Connect with Us

All posts tagged "derbi"

Premier Liga 19:29 - 8 Mars, 2020

“Djajtë e Kuq” hedhin në tokë City-n e Guardiolës dhe fitojnë derbin e qytetit

Manchester United ka mundur 2-0 Manchester City-n në javën e 29-të të Premier League. Kjo ka qenë fitorja e parë e Djajve të Kuq në një...

Sport 18:32 - 2 Mars, 2020

Pas turpërimit në derbi, ish-lojtari i Tiranës ngacmon Telushin/ Ça ke që shef!

Mjafton një foto në rrjetet sociale dhe menjëherë nisin “thumbimet” nga futbollistët e ndryshëm të Superiores. Bëhet fjalë për Bedri Grecën dhe Bruno Telushin, dy lojtarët...

Sport 17:55 - 28 Shkurt, 2020

Nxehet atmosfera/ Shpërthejnë tifozët e Tiranës: “Policia serbe”

Policia e Shtetit e kishte bërë të ditur se do të ketë kontrolle të rreptësishme para ndeshjes derbi, Tirana-Partizani. Në hyrje të stadiumit ka pasur përplasje...

Sport 17:36 - 28 Shkurt, 2020

Derbi/ Video: Mbërrin edhe tifozeria e Partizanit

Derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani, po afrohet me ritme të shpejta te vërshëllima e arbitrit Juxhin Xhaja për startin e tij, ndërsa teksa dita i lë vendin...

Sport 17:25 - 28 Shkurt, 2020

Derbi: Nisin trazirat e para/ Tifozët e Tiranës përplasen me policinë, ja pse

Prania e madhe e forcave të rendit përpara stadiumit “Air Albania” ka irrituar jo pak situatën te kampi bardheblu, ku tifozeria e organizuar “Tirona Fanatiks” pasi...

Sport 15:44 - 28 Shkurt, 2020

Edhe pak orë nga ndeshja, ja sa mijë bileta janë shitur deri tani për derbin Tirana-Partizani

Tirana-Partizani luhet prej orës 19:00 në “Air Albania Stadium”. Duhen edhe rreth tre orë që ky takim të nisë, ndërkohë që biletat janë drejt shitjes. Deri...

Sport 14:44 - 28 Shkurt, 2020

Kuriozitete, statistika dhe gjithçka tjetër/ Ja çfarë duhet të dini për derbin Tirana-Partizani

Do të startojë në orën 19:00, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, takim me shumë histori dhe një interes të madh për të dyja skuadrat....

Sport 12:34 - 28 Shkurt, 2020

Tirana apo Partizani? Ja kush fiton sipas kompanive të huaja të basteve

Sot luhet derbi i 156-të i kryeqytetit dhe thuhet se ndeshje të tilla janë të paparashikueshëm, por gjithsesi mbeten takime që kuotohen nga kompanitë e huaja,...

Sport 12:07 - 28 Shkurt, 2020

Ndryshime të detyruara dhe disa risi/ Ja formacioni i mundshëm i Partizanit për derbin e sotëm

Sot luhet derbi dhe secili duhet dhe është gati. Mjaft që trajneri t’i japë jelekun e titullarit dhe prej gjithsecilit pritet më shumë sesa maksimumi në...

Sport 15:57 - 18 Shkurt, 2020

Ndodhi edhe kjo/ Video: Portieri flet në telefon gjatë ndeshjes

Shpesh herë kemi parë episode të çuditshme në futboll. Një i tillë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në derbin mes Colo Colo- Universidad de Chile në...

Sport 15:10 - 18 Shkurt, 2020

Video: Ndërpritet derbi i madh, plagoset me kapsoll lojtari i gabuar

Kapsollat ndërpresin derbin e Kilit, Colo Colo- Universidad de Chile. Tifozët vendas hodhën kapsolla në fushë dhe për fatin e tyre të keq dëmtuan sulmuesin Nicolas...

Sport 20:51 - 16 Shkurt, 2020

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë,...

La Liga 19:59 - 11 Shkurt, 2020

Reali i prish punë Interit, i vë syrin heroit të derbit

Paraqitja e Interit në derbin e fundjavës që lamë pas nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga drejtuesit e Real Madrid. Këta të fundit...

Seria A 09:27 - 10 Shkurt, 2020

Video/ “Rama ik” edhe në derbin Inter-Milan

Interi fitoi mbrëmë 4-2 ndaj Milanit, në një derbi të çmendur që do të mbahet mend gjatë. Në një ndeshje të tillë nuk ka si të...

Seria A 22:22 - 9 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ Video: Interi përmbys gjithçka, milanistët nuk u besojnë dot syve

Ndeshje e çmendur në “San Siro”. Interi ka përmbysur disavantazhin e dy golave të pjesës së parë dhe tani sapo ka shënuar golin e tretë. Pas...