Connect with Us

All posts tagged "Douglas Costa"

BundesLiga 13:42 - 22 Janar, 2020

E bujshme/ Bayerni kërkon super yllin e Juventusit

Bayern Munchen është kthyer bindshëm në merkato. Pas firmës me mbrojtësin e Real Madrid, Alvaro Odriozola, tashmë drejtuesit e klubit gjerman po përpiqen të rikthejnë në...

Seria A 22:26 - 8 Nentor, 2019

Futbollisti “magjik” i Juves tërbon bardhezinjtë/ Milani është si Brazili

Gjatë një interviste dhënë për “Sky Sport”, Douglas Costa foli ndër të tjera edhe për kundërshtarin e radhës, Lucas Paqueta, bashkëkombasin e tij, me të cilin...

Seria A 20:25 - 8 Nentor, 2019

Goli më i bukur i javës në Champions League, zgjidhet ai i yllit të Juventusit/ Një perlë e vërtetë

Në ndeshjet e javës së katërt të Champions League, që u luajtën në mësjavë u shënuan plot 56 gola, si rrallëherë. Sot, UEFA ka zgjedhur edhe...

Seria A 16:09 - 25 Shtator, 2019

Tronditet Juventusi/ Ylli i madh do të mungojë ndaj Interit edhe në Champions League

Dëmtimi i Douglas Costa ndaj Fiorentinës më 14 shtator është më i rëndë nga sa u tha fillimisht. Për brazilianin ishte parashikuar që të ishte i...

Sport 16:20 - 10 Maj, 2019

I kushton 10.000 euro në minutë/ Juventusi i bën dalje yllit të madh

Juventusi e bleu nga Bayerni në vitin 2017, për 47 milionë euro, por deri më sot, ylli brazilian, Douglas Costa, i ka zhgënjyer të gjithë. Më...

Sport 14:34 - 26 Prill, 2019

Neymar mbërrin në Torino dhe tërbon tifozët e Juventusit/ Çfarë po ndodh?

Një vizitë e papritur e yllit brazilian Neymar në Torino, ka trazuar jo pak ujërat dhe ka bërë mediat që të spekulojnë lë lidhje me të...

Sport 16:21 - 29 Mars, 2019

E duan shumë nga ekipet e mëdha/ Braziliani i Juventusit do të largohet në verë

Douglas Costa projektohet gjithnjë e më larg klubit torinez të Juventusit, me lojtarin brazilian që ashtu siç shkruajnë mediat italiane dhe jo vetëm ngjall interesin e disa...

Sport 16:53 - 13 Mars, 2019

Ylli i Juventusit e tepron/ Shfryn para Diego Simeones dhe i tregon b**et (Video)

Ajo që Juventusi ka bërë mbërmjen e djeshme kundër Atleticos, ka rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opinionit sportiv. Ishte një kualifikim dramatik dhe një përmbysje e...

Sport 17:50 - 10 Shkurt, 2019

Gjiganti i Europës kërkon yllin e Juventusit/ Ai i shokon të gjithë me veprimin që bën

Ylli i parë që do të largohet nga Juventusi në merkaton e verës duket se do të jetë braziliani Douglas Costa. Ekipi i tij i ri...

Sport 20:03 - 5 Shkurt, 2019

Aksidenti me makinë lë pasoja/ Ylli i Juves rrezikon të humbë sfidën e madhe

Aksidenti me makinë që pësoi një ditë më parë mesfushori brazilian Douglas Costa ka lënë pasoja te 28-vjeçari. Sipas mediave italiane, lojtari pritet të mungojë 10-15...

plagoset shoferi
Sport 14:37 - 4 Shkurt, 2019

E fundit/ Ylli i Juventusit përfshihet në një aksident të rëndë

Ylli i Juventusit, braziliani Douglas Costa është përfshirë në një aksident automobilistik në autostradën mes Livorno dhe Santhia. Ngjarja ka ndodhur pak më parë, teksa dy...

Sport 18:50 - 11 Janar, 2019

Ja cilin futbollist kërkon Manchesteri për të lënë të lirë Pogban/ Përgatituni për shkëmbimin më të bujshëm

Te skuadra e Manchester United është rikthyer qetësia pas ardhjes së trajnerit Ole Gunnar Solskjaer, çka bëri që përpjekjet e Juventusit për të rikthyer në Torino...

Sport 22:39 - 22 Shtator, 2018

U pështy nga ylli i Juventusit/ Jam gati të vdes nëse…

Lojtari i Sassuolo, Federico Di Francesco, ka hedhur poshtë thashethemet e rrjeteve sociale, që kanë thënë se ai përdorur fyerje raciste ndaj brazilianit të Juventus-it, Douglas...

Sport 20:26 - 21 Shtator, 2018

Pështyu kundërshtarin/ Vjen një tjetër dënim i rëndë për yllin e Juventusit

Trajneri i Brazilit, Tite, ka ndërhyrë gjatë konferencës për shtyp gjatë prezantimit të listës së futbollistëve që do të grumbullojë “Selseao” për miqësoret ndaj Arabisë dhe...

Sport 14:35 - 18 Shtator, 2018

E pështyu në fytyrë/ Di Francesco zbulon se çfarë i tha ylli i Juventusit

Federico di Francesco ka reaguar pas incidentit të tij me sulmuesin e Juventusit, Douglas Costa. Braziliani u përjashtua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Sassuolos...