve të Kupës së Amerikës të Lionel Messit, mund t’i kushtojnë shumë shtrenjtë yllit të Argjentinës. Si pas ndeshjes ndaj Brazilit, ashtu...

Sport 19:03 - 15 Qershor, 2019

Dhanë penallti të paqenë/ 4 arbitrat marrin dënimin e rëndë

Gabimet e arbitrave në fushën e lojës janë shpesh njerëzore, por ajo që ka ndodhur në një ndeshje të kampionatit të të rinjve, U-19 në Paraguaj...

Sport 21:35 - 30 Maj, 2019

Zhveshi pantallonat para gjyqtares/ Futbollisti i ri italian merr dënim shembullor

Një 15-vjeçar është pezulluar nga futbolli për një vit në Itali, pasi hoqi pantallonat e tij para një gjyqtareje femër dhe filloi të bënte veprime seksuale....

Sport 10:44 - 3 Maj, 2019

U dënuan rëndë nga Komisoni i Disiplinës/ Partizani i shtang të gjithë me vendimin e fundit

Ditën e djeshme Komisioni i Disiplinës publikoi dënimet për javën e fundit të Superligës. Bruno Telushi i Partizanit u dënua me 4 ndeshje pezullim dhe trajneri...

Sport 15:43 - 1 Maj, 2019

Plas te Milani/ Gattuso dënon gjithë ekipin për fajin e francezit

Një çështje e re në kampin e Milanit, ku gjërat nuk po ecin si duhet kohët e fundit dhe ekipi kuqezi rrezikon shumë seriozisht të mbetet...