Connect with Us

All posts tagged "drita"

Sport 17:45 - 23 Mars, 2020

Për t’u marrë shembull/ Tifogrupi shqiptar ndihmon familjet e izoluara

Kosova ka hyrë më hartën e vendeve të prekura nga virusi Covid-19. Dhjetra persona janë prekur nga ky virus ndërsa është raportuar edhe për një viktim....

Sport 17:46 - 16 Janar, 2020

Te Skënderbeu mbeti në stol, Ajzeraj gjen ekip të ri

Ish-futbollisti i Skënderbeut Almir Ajzeraj është transferuar në Kosovë te Drita. Klubi gjilanas konfirmoi afrimin më të ri në merkaton e janarit duke konfirmuar se mesfushori...

Sport 16:53 - 27 Prill, 2019

U ndëshkua me karton të kuq/ Hakmerret duke fikur dritat e stadiumit

Në një ndeshje të ligave inferiore në Angli, futbollisti Julius Muraga, është ndëshkuar me karton të kuq nga gjyqtari për një ndërhyrje të parregullt, që i...

Sport 11:45 - 17 Shtator, 2018

Shpëtim Duro firmos në Superligën e Kosovës/ Zbulohet paga që do të marrë

Sot do të bëhet prezantimi zyrtar i teknikut Shpëtim Duro me ekipin kampion të Kosovës, Drita. Ai do të firmosë një kontratë 1-vjeçare me klubin, duke...

Sport 15:42 - 20 Korrik, 2018

Katër skuadra shqiptare mbeten në Europë/ Ja datat e ndeshjeve

Kukësi, Laçi, Shkëndija dhe Drita janë 4 skuadrat shqiptare që do të vazhdojnë aventurën në raundin tjetër të Europës. Kukësi dhe Shkëndija do të tentojnë të...

Sport 16:08 - 20 Maj, 2018

Ndizet Peja/ Sot në 16:00 luhet finalja e titullit Prishtina-Drita

Drita e Bekim Isufit apo Prishtina e Mirel Josës. Dilemat e një sezoni të tërë në Vala Superligën e Kosovës do të marrin fund sot pasi...

Sport 16:57 - 7 Prill, 2018

Drita nuk ndalet/ Starovës i duhet të presë për fitoren e parë

Kryesuesit e Vala Superligës nuk kanë ndërmend të ndalen, teksa këtë javë kanë regjistruar një tjetër fitore. Drita ka triumfuar me rezultatin 0-2 në transfertën pejane...

Sport 20:19 - 4 Prill, 2017

VIDEO / Skandal në Kosovë, Drita pezullon trajnerin

Jo vetëm kampionati shqiptar me Skënderbeun dhe jo vetëm, por edhe ai kosovar praktikisht është futur në vorbullën e ndyrë të manipulimeve. Sot indeksonline.net ka publikuar një...

Sport 17:14 - 6 Dhjetor, 2016

Ikin dritat gjatë ndeshjes Flamurtari-Tirana

Ikja e dritave në stadium po kthehet në problem serioz për futbollin shqiptar. Pas ndeshjes Tirana-Partizani,  e cila u ndërpre në minutën e 63’ për tu...

Sport 21:02 - 1 Dhjetor, 2016

Fotot ekskluzive nga Selman Stermasi/ Ja si dukej stadiumi nga dritat e celulareve

Ndeshja midis Tiranës dhe Partizani u ndërpre në minutën e 63’ për shkak të mungesës së energjisë elektirke. Në momentin që ikën dritat, tifozeritë e skuadrave...

Sport 19:42 - 1 Dhjetor, 2016

Video/ Derbi i kryeqytetit pa drita

Derbi i kryeqytetit midis Tiranës dhe Partizanit, është ndërprerë për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Citynews sjell videon nga momenti kur stadiumi “Selman Stermasi” është...