Connect with Us

All posts tagged "Duka"

Kombëtare 10:51 - 10 Janar, 2020

Duka: Rejën na e solli Igli Tare, Panuçi nuk do bëhet kurrë trajner

Armand Duka ka bërë një rrëfim në mediat italiane sa i përket trajnerëve të Shqipërisë. Për ta nisur me aktualin, Edi Rejën, që është sjellë te...

Kombëtare 23:15 - 29 Dhjetor, 2019

Duka e pranon hapur: “Air Albania” nuk ishte gati, ka probleme

Viti 2019 ishte me të vërtetë i suksesshëm për futbollin shqiptar. Më 17 nëntor u inagurua stadiumi i ri kombëtar, ku një humbje 2-0 ndaj Francës...

Sport 12:44 - 25 Dhjetor, 2019

Kupa e përbashkët/ Bashkimi i Shqipërisë dhe Kosovës nis nga sporti

Të gjithë tifozët shqiptarë kanë një ëndërr të përbashkët: krijimin e një Lige Kombëtare. Diçka e tillë po gatuhet dhe dy presidentët e Federatave po planifikojnë...

Kombëtare 16:38 - 9 Dhjetor, 2019

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin...

Kombëtare 15:59 - 26 Nentor, 2019

Nga presidenti i UEFA-s, te De Biazi e Panuçi/ Të gjithë solidarizohen me Shqipërinë

Vazhdon solidarizimet për Shqipërinë në këtë ditë tragjike, ku disa persona humbën jetën për shkak të lëkundjeve të fuqishme të tërmetit. Nëpërmjet një postimi në faqen...

Sport 15:45 - 26 Nentor, 2019

UEFA, Federata italiane, De Biazi, Panucci dhe Reja ofrojnë ndihmë për shqiptarët e prekur nga tërmeti

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka bërë të ditur se ka marrë telefonata nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, dhe shumë persona të...

Kombëtare 13:01 - 20 Tetor, 2019

Rinovimi i Edi Rejës/ Salihi ka një mesazh për Dukën

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, duhet të vendosë në lidhje me trajnerin e kombëtares, Edy Reja. Italianit i përfundon kontrata në nëntor dhe...

Sport 12:58 - 2 Maj, 2019

Çfarë po ndodh?/ Takim kokë më kokë mes Idrizit, Dukës dhe presidentit të kompanisë turke

Flamurtari po “noton” në këtë sezon mes 1 mijë problemesh, por më kryesorja është ajo e borxheve ndaj lojtarëve. Presidenti Sinan Idrizi kërkon privatizimin e klubit...

Sport 18:05 - 29 Prill, 2019

Klubi shqiptar akuzon / “Gjyqtarët janë vegla të kryekancerit Duka!”

Shkumbini nuk i ka aspak mirë punët me Federatën Shqiptare të Futbollit. Ditën e sotme kanë dhuruar reagimin e radhës kundër këtij institucioni. Peqinasit akuzojnë hapur...

Sport 16:50 - 17 Prill, 2019

Duka tregon arsyen e vërtetë/ Ja pse zgjodha Rejan në krye të kombëtares

Në konferencën për shtyp të prezantimit të trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare ka folur dhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, i cili...

Sport 16:38 - 17 Prill, 2019

Prezantohet Edoardo Reja/ Ja çfarë dua nga Shqipëria

Trajneri i ri i Shqipërisë, Edoardo Reja, është prezantuar sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai ka pranuar ofertën për të drejtuar kuqezinjtë dhe...

Sport 16:14 - 17 Prill, 2019

Konferenca për shtyp/ Duka prezanton trajnerin e ri të Kombëtares

Është duke u mbajtur në ambientet e Federatës Shqiptare te Furbollit, konferenca për shtyp për prezantimin e trajnerit të ri të Kombëtares, Edy Reja, i cili...

Sport 15:19 - 17 Prill, 2019

Trajneri i Kombëtares mbërrin në Tiranë/ Pas pak bëhet prezantimi i tij

Edy Reja, sikurse është mësuar nga të gjithë tashmë, do të jetë trajneri i i kombëtares shqiptare. Italiani ka mbërritur para pak çastesh në Rinas dhe...

Sport 10:25 - 15 Prill, 2019

“Nuk do t’i mbyllim më sytë”/ Duka “shuplakë” klubeve përsa i përket licensimeve

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ne fjalën e tij gjatë Asamblesë së Zakonshme që është duke u mbajtur ditën e stome, ka dhënë një sinjal të...

Sport 15:47 - 8 Prill, 2019

E zbulojnë mediat italiane/ Arrihet marrëveshja mes Dukës dhe trajnerit të njohur italian

Edy Reja pritet të jetë trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Vendimtar duket se ka qenë takimi i fundjavës që sapo lamë pas, ndërmjet presidentit të...