Connect with Us

All posts tagged "Dinamo Zagreb"

Sport 12:58 - 7 Dhjetor, 2019

Gjest i madh nga Dinamo e Zagrebit, dhuron për Shqipërinë lekët e biletave të ndeshjes

Klubi kroat i Dinamos së Zagrebit ka vendosur të dhurojë të ardhurat e grumbulluara nga ndeshja e djeshme me Varazdin, për të prekurit e tërmetit në...

Sport 21:35 - 6 Dhjetor, 2019

Klubi i madh kroat bën gjestin e madh/ Jep të ardhurat e dy ndeshjeve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Katastrofa natyrore që goditi Shqipërinë përveçse shkatërrimit dhe vdekjes së 51 peronave tregoi edhe shpirtin solidar të fqinjëve, të cilët jo vetëm dërguan ndihma, por në...

Sport 11:39 - 7 Nentor, 2019

Plasin polemikat në Champions League/ Shpërthen trajneri: VAR është një copë m***

Kur u aplikua VAR-i, u mendua se nuk do të kishte më polemika në futboll, por deri tani po ndodh e kundërta. I fundit që ka...

Sport 20:49 - 22 Tetor, 2019

Champions League/ 5 gola të shënuara në dy takimet e para, Juve në presion

Kanë përfunduar dy takimet e para për javën e tretë të Champions League. Në Madrid, Aletico Madrid fitoi 1-0 ndaj Leverkusen për grupin D. Goli i...

Sport 16:35 - 15 Janar, 2019

Kroatët zbulojnë mashtrimin e madh/ Ja çfarë ndodhi dje në miqësoren e Partizanit

Në takimin e djeshëm miqësor midis Dinamo Zagrebit dhe Partizanit, pati një detaj të veçantë, që u zbulua nga gazetarët kroat. Në tribunën e vogël të...

Sport 17:03 - 14 Janar, 2019

Partizani thyhet nga Dinamo Zagreb/ Më shumë se humbja dhëmb dëmtimi i dy futbollistëve

Partizani doli me humbje nga miqësorja e tretë në tokën turke, këtë herë ndaj Dinamos së Zagrebit. Përballë ekipit gjigant kroat, “demat” e Gegës u mundën...

Sport 18:01 - 22 Shtator, 2015

Endri Çekiçi, dy gola për Dinamo Zagreb

Mesfushori i Kombëtares shqiptare U-21, Endri Çekiçi, ka realizuar sot dy gola për Dinamon e Zagrebit në transfertë kundër Ostrc Zlatar, ndeshje kjo e luajtur në...

Sport 15:20 - 25 Gusht, 2015

Dinamo Zagreb – Skënderbeu, interes jo shumë i lartë

Tifozët kroatë  po shfaqin interes jo shumë të lartë rreth takimit të kthimit play off Champions League ndaj Skënderbeut. Sipas klubit pritës deri rreth mesditës ishin...

Sport 19:20 - 24 Gusht, 2015

Dinamo Zagreb – Skënderbeu,gjykon italiani Roki, nesër mbush 42 vjeç

Ndeshjen e kthimit Dinamo Zagreb – Skënderbeu, e cila do të luhet në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit, të martën në mbrëmje në ora 20:45, do ta...

Sport 09:01 - 19 Gusht, 2015

Sot ora 20:45 Skenderbeu – Dinamo Zagreb. Kampionët besojnë

Ëndrra europiane e Skënderbeut për këtë vit nuk do të përfundojë te 180 minutat e ndeshjes me Dinamon e Zagrebit, pavarsisht rezultatit të saj, por në...

Sport 12:20 - 8 Gusht, 2015

Trajneri i Dinamo Zagreb,Kozniku: Ja përparësitë e Skënderbeut

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ardian Kozniku, ka qenë shumë i lumtur të premten, kur ka dëgjuar se Dinamo e Zagrebit, do të luaj në “play off”...

Sport 10:26 - 8 Gusht, 2015

Cili është Dinamo Zagreb, kundërshtari Skënderbeut

Dimamo e Zagrebit ishte një nga kundërshtarët që Skënderbeu dëshironte të shmangte në fazën “play-0ff” të Championsit për shkak të historisë dhe nivelit të lartë të...