Connect with Us

All posts tagged "deshtim"

Seria A 20:37 - 11 Janar, 2020

E quajtën “Modrici i ri”/ Dështaku i madh i Milanit në kërkim të klubit të 9-të

Në moshën 23 vjeç, Halilovic mund të largohet nga skuadra e tij e tetë dhe kampionati i tij i gjashtë. Kroati që shkoi te Barça në...

La Liga 12:44 - 12 Dhjetor, 2019

Realit i soset durimi, planifikon të heq qafe blerjen e bujshme të verës

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola. I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund...

Sport 20:28 - 20 Nentor, 2019

Deri tani kanë qenë katastrofë, ja 10 lojtarët që kanë dështuar këtë sezon

Pasi kanë kaluar mbi 10 javë në 5 ligat kryesore të Europës, mund të përcakëtojmë futbollistët që janë në një formë të mirë këtë sezon dhe...

Seria A 16:32 - 16 Gusht, 2019

Interi heq qafe dështimin e madh/ E dërgon në Spanjë

Pas Nainggolan dhe Persic, një tjetër emër i madh do të largohet nga Interi. Bëhet fjalë për Joao Marion, portugezi nuk bën fare pjesë në planet...

Sport 10:58 - 21 Maj, 2019

Lamtumirë e trishtë për transferimin e bujshëm të Barcelonës/ Do të mungojë në finalen e madhe

Nuk rezultoi absolutisht një eksperiencë e suksesshme dhe me fat ajo e Kevin Prince Boateng te Barcelona. Të gjithë u surprizuan, madje edhe ai vetë, kur...

Sport 10:54 - 18 Prill, 2019

Dështimi i madh i Guardiolës/ 600 milionë euro për t’u eliminuar në çerekfinale

Pep Guardiola dështoi në tentativën e radhës për të fituar Championsin me stilin tiki-taka me një klub të madh europian, jashtë Spanjës. Trajnerit spanjoll i mungon...

Sport 13:16 - 6 Prill, 2019

Panucci zbulon arsyen kryesore pse dështoi te Shqipëria/ Nuk na përshtateshin idetë dhe…

Është bërë e modës, që sa herë largohen nga Shqipëria, trajnerët e huaj thonë atë që nuk e kanë shprehur asnjëherë gjatë periudhës kur punonin në...

Sport 17:13 - 27 Mars, 2019

Djokovic pëson disfatën e radhës / Dështon kundër vendit të 25-të

Pas eliminimit 10 ditë më parë në turneun masters të Indian Wells sot ka ardhur një tjetër dështim për numrin 1 në botë për meshkuj, serbin...

Sport 10:22 - 17 Mars, 2019

Juventusi me sytë në Angli / Po vjen lojtari “i dështuar”?

Alexis Sanchez mund të rikthehet në Serinë A, këtë herë për të veshur fanellën e Juventusit (më parë ka luajtur me Udinese). Lajmin e konfirmojnë mediat...

Sport 18:00 - 16 Janar, 2019

Mediat e nxjerrin “zbuluar”/ Ja dështimi i madh i Igli Tares

Igli Tare, mbahet si një nga drejtorët sportiv më të mirë në kampionatin italian duke bërë shumë goditje cilësore dhe “low-cost”, në merkato. Ai ka arritur...

Sport 13:56 - 10 Nentor, 2018

Dikur ishte ylli i Manchester United/ Nuk do ta besoni se ku ka përfunduar sot

Eric Djemba-Djemba ishte titullar te Manchester Unitedi në debutimin e Wayne Rooney në stadiumin “Old Trafford”. Ndërsa ka qenë shok i mirë edhe me Cristiano Ronaldon,...

Sport 12:27 - 27 Gusht, 2018

Real Madrid e transferoi për 45 milionë euro/ Ai luan në kategorinë e tretë dhe i lë të gjithë gojëhapur

Disa e quajtën pasardhësi i Cristiano Ronaldos te Reali, disa të tjerë e quajtën “fenomeni i ri”, por deri më tani pas transferimit te Reali, ai...

Sport 13:46 - 23 Gusht, 2018

Dështimi më i madh në historinë e Liverpoolit/ Do të zëvendësojë Cristiano Ronaldon te Reali

Në vitin 2013-të, Liverpooli transferoi atë që konsiderohej si super ylli spanjoll, Iago Aspas, nga Celta Vigo për 11 milionë euro. Edhe pse u transferua te...

Sport 10:13 - 2 Shtator, 2017

Dështimi në merkato / Barcelona nuk e gjeti të shumëkërkuarin “Neymar 2”

Merkatoja e verës ishte një dështim për Barcelonën. Klubi katalanas po priste blerjet e mesfushorëve Philippe Coutinho dhe Angel Di Maria, por asnjëri nuk u transferua...

Sport 13:03 - 21 Maj, 2016

De Biasi nxjerr zbuluar dështimin e Kampionatit Shqiptar

Trajneri i Kombëtares Italiane, Gianni De Biasi, ka publikuar sot listën e lojtarëve të grumbulluar. Italiani që ka drejtimin e “Kuqezinjve” ka grumbulluar 27 lojtarë, nga...