Connect with Us

All posts tagged "dortmund"

BundesLiga 15:25 - 29 Mars, 2020

Ylli i Dortmundit bën postimin epik/ Ja si do dukemi pas karantinës (foto)

E gjithë bota është paralizuar tashmë nga Coronavirusi dhe shumica e shteteve janë në izolim, me njerëzit që janë të vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Shumë...

Sport 23:04 - 11 Mars, 2020

PSG thyen tersin, përmbys Dortmundin dhe shkon në çerekfinale

Champions League është objektivi i madh i PSG-së dhe ëndrra vazhdon. Skuadra e Thomas Tuchel mposhti 2-0 Dortmund në një stadium pa tifozë dhe u kualifikua...

Sport 21:58 - 11 Mars, 2020

Video: PSG nuk ndalet, shënon të dytin ndaj Dortmundit

Tjetër gol në Francë dhe është sërish PSG që ka gjetur rrugën e rrjetës. Kampionët e Francës zhbllokuan sfidën ndaj Dortmund me anë të Neymar, ndërsa...

Sport 15:50 - 9 Mars, 2020

Zyrtare: Super ndeshja e Champions League do të luhet pa tifozë

Ndeshja e Champions League mes Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund do të luhet me dyrer të mbyllura. Këtë e ka vendosur Prefektura e Parisit, që ka...

BundesLiga 20:36 - 7 Mars, 2020

Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, merr fitoren e radhës

Borussia Dormund duket se do të jetë edhe këtë vit rivalja kryesore përballë Bayern Munchen në garën për titullin kampion në Gjermani. Verdhezinjtë ia kanë arritur...

BundesLiga 14:09 - 4 Mars, 2020

Dortmundi i tejkalon parashikimet, transferon futbollistin 16-vjeçar për një shifër të pabesueshme

Borussia Dortmund ka bërë një tjetër goditje të bujshme pas Erling Braut Haaland. Sipas raportimeve të fundit në mediat angleze, verdhezinjtë kanë gjetur marrëveshjen me talentin...

BundesLiga 17:43 - 29 Shkurt, 2020

Bayerni luan tenis ndaj Hoffenheim, Dortmundit i mjafton një gol

Bayern Munich ka marrë një fitore bindëse 6-0 në fushën e Hoffenheim, në javën e 24-t të Bundesliga-s. Gnabry (2′), Kimmich (7′), Zirkzee (15′), Coutinho (33′,...

BundesLiga 17:45 - 22 Shkurt, 2020

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi...

BundesLiga 16:00 - 20 Shkurt, 2020

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u...

BundesLiga 14:00 - 19 Shkurt, 2020

Video e javës/ “Fenomeni” i Dortmundit me sprinjt të jashtëzakonshëm, njësoj si Usain Bolt

Erling Braut Haaland nuk është vetëm një sulmues pykë, pasi në ndeshjen kundër PSG-së, ka treguar edhe shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe aftësitë e tij...

BundesLiga 23:01 - 18 Shkurt, 2020

Champions/ Dortmundi i jep leksione Neymarit me shokë, Haaland është një “monstër”

Dortmundi fiton 2-1 ndaj PSG-së në ndeshjen e parë të 1/8-ve të Champions League. 45 minutat e para ishin të qeta dhe pa shumë raste. Spektakli...

BundesLiga 22:39 - 18 Shkurt, 2020

Champions/ Video: Ndeshje e çmendur në Dortmud, 2 gola në dy minuta

Ndeshje e çmendur në “Signal Iduna Park”. Pas golit të parë të takimit të shënuar nga Haaland 69′, parisienët barazuan pas 6 minutash me Neymar, pas...

Sport 22:31 - 18 Shkurt, 2020

Shpërthen stadiumi/ Video: Djaloshi i artë shënon në ndeshjen e parë për Dortmundin në Champions

Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj PSG-së në sfidën që po luhet në këto momentë në “Signal Iduna Park”. Ishte blerja e bujshme e janarit, Erling...

Sport 21:17 - 18 Shkurt, 2020

Champions League/ Video: Tifozët e Dortmundit mahnisin botën

Dortmundi pret sonte PSG-në në ndeshjen e parë të Champions Leagues. Ekipi vendas ka një avantazh plus që është stadiumi fantastik i tyre. Tifozeria vendase ka...

BundesLiga 20:20 - 18 Shkurt, 2020

Dortmundi nuk pret dot deri në merkaton e verës, zyrtarizon goditjen e madhe/ Një super lojtar

Borussia Dortmund vendos që të blejë Emre Can që tani duke mos pritur fundin e sezonit, edhe pse parashikohej që blerja e mundshme të vinte në...