Connect with Us

All posts tagged "dita"

Sport 18:02 - 12 Mars, 2020

Skënderbeu në super formë, ja dy futbollistët që kanë sakrifikuar shumë në ndeshjet e fundit

Skënderbeu në ndeshjen ndaj Kukësit fitoi dhe u fut në zonën Europë, ndërsa korçarët këtë sezon duan që të mos jenë më poshtë se në tri...

Sport 18:44 - 9 Mars, 2020

Tjetër gol në Korçë, Bruno Dita shtang Kukësin (video)

Skënderbeu ka dyfishuar rezultatin ndaj Kukësit, në sfidën që po luhet tani në Korçë, pa tifozë. Kronologjia e ndeshjes: 24′ GOL! Supergol nga Dejvi Bregu. Sulmuesi...

Sport 09:13 - 22 Janar, 2020

Takaj shpërthen ndaj arbitrit: Hera e dytë që na i bën këtë, ja e ardhmja e Bruno Ditës

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas suksesit me Partizanin pohoi se ishte i bindur që ekipi kishte potencial për...

Sport 17:20 - 16 Mars, 2019

VIDEO: Skënderbeu në avantazh ndaj Kukësit / E patë golin e Ditës?

Në Korçë është duke u zhvilluar ndeshja e radhës mes Skënderbeut dhe Kukësit. Vendasit kanë kaluar në avantazh vetëm pak minuta nga nisja e lojës, me...

Sport 20:58 - 23 Prill, 2018

Dita “ndriçon” Skënderbeun/ Gjunjëzon Partizanin në minutën e fundit

Dita ka arritur të shënojë një gol të artë për skuadrën e tij të Skënderbeut. Dita ka arritur të shënojë në minutën e fundit të kohës...

Sport 19:07 - 14 Shkurt, 2018

Kupa e Shqipërisë / Skënderbeu kalon në gjysmëfinale

Mjafton një gol në minutën e 45 dhe Skënderbeu duket se i vë “vulën” kualifikimit për në fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Duke i shtuar...

Sport 16:19 - 2 Maj, 2017

Kryendeshja Partizani-Kukësi / Më në fund caktohet dita zyrtare e takimit

Federata Shqiptare e Futbollit nuk ta bën qejfin dy herë. Partizani, përveç kërkesës së bërë publike prej shumë ditësh për arbitra të huaj në ndeshjen kundër...

Sport 11:37 - 22 Shtator, 2015

Navas: 31 Gushti, dita më e keqe e karrierës sime

Reali i Madridit është klubi i vetëm në 5 kampionatetet më të forta në Europë që nuk ka pësuar ende gol. Në 5 ndeshjet e para...