Connect with Us

All posts tagged "doping"

Sport 19:27 - 9 Shkurt, 2020

Pezullohet për dy vite, kontrolli surprizë i nxjerr sekretin mesfushorit

Një kontroll anti-doping ka qëlluar fatal për Conner Duthie. Mesfushori i majtë, aktivizohet me Stenhousemuir FC, ekip që garon në divizionin e dytë të futbollit skocez....

Sport 10:17 - 6 Gusht, 2019

Kryen testin antidoping/ Basketbollisti del se është… shtatzënë

Një basketbollist amerikan është dënuar me dy vite pezullim pasi në kontrollin antidoping doli se ishte shtatzënë. DJ Cooper ishte në procedurat e fundit për t’u...

Sport 16:06 - 22 Prill, 2019

Doli pozitiv ne doping/ Boksieri amerikan i përlot të gjithë me fjalët e tij

Boksieri amerikan Jarrell Miller ka deklaruar sot se ka rasti doping që e ka prekur e ka befasuar dhe shkatërruar totalisht. Ai nuk e priste një...

Sport 17:47 - 20 Prill, 2019

Skandali doping/ “Bisha”amerikane del pozitiv edhe në testin e dytë

Boksieri amerikan Jarrell Miller ka dalë pozitiv edhe në një test të dytë antidoping të kryer nga WADA në një periudhë tjetër. Këtë javë u mësua...

Sport 18:25 - 6 Janar, 2019

Gjyshi humbet në fund rekordin botëror/ 90-vjeçari përdori fshehurazi d…

Është 90 vjeç dhe më 11 korrik të vitit të kaluar fitoi titullin kampion të Amerikës për këtë kategori moshe në garat e zhvilluara në Pensilvani,...

Sport 16:19 - 25 Nentor, 2018

Sergio Ramos reagon më në fund pas akuzave të fundit/ Nuk e kam bërë kurrë atë gjë

Sergio Ramos mohon çdo akuzë të bërë kundër tij, në lidhje me përdorimin e substancave të ndaluara përpara finales së Champions në 2017, kundër Juventus. Kapiteni...

Sport 22:01 - 23 Nentor, 2018

E akuzuan për doping/ Vjen reagimi i Sergio Ramos

Sergio Ramos është vendosur në qendër të vëmendjes së mediave. Sipas informacionit të publikuar nga Football Leaks, mbrojtësi ka rezultuar pozitiv ndaj testit të dopingut të...

Sport 13:47 - 8 Nentor, 2018

Shokët e tjerë udhëtuan drejt Manchesterit, Pogba mbeti në Torino/ Ja çfarë i ndodhi yllit francez pas ndeshjes mbrëmë

Pogba mbetet në Torino…, por merkatoja e transferimeve nuk ka të bëjë fare me këtë rast (tani për tani). Pas fitores me përmbysje (2-1) të skuadrës...

Sport 13:19 - 3 Nentor, 2018

Zbulohet një tjetër skandal/ UEFA fshehu dopingun e një futbollisti të njohur

“Der Spiegel” ka trazuar botën e futbollit duke nxjerrë disa fakte të panjohura më parë. Dokumentet investigative të njohura si “Football Leaks” kanë zbuluar ditën e...

Sport 19:25 - 25 Shtator, 2018

E gjithë Italia i kishte sytë tek ky sulmues/ Ai dënohet për doping

Një histori dopingu është përfshirë në karrierën “e torturuar” të Giuseppe Rossi, sulmuesit të konsideruar prej kohësh si shpresa e futbollit italian, i cili mbeti prapa...

Sport 15:14 - 11 Shtator, 2018

Shkëlqeu në Botërorin e Rusisë/ Babai e akuzon se ka përdorur doping

Një skandal ka shpërthyer ditët e fundit në Rusi dhe në Spanjë. E gjithë çështja lidhet me futbollistin rus, Denis Cheryshev. 27-vjeçari që arriti të shkëlqente me kombëtaren...

Sport 22:46 - 2 Mars, 2018

Jashanica me doping/ Reagon Skënderbeu: Përdorimi ishte imediat sepse…

Klubi korçar i futbollit “Skënderbeu”, ka reaguar pas lajmit se futbollisti i tyre Bajram Jashanica ka rezultuar pozitiv ndaj testit antidoping pas ndeshjes së “Europa League”...

Sport 21:44 - 2 Mars, 2018

E përlotur betohet në Kuran dhe flamur/ Begaj: Jam e pafajshme, shteti…

Romela Begaj, e cila rezultoi pozitive në testin antidoping edhe pse u bë testi për të dytën hetë, është e bindur në pafajësinë e saj. Në...

Sport 16:54 - 17 Janar, 2018

Testi anti-doping/ Zbulohet substanca që përdori Romela Begaj

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj, e cili arriti të fitojë titullin e kampiones botërore në peshëngritje, rezultoi sërish pozitive ndaj testit anti-doping. Testi zbuloi se Begaj kishte...

Sport 10:20 - 13 Nentor, 2015

Wenger: Në futboll përdoret doping

Arsene Wenger jep alarmin për dopingun në futboll. Trajneri i Arsenalit, në një intervistë për mediat franceze, kujtoi se gjatë karrierës së tij ka luajtur ndaj...